رئیس جمهور غنی را رد توافق صلح را تبادل زندانی با طالبان

نقطه عطفی در برخورد میان ایالات متحده و طالبان با هدف پایان دادن به ما طولانی ترین جنگ در حال حاضر ممکن است در مواجهه با موانع به عنوان رئیس جمهور اشرف غنی اعلام کرد که دولت او تا به حال نه توافق به یک بند در معامله.

غنی اعتراض به ترتیبات درون معامله است که می بینیم دولت افغانستان انتشار 5,000 زندانیان طالبان به عنوان یک شرط برای مذاکرات مستقیم بین گروه مسلح و دولت است.

بیشتر:

“دولت افغانستان ساخته شده است بدون تعهد به رایگان از 5000 طالبان زندانیان” رئیس جمهور افغانستان به خبرنگاران در کابل در روز یکشنبه یک روز پس از توافق امضا شد قطر در پایتخت قطر ،

پس از 18 ماه مذاکرات و نزدیک به 20 سال از جنگ آمریکا و طالبان امضا توافق نامه تنظیم برای هموار کردن راه برای خروج آمریکا و ناتو از افغانستان و تعهد توسط طالبان که از خاک افغانستان را نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد برای راه اندازی حملات در کشورهای دیگر است.

بالا وجود دارد امیدوار است که این توافق خواهد شد و پس از داخل افغانستان مذاکرات بین تمام ذینفعان و با هدف به نمودار یک دوره برای صلح در کشور است.

طالبان در حال حاضر به نشستن با دولت افغانستان آن را “رژیم دست نشانده”.

چهار-part توافق مجموعه 10 مارس به عنوان تاریخ برای داخل افغانستان در گفت و گو با اشرف غنی احمدزی دولت به عنوان به خوبی به عنوان یک زندانی-تعویض است که می بینیم دولت انتشار 5,000 افگنان و طالبان انتشار 1,000 اسیران.

با این حال آقای غنی گفت: “آن را در اختیار ایالات متحده به تصمیم آنها تنها یک تسهیل کننده”.

الجزیره هدی Abdel-حمید گزارش از کابل گفت: “آنچه ما در حال حاضر شاهد هستند در واقع تمام مشکلاتی که موجود قبل از آمدن به سطح دوباره امروز.”

“همه موافق, جالب اینجاست که در این واقعیت است که معامله میان طالبان و ایالات متحده – به عنوان مشکل آن را به عنوان ممکن است شده اند – دارای احتمالا ساده ترین بخش در تلاش برای آوردن صلح به این کشور است.”

در حالی که زندانی مبادله می تواند تبدیل به یک مانع برای صلح به بازگشت به کشور جنگ زده آقای غنی همچنین گفت که هفت روز “کاهش خشونت” (RIV) ادامه خواهد یافت و احتمالا تا زمانی که کامل آتش بس مذاکره می تواند.

این RIV که شاهد کاهش خشونت ها و تلفات در سراسر کشور شده است یک شرط برای امضای طالبان و معامله است.

طالبان در حال حاضر کنترل و یا نگه داشتن نفوذ بیشتر در خاک افغانستان از هر نقطه از سال 2001 است و انجام نزدیک به روزانه حملات علیه پایگاه نظامی در سراسر کشور است.

INTERACTIVE: Afghanistan control map Feb 29 2020

ایالات متحده امریکا و طالبان بوده است و در آستانه امضای یک توافقنامه صلح در ماه سپتامبر سال 2019 زمانی که رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی لغو این مذاکرات پس از یک حمله طالبان کشته شدن یک سرباز آمریکایی در افغانستان است.

مغلوب ساختن پیشی جستن به مدت طولانی ابراز اشتیاق برای حذف سربازان آمریکایی از افغانستان و پایان دادن به این کشور طولانی ترین جنگ. او است که به دنبال انتخاب مجدد در این سال است.

بیش از 100 ، 000 افغان کشته شده اند و یا زخمی از سال 2009 زمانی که سازمان ملل در افغانستان شروع به ثبت رسیده است.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>