رادیواکتیویته افزایش دیده می شود در شمال اروپا; منبع ناشناخته

نوردیک مقامات می گویند آنها شناسایی کمی افزایش سطح رادیواکتیویته در شمال اروپا در این ماه است که مقامات هلندی گفت: ممکن است از یک منبع در غرب روسیه و مه “نشان می دهد آسیب به سوخت عنصر در یک نیروگاه هسته ای.”

هلسینکی — نوردیک مقامات می گویند آنها شناسایی کمی افزایش سطح رادیواکتیویته در شمال اروپا در این ماه است که مقامات هلندی گفت: ممکن است از یک منبع در غرب روسیه و مه “نشان می دهد آسیب به سوخت عنصر در یک نیروگاه هسته ای.”

اما خبرگزاری روسی TASS به نقل از یک سخنگوی دولت با قدرت هسته ای اپراتور Rosenergoatom., گزارش شده است که دو قدرت هسته ای قصد دارد در شمال غربی روسیه نیست و گزارش هر گونه مشکلات.

لنینگراد کارخانه در نزدیکی سن پترزبورگ و کلا گیاه در نزدیکی شمال شهر مورمانسک “عمل به طور معمول با سطح تابش که در هنجار” Tass گفت.

فنلاندی, نروژی و سوئدی تابش و ایمنی هسته ای ناظران این هفته گفت: آنها به کشف مقادیر ایزوتوپ های رادیواکتیو بی ضرر برای انسان و محیط زیست در بخش هایی از کشور فنلاند از شمال اسکاندیناوی و قطب شمال.

سوئد تابش ایمنی سازمان گفت: “ممکن است در حال حاضر به تایید چه چیزی می تواند منبع افزایش سطح” رادیواکتیویته یا از جایی که یک ابر و یا ابر حاوی ایزوتوپ های رادیواکتیو است که گفته شده است باد بر آسمان شمال اروپا نشات گرفته است. آن فنلاندی و نروژی همتایان نیز نیست و گمانه زنی در مورد یک منبع بالقوه.

اما موسسه ملی بهداشت عمومی و محیط زیست در هلند روز جمعه گفت آن را مورد تجزیه و تحلیل نوردیک داده و “این محاسبات نشان می دهد که پرتوزا (رادیواکتیو ایزوتوپ) آمده و از جهت غربی روسیه است.”

“پرتوزا هستند و مصنوعی است که به می گویند که آنها در حال ساخته. ترکیب nuclides ممکن است نشان می دهد آسیب به سوخت عنصر در یک نیروگاه هسته ای” هلندی آژانس گفت که “یک منبع خاص محل نمی تواند شناسایی شود با توجه به تعداد محدودی از اندازه گیری.”

دبیر اجرایی Lassina Zerbo از Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty Organization توییتی در روز جمعه که سازمان تابش-مانیتورینگ سنسور در سوئد شناسایی اندکی افزایش چندین ضرر ایزوتوپ در شمال غربی حریم هوایی اروپا.

ناشناس Rosatomenergo سخنگوی گفت: TASS در روز شنبه که سطح تابش در لنینگراد و کلا قدرت و مناطق اطراف آنها را “بدون تغییر باقی مانده اند در ماه ژوئن و هیچ تغییری نیز مشاهده شده در حال حاضر.”

“هر دو ایستگاه در حال کار در حالت عادی رژیم است. شده اند وجود دارد هیچ شکایتی در مورد تجهیزات کار” Tass به نقل از او عنوان کرد و گفت. “هیچ حوادث مربوط به انتشار از هسته خارج مهار سازه ها گزارش شده است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>