عربستان سعودی در حال آماده سازی برای پایان دادن به جنگ در یمن

در 9 آوریل ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در مبارزه با ایران حمایت حوثی ها اعلام کرد دو هفته آتش بس یک طرفه در پاسخ به یک فراخوان برای آتش بس توسط سازمان ملل متحد و نماینده ویژه مارتین گریفیتس. حرکت در آمد کمتر از دو هفته پس از عربستان سعودی دعوت حوثی ها در یمن به ریاض به صورت مستقیم در مذاکرات صلح.

آتش بس نشانه ای است که ریاض ممکن است آماده شدن برای پایان دادن به دخالت خود در جنگ و سو برای صلح است. این وجوش با امارات متحده عربی’ تصمیم گیری در جولای سال 2019 به عقب نشینی نیروهای خود را ترک جنوب یمن در دست متحدان آن در جنوب شورای موقت (STC) و نیروهای وفادار به رئیس جمهور عبد Rabbu منصور هادی ،

در حال حاضر روشن شده به عربستان سعودی و متحدان آن که آنها نمی توانند برنده شدن جنگ در یمن است و آنها به فوریت نیاز به یک استراتژی خروج. Coronavirus همه گیر را فراهم می کند یک فرصت مناسب به صورت ذخیره اعلام پایان دادن به خصومت در زمینه های بشردوستانه است.

عربستان شاهزاده محمد بن سلمان (MBS) مشتاق به خروج از یمن بنابراین او می تواند تمرکز انرژی خود را در پرداختن به رشد بحران اقتصادی در خانه و تهدید یک unmanageable COVID-19 شیوع. بیشتر از همه او می خواهد به اطمینان حاصل شود که خود را ascendance به تاج و تخت پس از پدرش حرکت صحنه می رود هموار.

بست بر سر یمن

در طول سال گذشته تقريبا در یمن است به سختی منتقل شده است. شده اند وجود دارد درگیری مداوم و همچنین ادامه بمباران هوایی توسط ائتلاف به رهبری عربستان سعودی اما این وضعیت بر روی زمین تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است.

حوثیها هنوز در کنترل پایتخت یمن و از شمال در حالی که هادی را در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت و STC در حال حاکم بر عدن و جنوب کشور است. مبارزه همچنان ادامه دارد در شهر بندری حدیده حتی اگر طرف متخاصم امضا استکهلم توافق در دسامبر سال 2018 بود که به منظور برقراری آتش بس و خروج گروه های مسلح از این منطقه است. توافق شد هرگز واقعا اجرا شود و در سال 2019 در این جنگ کشته و نزدیک به 800 شهروندان است.

در حالی که اصلی خط مقدم باقی مانده است بدون تغییر یک جدید پدید آمده در سال گذشته به عنوان تنش بین نیروهای وفادار به هادی و STC تشدید کرده اند. دومی تشویق امارات متحده عربی شده است هل دادن برای جدایی از شمال.

پاییز گذشته یک جنگ تمام عیار-در-یک-جنگ در گرفت بین دو طرف که لازم پرقدرت مداخله عربستان نیروهای نظامی برای جدا کردن مبارزان. در ماه نوامبر به توافق رسیده بود در ریاض در قدرت های بین دو نهاد اما در طی ماه گذشته, مبارزه دوباره را آغاز کرده است. در اوایل ماه مارس عربستان سعودی مجبور شد برای افزایش آن به کارگیری نیروهای نخبه به منظور حفظ کردند.

این توافق به نظر می رسد در خطر سقوط بیشتر تضعیف هر دو ضد حوثی ها در یمن جناح و عربستان سعودی است ،

امارات متحده عربی, خروج

امارات متحده عربی و عربستان سعودی را نزدیک ترین متحد خود در منطقه و یک بازیکن کلیدی در ضد حوثی ائتلاف برای اولین بار بود شروع به دنبال خروج از یمن معمای. در سال 2019 از آن آغاز شد توزیع بیش از مسئولیت های بیشتر به آن proxy, STC و به تدریج خروج نیروهای خود را. در ماه جولای اعلام کرد رسمی است که آن را بیرون کشیدن.

در حدود همان زمان به امارات متحده عربی اعزام هیئتی به حوثی اصلی حامی ایران به بحث در مورد امنیت دریایی مسائل. که در مورد چهره یک نشانه روشن است که ابوظبی به خوبی در راه خود را نه تنها به د-تشدید تنش با تهران اما به نمودار خود را دارد البته در یمن مستقل از متحد خود عربستان سعودی است.

در اکتبر 2019, امارات متحده عربی, مشاور امنیت ملی Tahnoun بن زاید ساخته شده یک راز سفر به تهران و پس از آن امارات متحده عربی اعلام کرد که آن را آزادی $700m منجمد دارایی های ایران. در اواسط ماه مارس امارات متحده عربی فرستاده شده به 32 تن تجهیزات به ایران برای کمک به مبارزه با شیوع کروناویروس. سپس آن را روشن بود که سرگیری روابط بین ابوظبی و تهران به یک واقعیت بود.

