کمیاب اکسیژن پزشکی در سراسر جهان بسیاری از برگ نفس نفس زدن برای هوا

افزایش تقاضا برای اکسیژن باعث coronavirus آوردن یک استارک جهانی حقیقت: حتی حق نفس کشیدن به پول بستگی دارد.

در ثروتمند اروپا و آمریکای شمالی و بیمارستان و درمان اکسیژن به عنوان یک نیاز اساسی مانند آب و یا برق. تحویل آن به شکل مایع توسط تانکر و لوله کشی به طور مستقیم به تخت از coronavirus بیماران. در حال اجرا کوتاه است اما غیر قابل تصور برای یک منبع است که می تواند به معنای واقعی کلمه کشیده شود از هوا.

اما در کشورهای فقیر از پرو به بنگلادش, آن است که در lethally تامین کوتاه مدت. در سراسر جنوب صحرای آفریقا اکسیژن پر هزینه است چالش برای دولت-تامین تجهیزات پزشکی مانند گینه را Donka بیمارستان دولتی در پایتخت, Conakry.

بیمارستان برنامه ریزی اکسیژن گیاه هرگز آغاز شده است. بنابراین به جای لوله کشی اکسیژن به طور مستقیم به تخت یک وانت کامیون حامل سیلندر از گینه تنها منبع پزشکی-درجه اکسیژن SOGEDI کارخانه.

در خارج از پایتخت در بیمارستان ها و مراکز پزشکی در روستاهای دور افتاده و شهرهای بزرگ پزشکان می گویند بدون اکسیژن وجود دارد در همه.

“اکسیژن یکی از مهم ترین مداخلات (اما) آن را در بسیار کوتاه عرضه گفت:” دکتر تام فریدن سابق مدیر مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری و رئیس جمهور فعلی و مدیر عامل حل برای صرفه جویی در زندگی می کند.

در بنگلادش عدم وجود یک سیستم متمرکز برای رساندن اکسیژن به بیمارستان منجر به شکوفایی بازار در فروش سیلندر به خانه.

در پرو, رئیس جمهور دستور داده است تا کارخانه های صنعتی به سطح شیب دار بالا تولید برای استفاده های پزشکی و یا خرید اکسیژن از خارج از کشور. او اختصاص داده شده حدود 28 متر برای مخازن اکسیژن و گیاهان جدید.

اما یک تولید افزایش و یا بداهتا خصوصی بازار هستند و هر دو از رسیدن به در گینه که در آن تولید ناخالص داخلی سرانه $850.

Alassane Ly, ارتباطات از راه دور مهندس و ساکن آمریکا که تقسیم وقت خود را بین ما و میهن خود سوار یک پرواز به گینه در ماه فوریه است.

او وعده داده شده و دختر جوان او می خواهم به خانه توسط مارس جشن رمضان.

سپس او مریض شد. در مه 4, تلاش برای نفس کشیدن و انتظار نتایج جستجو برای coronavirus آزمون او تبدیل به دور از امکانات پزشکی که گفت: آنها مجهز برای کمک به.

سرانجام برادر خود را در قانون او را سوار مقررات منع رفت و آمد از طریق پست های بازرسی به Donka بیمارستان که در آن او در نهایت اکسیژن او به دنبال در تمام طول روز.

آن بود که ظاهرا بیش از حد کوچک و بیش از حد دیر است. در عرض چند ساعت او مرده بود. شش هفته بعد coronavirus آزمون برگشتم مثبت است.

مرگ او موجب اضطراب عمومی در گینه باعث محرومیت از وزیر بهداشت که Ly دریافت کرده بود هیچ چیز به جز بهترین مراقبت.

Ly را بیوه Taibou گفت: او می تواند قبول مرگ شوهرش به عنوان خدا خواهد شد اما گفت: او را قبول نمی کند یک سیستم پزشکی است که شکست خورده است.

“یک زندگی است به ارزش بیش از دیگر,” او گفت: از خانه و خانواده خود را در حومه آتلانتا.

Dr Aboubacar کونته از گینه به خدمات بهداشتی و درمانی گفت: چهار بیمارستان در شهرهای دور افتاده در نهایت خود را در سایت گیاهان به سهولت چه او اذعان کرد که کمبود اکسیژن در خارج از پایتخت است. تنها دو بودجه تا کنون.

کونته که مبتلا به کروناویروس و بستری در بیمارستان به طور خلاصه در Donka خود شد و فلسفی در مورد شکاف میان کشورهای ثروتمند و کسانی که مانند گینه.

“تکنولوژی می آید به تدریج” او گفت:.

برای بسیاری از شدید COVID بیماران مبتلا به هیپوکسی – کاملا کم خون-اکسیژن – اصلی خطر است.

