رئیس جمهور اردوغان را تهدید می کند ‘قریب الوقوع’ ترکیه عملیات در سوریه

ترکیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان روز چهارشنبه تهدید به راه اندازی یک عملیات در سوریه به منطقه ادلب در پایان ماه اگر دمشق نتواند به برداشت پشت ارتش ترکیه مواضع.

“یک عملیات در یمن قریب الوقوع است” اردوغان گفت: حزب قانونگذاران در مجلس. “ما در حال شمارش ما در حال ساخت ما هشدار نهایی”.

بیشتر:

روسیه و دولت سوریه را متحد اصلی خود در نه سال جنگ در پاسخ گفت: هر تهاجمی علیه نیروهای سوریه در ادلب خواهد بود “بدترین سناریو”.

“اگر ما در حال صحبت کردن در مورد یک عملیات نظامی علیه مشروعیت مقامات سوریه جمهوری و نیروهای مسلح سوریه جمهوری این امر البته بدترین سناریو” گفت: کرملین سخنگوی دیمیتری Peskov اضافه کردن روسیه و ترکیه اقامت داشتند در تماس با ما برای جلوگیری از تنش افزایش بیشتر.

آنکارا که پشتیبانی از چندین سوریه گروه های شورشی در سوریه, شمال, شده است, خشم پس اخیر سوریه حملات در استان ادلب کشته شدند 13 نیروهای ترکیه در دو هفته.

‘بدون توجه به هزینه’

اردوغان گفت: مذاکرات با روسیه در منطقه ادلب بودند دور از نشست ترکیه خواسته و هشدار داد در یک عملیات نظامی بود که فقط یک “موضوع از زمان”.

او گفت: ترکیه را تعيين ادلب منطقه امن “بدون توجه به هزینه” حتی در حالی که مذاکرات ادامه با روسیه که پشت رئیس جمهور سوریه بشار اسد نیروهای با نیروی هوایی و سربازان بر روی زمین است.

سازمان ملل متحد برای سوریه دولت برای باز کردن دالان بشردوستانه

اردوغان به عنوان نیروهای سوری فشرده توهین آمیز در این کشور در گذشته عمده شورشی تحت محاصره.

حدود 900,000 مردم مجبور شده اند از خانه های خود و پناهگاه در کمتر از سه ماه.

اردوغان اعلام می آید یک روز پس از هشدار دادند توسط سازمان ملل متحد به مقامات هشدار داد که از یک فاجعه انسانی در شمال غربی سوریه است.

نزدیک به 300 غیر نظامی کشته شده اند در حملات سال جاری در منطقه با 93 درصد از مرگ و میر ناشی از سوریه و نیروهای روسی به گفته سازمان ملل متحد حقوق بشر رئیس.

رئیس جمهور دکتر بشار اسد متعهد این هفته به ادامه یورش بر این کشور گذشته عمده دژ شورشی کرد و گفت: این جنگ بود هنوز رتبهدهی نشده است اما یک “پیروزی کامل” در چشم بود.

در سپتامبر سال 2018 ترکیه و روسیه توافق کردند که به نوبه خود در استان ادلب به د-تشدید تنش در منطقه با اعمال پرخاشگری ممنوع است. پس از آن, اما, بیش از 1800 نفر از غیرنظامیان کشته شده اند در حملات سوریه و نیروهای روسی.

وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف در یک نشست خبری گفت نیروهای دولتی سوریه شد, تایید موافقت نامه های قبلی در منطقه بلکه در واکنش به اقدامات تحریک آمیز. لاوروف گفت: شورشی حمله به سوریه و نیروهای روسی در ادلب بودند ادامه دارد.

خواستار خویشتن داری

سوریه کمک کارگران صادر تماس فوری روز چهارشنبه برای آتش بس و کمک های بین المللی برای نزدیک به یک میلیون نفر در حال فرار از یورش.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در استانبول سوریه NGO داد گفت موجود در اردوگاه ها به سر می برند و شهروندان مجبور به خوابیدن در میان تلخ زمستان سرد است.

“ما رو به یکی از بدترین حفاظت از بحران و در حال برخورد با یک جنبش توده ای از آوارگان داخلی [آوارگان داخلی] که جایی برای رفتن” سوریه NGO داد در بیانیه ای گفت.

آنها “فرار در جستجوی ایمنی تنها به مرگ از شرایط آب و هوایی شدید و کمبود منابع در دسترس” به آن اضافه شده است.

بیش از 500 ، 000 کودکان آواره شده اند خشونت یونیسف در بیانیه ای گفت. از ابتدای سال 77 کودکان کشته و یا زخمی شدند.

“وضعیت در شمال غربی غیرقابل دفاع است حتی با سوریه را تیره و تار استانداردهای گفت:” هنریتا جلو, مدیر اجرایی یونیسف.

“کودکان و خانواده ها گرفتار خشونت گاز گرفتن سرما و کمبود مواد غذایی و ناامید شرایط زندگی… وقت آن است که برای اسلحه ها برای رفتن خاموش و خشونت برای متوقف کردن یک بار و برای همه است.”

INTERACTIVE: Syria Who controls what map - FEB 11 2020

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>