قرنطینه آرژانتینی با استفاده از بالکن به افتخار ناپدید شد

بوئنوس آیرس, آرژانتین – برای سال های بسیاری در حال حاضر Ofelia Agorio صرف مارس 24 در آغوش انبوه, راهپیمایی سالانه در تظاهرات به افتخار قربانیان آرژانتین آخرین دیکتاتوری نظامی و حمل یک عکس از او و برادر نلسون که در میان آنها بود.

اما در این سال او در روز مشخص شده در خانه او متولد شد – خانه او با نلسون – تحت قرنطینه اجباری با بقیه کشور نماینده جنایات به اصطلاح جنگ کثیف در دوران اجتماعی فاصله و رمان coronavirus.

“انزوا سنگین است … اما در حال حاضر وجود دارد یکی دیگر از تهدید” گفت: Agorio در یک مصاحبه تلفنی از Baradero حدود 150 کیلومتری (93 مایل) از مرکز شهرستان.

بیشتر:

حتی قبل از اینکه رئیس جمهور آلبرتو فرناندز قرار می گیرد آرژانتین در مستند به منظور مبارزه با COVID-19 برگزارکنندگان راهپیمایی در روز یاد حقیقت و عدالت بود لغو رویداد عمومی به دلیل خطرات ناشی از ویروس است. آنها به عنوان خوانده شده یک آدرس در تلویزیون عمومی به جای خواست مردم برای نشان دادن حمایت خود را از طریق رسانه های اجتماعی و با نمایش خود را در بالکن یا درب دستمال سفید که نماد مادران و مادربزرگ از پلازا د مایو که در مبارزه علیه دیکتاتوری کشیده است که از سال 1976 تا 1983. این کودتا رخ داده است در مارس 24, 1976.

ترجمه: سی هزار در حال حاضر ناپدید شد. امروز و همیشه. حافظه حقیقت و عدالت است.

این دوره از ترور در آرژانتین به عنوان دولت نظامی هماهنگ یک “ملی ساماندهی فرآیند” در برابر مردم آن را به نام “subversives” مسلح گروه های سیاسی چپ, فعالان دانشجویی برگزار, روزنامه نگاران, روحانیت و بسیاری از دیگران است. جوخه های مرگ شکار آنها را ربوده شکنجه کشته شد و دفن افراد در گورهای بینام. گروه های حقوق بشر برآورد “desaparecidos” – “ناپدید” – در مجموع به عنوان بسیاری از 30,000 اینجا.

Argentina disappeared

Ofelia Agorio در مارس 24, 2016 در بوئنوس آیرس, آرژانتین با پوشیدن یک عکس از او ناپدید شد برادر نلسون [حسن نیت ارائه میدهد از Ofelia Agorio] [Daylife]

Agorio بود 13 سال از زمانی که برادرش نلسون ناپدید شد در سال 1976. او به قتل رسید و باقی مانده را بعد از شناسایی توسط یک تیم پزشکی قانونی. او گفت: همه گیر تاکید بر اهمیت آنچه که مردم مانند او بودند را برای مبارزه با.

“از آنجا که در این زمان خیلی تنها برخی از ما می تواند منزوی و مراقبت از خودمان است. بقیه زندگی از طریق یک وضعیت فقر و ترس” او گفت:. “آنچه که اتفاق می افتد به من این 24th است که امروز بیش از همیشه به آرمان های 30,000 حلقه واقعی دوباره. آرمان های بهداشت و درمان, آموزش و پرورش, توزیع بهتر ثروت کار برای همه و برابری. و ما درک می کنیم و در عین حال دوباره چرا آنها پاک شده و آنها را از چهره زمین است.”

Argentina disappeared

یک بالکن با تزئین دستمال سفید در طول 44 سالگرد کودتای 1976 در بوئنوس آیرس آرژانتین [Juan Mabbromata/خبرگزاری فرانسه]

فرناندو Haber یک وکیل است که متخصص در کار حقوق به یاد لحظه ای او گرفته شده توسط ارتش در ماه نوامبر 1976.

او یک دانشجوی حقوق و عضو Juventud Universitaria Peronista یک گروه سیاسی که توزیع مواد غذایی و کمک به آموزش و سازماندهی مردم فقیر برریس.

“من 21 بود; من فقط یک بچه است” او گفت:. “ما هرگز فکر نمی کردم که این دیکتاتوری بود و این خونین است.” اما خطر به سرعت آشکار شد و او شغل خود را ترک در هواشناسی خدمات.

هنگامی که او رفت و به جمع آوری آخرین paycheque در بوئنوس آیرس او بود و توسط نیروهای امنیتی است. او به خاطر دقیق بلوک که در آن او پر شده را به بوت از یک فورد فالکون در روز روشن با مردم در اطراف گرفته و به یک مخفی بازداشتگاه که در آن او در نهایت شکنجه.

با تشکر از فشار گروه های حقوق بشر او رسما اعلام کرد یک زندانی سیاسی برگزار شد و در زندان بدون تفهیم اتهام. او منتشر شده و تا جولای سال 1981.

در انزوا در حال حاضر افکار خود را باید بازیگران بازگشت به آنچه که او را از طریق زندگی می کردند در حالی که زندانی شده است. اما این بسیار متفاوت است او می گوید. “این همان چیزی است که در دهه 1970 یا 1980 هنگامی که وجود دارد یک سرکوب شدید و شما را مجبور به مخفی به طوری که ترور نمی کند شما در پیدا کردن و از بین بردن شما,” او گفت:.

“این یک نوع متفاوت از دشمن. من این را تحسین رئیس جمهور برای داشتن این اطلاعات برای تصمیم گیری است که تا به حال ساخته شود که کشورهای دیگر ندارد.”

او در این سال در انعکاس. “من هرگز از دست رفته مارس. این راهپیمایی از یاد. ما صرف 44 سال و ما موفق به انتقال به فرزندان و نوه های ما که تجربه. این چیزی است که ما انجام داده ایم.”

Argentina March 24

یک مرد و یک زن دیده می شود با دستمال بر روی ویندوز خود نمادهای ملی بعد از یاد حقیقت و عدالت [ماتیاس Baglietto/رویترز]

Norita Coritinas برجسته فعال حقوق بشر و عضو مادران پلازا د مایو, با موافقت دولت پیشنهاد به سرعت ویروس و بیان خاص ترس برای چه آن را به آمار افرادی که آب آشامیدنی در آرژانتین. “هزاران نفر از مردم هزاران و هزاران نفر از مردم,” او گفت:.

اولین و مهمترین, او روز را صرف فکر کردن در مورد او پسر گوستاوو بود که ناپدید شد و در سال 1977. آن است که نه یک روز شاد, او گفت:, “از آنجا که شادی این است که ممکن است پس از تمام مرگ و میر در اینجا و در سراسر جهان” اما او لحظات خوبی را مانند یک چت تصویری با نوه و نوه بزرگ.

و حتی اگر خیابان ها خالی شده بود او احساس گسترده تر دوست دارم.

“ما باور نکردنی حمایت از افرادی که با ما تماس بگیرید به ما کمک کند” گفت: Coritinas که فقط خود را جشن 90 روز تولد. “امروز یک زن جوان زنگ زد من مفت با سگ کوچک و ارائه به عنوان اگر من مادر بزرگ او برای به دست آوردن مواد غذایی من. یک حرکت زیبا. همسایه قرار دادن دستمال خود را نرده و درب. بنابراین ما به تنهایی نیست.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>