تنها اکسیژن خالص در مقادیر زیاد اقدام به خرید زمانی که آنها نیاز به بهبود می یابند. اکسیژن نیز استفاده می شود برای درمان بیماری های تنفسی مانند ذات الریه بزرگترین علت مرگ در کودکان در سراسر جهان است.

هنوز تا سال 2017 اکسیژن نیست حتی در سازمان جهانی بهداشت فهرست داروهای ضروری. در قریب به اتفاق قطعات از کشورهای جنوب صحرای آفریقا و آمریکای لاتین و آسیا که به معنای وجود دارد کمی پول از کمک کنندگان بین المللی و کمی فشار بر دولت.

“اکسیژن گم شده در دستور کار جهانی برای دهه گفت:” لیت ed charles جهانی بهداشت فعال با ائتلاف هر نفس می شمارد.

Kenyan nurses wear protective gear during a demonstration of preparations for any potential coronavirus cases at the Mbagathi Hospital, isolation centre for the disease, in Nairobi

در گینه نه تنها تخت بیمارستان مستقیم تامین اکسیژن و روزانه تحویل سیلندر در نظر گرفتن عوارض خود را در بودجه با هر یک از هزینه $115 [Youssouf Bah/AP]

این موضوع بیشتر توجه کردم بعد از انگلیسی, نخست وزیر بوریس جانسون دقت جان سالم به در coronavirus اعتباری خود را بهبود به خدمات بهداشت ملی و “لیتر و لیتر اکسیژن”. اما جانسون از چهره های برجسته در یکی از ثروتمندترین کشورها است.

بر خلاف برای واکسن, پاک, آب, پیشگیری از بارداری یا HIV دارو وجود دارد مطالعات جهانی نشان می دهد که چگونه بسیاری از مردم کمبود اکسیژن درمان – تنها گسترده تخمین می زند که نشان می دهد حداقل نیمی از جمعیت جهان را ندارد و دسترسی به آن است.

در چند مکان که در آن در عمق مطالعات انجام شده وضعیت وخیم به نظر می رسد. در کنگو تنها 2 درصد از امکانات بهداشتی باید اکسیژن; در تانزانیا 8 درصد آن را دارند و در بنگلادش 7 درصد با توجه به محدود نظرسنجی برای ما آژانس توسعه بین المللی.

همه جا که اکسیژن کمیاب است صترلزرس به خون اندازه گیری-سطح اکسیژن هستند و حتی کمیاب. زمان لب به نوبه خود آبی, اندازه گیری مکرر استفاده می شود یک بیمار است که معمولا فراتر از صرفه جویی در.

برخی از مکان های پیشرفت تا حد زیادی به لطف فعالان محلی که تحت فشار قرار دادند برای گیاهان و دسترسی بهتر در خارج از بزرگترین شهرستانها. کنیا و اوگاندا و رواندا همه را ساخته اند آن را یک اولویت به گفته دکتر برنارد Olayo از مرکز بهداشت عمومی و توسعه در شرق آفریقا.

اما در گینه نه تنها تخت بیمارستان مستقیم تامین اکسیژن و روزانه تحویل سیلندر در نظر گرفتن عوارض خود را در بودجه با هر یک از هزینه $115.

پزشکان خارج از کوناکری می گویند اکسیژن است فقط یکی دیگر از ضرورت آنها را بدون پیوستن اساسی مسکن thermometres و برق قابل اعتماد در یک لیست طولانی.

“همه ما می توانید انجام دهید این است ارسال کسی که در جاهای دیگر اگر آنها به آنها نیاز دارید” گفت: Dr Theophile رفتن Monemou از Sangaredi بیمارستان جامعه.

در اواسط ماه ژوئن حداقل دو نفر تست مثبت برای COVID-19 وجود دارد. یکی رانده شد بیش از شش ساعت توسط آمبولانس با توجه به Sangaredi شهردار ممدو Bah.

گینه رسمی coronavirus شمارش بیش از 4,988 coronavirus موارد و 27 مرده است. چوب خط حساب کردن در نظر گرفته شده است به یک undercount به عنوان تست محدود است.

Dr Fode Kaba, یک متخصص قلب و عروق در یک بیمارستان عمومی در Ratoma یک محله دور افتاده از کوناکری گفت: او هیچ اکسیژن در دست و بدون تخت های مراقبت ويژه. هنگامی که مردم به دنبال مراقبت های فوری هستند قادر به تنفس او خواستار یک آمبولانس برای ارسال آنها را به Donka حدود 20 دقیقه دور و امید برای بهترین. اما او اذعان کرد: “اگر شما نمی توانید آن را حق دور آن را مرگ.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>