رمان نویس مشهور ترکیه Asli اردوغان تبرئه در ‘ترور’ مورد

یک دادگاه در استانبول تبرئه رمان نویس مشهور Asli اردوغان از اتهام عضویت در یک مسلح “ترور سازمان”.

اردوغان که در حال حاضر زندگی در تبعید در اروپا و یکی از دو دوجین کارکنان از طرفدار کردها Ozgur Gundem روزنامه که دستگیر شده بودند در سال 2016 به عنوان بخشی از تحقیقات خود را به اتهام لینک کلیک کنید برای مبارزان کردی.

بیشتر:

دادگاه روز جمعه نیز او را تبرئه شد از “تضعیف وحدت ملی” در حالی که مسئول پخش “تبلیغات تروریستی” کاهش یافته بود.

دو نفر از همکاران او تبرئه شدند از سه اتهام در حالی که این موارد از شش نفر دیگر از هم جدا شدند. دادگاه نمی تعیین تاریخ برای جلسه بعدی خود را در دادگاه.

اردوغان – که هیچ ارتباطی با رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان – برگزار شد در بازداشت پیش از محاکمه به مدت چهار ماه در سال 2016 اما بعد از آن منتشر شد.

او حضور نداشت روز جمعه شنیدن اما در یک بیانیه خوانده شده توسط وکیل او Erdal Dogan اردوغان گفت: ستون را شامل نمی شود هر گونه خشونت عنصر.

“سیاسی خود را محتوا است و محدود به موارد نقض حقوق بشر” او گفت:.

اردوغان تا به حال با آن مواجه حکم تا نه سال و چهار ماه در زندان اگر جرم یافت.

در زمان دستگیری او یک بسته دادگاه روزنامه در زمینه تبلیغ از گروه مسلح حزب کارگران کردستان (PKK) در تلقی یک “سازمان تروریستی” توسط ترکیه و ایالات متحده و اتحادیه اروپا است.

این مقاله بود که در میان بیش از 130 رسانه که ترکیه بسته در طول یک وضعیت اضطراری اعلام کرد پس از شکست کودتای نظامی در ژوئیه 2016 در سرکوب که احساس خطر آنکارا متحدان غربی و گروه های حقوق بشر.

Ozgur Gundem متمرکز بود در درگیری های پ. ک. ک در ترکیه عمدتا کردنشین جنوب شرقی و تا به حال با آن مواجه بسیاری از تحقیقات جریمه و بازداشت خبرنگاران در سال قبل از آن بسته شد.

پ ک ک در زمان دست به اسلحه در برابر دولت ترکیه در سال 1984 و بیش از 40 ، 000 نفر در درگیری کشته شده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>