سندیکای پروژه: چه تهمت و Mnuchin درک: تغییر آب و هوا انکار است که تنها معتبر دفاع از ما پوچ سرمایه داری ایدئولوژی

آتن یونان (پروژه سندیکا) — استیون Mnuchin رئیس دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خزانه داری, منشی, خشم لیبرال مفسران در این سال مجمع جهانی اقتصاد در نشست داووس با یک حقه باز سخن گفتن در جهت نو جوان آب و هوا فعال گرتا Thunberg.

در پاسخ به Thunberg برای تماس فوری خروج از سوخت های فسیلی سرمایه گذاری Mnuchin گفت که او باید به دانشگاه برود “به مطالعه اقتصاد” قبل از “او می آمد و توضیح می دهند که به ما.” دو روز قبل از آن مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان دانشمندان آب و هوا به عنوان “وارثان دیروز احمقانه پیشگویان.”

ناهنجار و ناپسند Trumpism است با اینحال صادقانه تجلی تاریخی لحظه ای که اواخر سرمایهداری تحت فشار قرار دادند بشریت گذشته نقطه بدون بازگشت.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نگرش به تغییر آب و هوا و کسانی که مبارزه برای اقدامات جدی برای مهار آن است زشت و زننده و نادرست است.

اما در پشت crassness و سميت مغلوب ساختن پیشی جستن Mnuchin, et al. سرد است منطق و صداقت: سیاست خود را تنها معتبر دفاع از سرمایه داری معاصر. و قضاوت توسط Mnuchin را تشویق مشاوره به Thunberg آنها درک کنند که جریان اصلی اقتصاد بر خلاف آب و هوا علم است دوست خود را.

من بیش از حد می تواند شامل خودم بعد از Mnuchin را در داووس سخن گفتن. من توییتی این:

(“اگر گرتا بودند به مطالعه و بررسی جریان اصلی علم اقتصاد او را به صرف چند ترم تحصیل مدل های بازار است که در آن نه آب و هوا فاجعه و نه یک بحران اقتصادی است. زمان برای تبدیل هر دو سیاست اقتصادی و اقتصاد!”)

بسیاری از اقتصاددانان همکار ناراضی بودند با صدای جیر جیر. یکی توییتی برگشت: “هنوز مطمئن شوید که کارشناسی برنامه های شما به دنبال در اما تمام اقتصاد 101 دوره که من می دانم شامل بازار شکست, که در آن تغییر آب و هوا است و اصلی است.

له روح او

کاملا درست است. اما از آن است که من ترس کنار نقطه. در حالی که بسیاری از مثال ها و مفاهیم در اقتصاد دوره بدون شک تقویت Thunberg را حل و فصل و بازوی او را با استدلال قوی در برابر امثال Mnuchin و مغلوب ساختن پیشی جستن او نیز احساس سرخوردگی و در نهایت تضعیف اقتصاد و اثر آن بر دانش آموزان دیگر او.

یکی از دلایل این است که نظم و انضباط را در فریم و تنظیمات پیش فرض.

همه ما می دانیم که قدرت به طور پیش فرض و یا پایه. در جوامعی که اهدای عضو به طور پیش فرض تنظیم اتوماتیک بدون امضا opt-out — عرضه پيوند اعضا قابل ملاحظه ای بزرگتر از در کشورهایی که مردم باید انجام دهنده کارت. فریم های بسیار مهم در هر محیط که در آن ذهن انسان و قلب باید انرژی خود در برابر برخی از بیماری.

سیستم اقتصادی ما در واقع زندگی می کنند در یک پاتولوژیک پویا ساز: Oligopolies عصاره تمام شدنی از ارزش انسان و طبیعت در سرعت فوق العاده خطرناک, تامین شده توسط بدهی-turbocharged financialization که به نوبه خود سوخت استخراجی oligopolies.

اقتصاد از این قاعده مستثنی است. اقتصادی در کتاب های درسی Thunberg را به خواندن شروع با مدل های بازار که در آن نامحدود خصوصی سود درایو نشان داده شده است ریاضی برای خدمت به منافع عمومی است.

تنها پس از او آموخته است این قضیه و تمرین ژیمناستیک ذهنی مورد نیاز برای استخراج خود را اثبات ریاضی را او به “استثنا” — برای مثال “اثرات جانبی” از فرایند تولید مثل تغییر آب و هوا را القا آلودگی که تحمیل هزینه به طور کامل عهده آلوده کنندگان.

مدل واقعی نیست

بسیار فریم از بازار شکست به عنوان یک “استثنا” شاید ناشی از “درونها” است بسیار زیاد تبلیغات پیروزی برای Trumps و Mnuchins از این جهان است.