امارات متحده عربی را رها مشترک تلاش های جنگی در یمن و پیگیری ایجاد روابط حسنه با ایران بیشتر متقاعد عربستان سعودی که از آن زمان به دنبال خروج از پنج سال جنگ است.

MBS را ملاحظات

اما شاید بزرگترین عامل در این تصمیم به دنبال پایان دادن به درگیری ها در یمن شد وضعیت داخلی در این پادشاهی که در طول چند هفته گذشته به طور جدی رو به وخامت گذاشته.

بیشترین نگرانی به رهبری عربستان امروز گسترش coronavirus. رسما وجود دارد برخی از 3,600 افراد آلوده به COVID-19 و 50 مرده اما نگرانی وجود دارد که مقیاس واقعی از شیوع بسیار بزرگتر است.

در آوریل 8, نیویورک تایمز گزارش داد که حدود 150 نفر از اعضای خانواده سلطنتی عربستان سعودی معتقد بودند که قرارداد این ویروس است که, مجبور, جوان ولیعهد و پادشاه سلمان به دنبال پناه در یک جزیره کاخ در نزدیکی شهر جده است.

این بیماری همه گیر را در این کشور در میان MBS انتخاباتی به سکوت همه مخالفان در خانواده سلطنتی به قریب الوقوع خود را ascendance به تاج و تخت در نتیجه افزایش نگرانی ها در مورد ثبات آل سعود. ولیعهد نیز ramped تا در برابر سرکوب مذهبی و فعالان سکولار در داخل پادشاهی امید به هموار کردن راه برای انتقال آرام قدرت هنگامی که زمان می آید.

این کشور نیز دچار بحران شدید اقتصادی با توجه به همه گیر ناشی از رکود اقتصاد جهانی و سقوط قیمت نفت است. صادرات نفت حساب برای 80 درصد از درآمد حاصل از آن و نزدیک به نصف قیمت نفت به طور قابل توجهی کاهش جریان وجوه به خزانه دولت است.

این ضروری سویفت اقدامات ریاضت. در اوایل ماه مارس وزارت مالیه خواسته همه وزارتخانه ها و سازمان های بریده بریده بودجه خود را برای سال 2020 به 20 تا 30 درصد است.

به توافق اخیر بین روسیه و آمریکا و عربستان سعودی به مقیاس جهانی نفت تولید 10 میلیون بشکه در روز ممکن است کمک به بازار بهبود کمی اما که نمی خواهد به اندازه کافی. دولت عربستان نیاز نفت به حدود 80 دلار در هر بشکه برای شکستن حتی در بودجه خود را.

با توجه به سقوط ناگهانی در درآمد نفت آن را سخت بدانید که چه چیزی تبدیل خواهد شد از MBS را مشخصه “چشم انداز 2030” است که تبلیغ به عنوان پادشاهی (grand پروژه اصلاحات.

اما حتی قبل از COVID-19 pandemic, عربستان نفت ثروت نامشخص به نظر می رسد. بسیار پیش بینی IPO دولت متعلق به شرکت نفت آرامکو تولید نتایج ناامید کننده در حالی که یک ماه سپتامبر سال 2019 هواپیماهای بدون سرنشین اعتصاب در نفت, تاسیسات ادعا کرد که توسط حوثیها تحت فشار قرار دادند نفت عربستان خریداران به دنبال کمتر در معرض خطر مستعد تامین کنندگان.

حوثی ها افزایش توانایی حمله نظامی و غیر نظامی اهداف در امتداد مرز و عمق خاک عربستان نیز لرزاند عربستان ، در سپتامبر سال 2019 این گروه مسلح اعلام کرد که آن را تا به حال کشته و اسیر هزاران نفر از عربستان نیروهای نظامی در جنگ در مرز. در ماه مارس و با وجود سال ها پایدار و مجازات حملات هوایی به یمن شد و هنوز هم قادر به آتش موشک های بالستیک بیش پایتخت عربستان.

همه این ملاحظات را مجبور مادربورد به دنبال صلح در یمن. هنوز حتی که ممکن است به اثبات می شود یک چالش است. حوثی ها و جسارت توسط عربستان سعودی و اماراتی عقب نشینی رد آتش بس و ادامه حملات هادی نیروهای. این گروه خواستار لغو محاصره یمن از سوی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی.

اعلام آتش بس است بنابراین به احتمال زیاد به باقی می ماند یک طرفه. سعودی ها بی علاقه به بازگشت به سطح قبلی خود از دخالت در این جنگ است. آنها خواهد شد اما پاسخ با حملات هوایی بر مواضع حوثی اگر دومی حمله در سراسر مرز.

حوثی ها و از سوی دیگر ممکن است استفاده از آتش بس به تلاش برای گسترش نوسان خود را بیش از مناطق کنترل شده توسط Hadi دولت است. با سعودی ها مشغول خود مشکلات حوثی ها در یمن ممکن است احساس کنید که در حال حاضر زمان به فشار برای امتیاز به بهبود موقعیت خود را در مذاکره با ایران در آینده.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>