پرواز جنگنده روسی در خارج از لیبی پس از Haftar عقب نشینی

جنگنده روسی در لیبی شد, پرواز یک شهر در جنوب طرابلس توسط خود لیبی متفقین پس از عقب نشینی از خطوط مقدم جبهه در پایتخت شهردار شهر گفت.

به گزارش خروج روسیه روز یکشنبه در یکی دیگر از ضربه به ارتش ملی لیبی (LNA) شرقی فرمانده نظامی خلیفه Haftar و متحدان خارجی خود را.

بیشتر:

روسیه جنگنده های متفقین به LNA عقب نشینی خود را با تجهیزات سنگین از پایتخت به فرودگاه بنی ولید یک شهر برخی از 150km (93 مایل) جنوب شرقی طرابلس گفت: سالم Alaywan بنی ولید شهردار.

او به خبرگزاری رویترز روسها از پرواز از لیبی به Jufra یک کنترل از راه دور بخش مرکزی و LNA دژ.

“آنها [روسها] بودند پرواز در سه نظامی هواپیما به Jufra و وسایل نقلیه نظامی رانده شدند, وجود دارد,” او گفت:.

LNA سخنگوی احمد Mismari هرگونه خارجی بودند مبارزه با نیروی خود را.

از 1200 مزدور

اما روس ها حضور شده است به طور گسترده ای مستند توسط دیپلمات ها و روزنامه نگاران است. تصاویر ارسالی نشان دادن روس ها برخی از نشستن بر روی کامیون ها در بنی ولید شده بود در رسانه های اجتماعی.

با توجه به یک به بیرون درز گزارش سازمان ملل متحد خصوصی پیمانکار نظامی واگنر گروه مستقر حدود 1200 مزدور به لیبی برای تقویت Haftar را نیروهای. Tهی شناسایی شده اند و با استفاده از تجهیزات به طور معمول این سایت متعلق به روسیه نیروهای مسلح.

ناظران سازمان ملل شناسایی بیش از دو دوجین پروازهای بین روسیه و شرق لیبی از ماه اوت سال 2018 به اوت 2019 توسط هواپیما های غیر نظامی “به شدت وابسته به یا متعلق به” واگنر گروه و یا شرکت های مرتبط.

الجزیره محمود Abdelwahed گزارش از طرابلس گفت: Haftar فوری دستاوردهای این حمله در پایتخت از یک سال پیش نسبت داده شده به مبارزه با دلاوری از پیمانکاران نظامی از واگنر ،

“ما نمی دانیم چرا آنها در حال ترک در این زمان بسیار مهم به دلیل Haftar از دست دادن بر روی زمین است. خروج روسیه [مبارزان] می تواند پیامدهای عمده ای برای Haftar نیروهای,” او گفت:.

‘رویداد معنی دار’

در طرابلس دولت شناخته شده به عنوان GNA کرده و با کمک به ساخته ناگهانی گام تصرف یک رشته از شهرها از LNA گرفتن مهم استراتژیک al-Watiya هوایی و از بین بردن چندین روسیه ساخته شده سیستم های دفاع هوایی.

200523142442684

“خروج [از روسیه] از بیشتر طرابلس منطقه بسیار معنی دار رویداد به دلیل آن محروم LNA از آن موثر بهترین-مجهز خارجی مبارزه با نیروهای که کلید جبهه” گفت: Jalel Harchaoui تحقیقات همکار در Clingendael موسسه.

این GNA مستقر در سوریه مبارزان متفقین به ترکیه در حالی که Haftar نیز با استفاده از سودان. این LNA هنوز هم دارای شهر Tarhouna جنوب طرابلس با کمک محلی مسلح ،

Haftar را به نیروهای مورد حمایت روسیه و مصر و امارات متحده عربی بوده است, تلاش برای جذب سرمایه برای 13 ماه اما دچار یک رشته از شکست در هفته های اخیر در مبارزه علیه ترکیه-حمایت نیروهای دولت طرابلس.

در گذشته دو روز LNA نیروهای خارج از برخی مواضع در جنوب طرابلس در آنچه که آنها به عنوان یک ژست بشردوستانه. نیروهای متفقین به سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت دوباره وارد برخی از این مناطق است.

لیبی شده است بدون دولت مرکزی کنترل و نه سال و پس از 2014 شده است تقسیم بین دو رقیب اصلی دولت در شرق و غرب است. جنگ تبدیل به یک جنگ نیابتی بین متحدان خارجی از دو طرف.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>