بدتر بر خلاف اهدای عضو که برای هر جامعه می تواند در تصمیم گیری برای معکوس کردن فریم های ساخت کمک مالی به طور پیش فرض, دانشکده اقتصاد استادان به سادگی نمی تواند معکوس فریم با آموزش ایجاد عوارض جانبی و بازار شکست به عنوان حالت کلی و ارائه کاملا رقابتی در بازار به عنوان استثنا.

یاد قضایای اقتصاد را نمی توان ثابت در حضور اثرات جانبی. آن است که این مدارک که تحت تاثیر قرار دادن دانش آموزان و بقیه جامعه به خصوص کسانی که در قدرت و اقتصاد استادان خود هژمونی گفتمانی در علوم اجتماعی, نه به ذکر است سهم شیر از بودجه های دولتی و خصوصی.

بازدید از این منظر Mnuchin آگاهانه (یا به طور غریزی) تحویل بیش از یک sneering قرار دهید. شد Thunberg به مشاوره خود او خواهد بود تضعیف شده است.

در رشته اقتصاد و نه در علم سیاست یا تاریخ یا له روح او و یا منحرف کردن او از تلاش های است که می تواند او را حتی خطرناک تر از او در حال حاضر به منافع اقتصادی مغلوب ساختن پیشی جستن نشان دهنده.

برخی از زاری مغلوب ساختن پیشی جستن دولت دشمنی نسبت به افراد جوان و دانشمندان که صحبت می کنند حس مشترک در مورد یک تهدید است که ما باید در مقابله با جهانی از طریق همکاری.

سرمایه داری نمی تواند به اندازه کافی بهینه سازی

اما تهمت و دوز و کلک به نظر می رسد به درک چیزی است که خود را لیبرال مخالفان نیست: کسی نمی تواند اذعان خطرات تغییر آب و هوا متعهد به انجام آنچه در آن طول می کشد برای معکوس کردن آن و همچنان به فکر می کنم از سرمایه داری به عنوان یک سیستم طبیعی است که می تواند به بهینه سازی برای تحویل به اشتراک گذاشته شده سبز رفاه.

مغلوب ساختن پیشی جستن آن می شود: تغییر آب و هوا است که سرمایه داری را واترلو. وجود دارد به سادگی هیچ عملی مسیر دوباره تثبیت آب و هوا است که سازگار با نگهداری از سرمایه داری اصلی ستون.

سیستم ما در بر خلاف یک ضمنی توسط دانشکده اقتصاد کتاب های درسی در یک پاتولوژیک پویا بازیافت ساز: Oligopolies عصاره تمام شدنی از ارزش انسان و طبیعت در سرعت فوق العاده خطرناک, تامین شده توسط بدهی-turbocharged financialization که به نوبه خود سوخت استخراجی oligopolies.

این “technostructure” به عنوان John Kenneth Galbraith تعمید این مکانیزم در سال 1967 کتاب “جدید صنعتی دولت” هرگز با میل و رغبت قبول محدودیت در رشد جسمی و استخراج لازم برای حاوی آب و هوا را تغییر دهید به دلیل آن نمی تواند زنده بماند.

با طبقه سیاسی کاملا وابسته به آن برای تامین مالی مبارزات انتخاباتی, هر, فلیپ فلاپ, سهمیه و یا تجاری تولید گازهای گلخانه ای طرح اعمال شده توسط دولت را به اثبات لوازم آرایشی و بهداشتی و در نهایت ناتوان.

در راه همان است که اقتصاد دانش آموزان مطالعه بازار شکست به عنوان استثنا در غیر این صورت عملکرد خوب در بازار سیستم های میانه رو اصلاح طلبان انجام این کار Sisyphean از تصور اصلاح, سبز, سرمایه داری.

ناهنجار و ناپسند Trumpism است با اینحال صادقانه تجلی تاریخی لحظه ای که اواخر سرمایهداری تحت فشار قرار دادند بشریت گذشته نقطه بدون بازگشت. مغلوب ساختن پیشی جستن با طرح آمریکا برای انجام در حالی که Mnuchin نشان می دهد که Thunberg بی حس و روح او با تریاک از جریان اصلی اقتصاد است.

تنها جایگزین برای سیاست های خود را از شتاب تغییر آب و هوا به نفت و سرمایه گذاری لعنت که درایو سرمایه داری است و عمده فروشی فروپاشی امروز technostructure. آیا ما باید معده برای آن ؟

این مقاله منتشر شد با اجازه از سندیکای پروژه — گرتا Thunberg دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و آینده سرمایه داری

Yanis Varoufakis سابق وزیر دارایی یونان است که رهبر MeRA25 و استاد اقتصاد در دانشگاه آتن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>