محبوب اتیوپی صدای خواننده Hachalu Hundess کشته در آدیس آبابا

محبوب اتیوپی نوازنده بوده است به ضرب گلوله در پایتخت این کشور آدیس آبابا, رسانه های محلی گزارش به نقل از پلیس. او 36.

Hachalu Hundessa یک قومی اورومی همچنین به عنوان شناخته شده Haacaaluu Hundeessaa بود به ضرب گلوله در شهر Gelan آپارتمان منطقه در اواخر روز دوشنبه در آدیس آبابا کمیسر پلیس گفت:.

طور Argaw گفت: پلیس در حال بازداشت چندین مظنون دولت وابسته به فنا پخش گزارش روز سه شنبه.

نخست وزیر Abiy احمد با ابراز تسلیت, گفت, اتیوپی به حال “از دست یک زندگی گرانبها”.

“من از ابراز تسلیت عمیق من برای کسانی از ما که در غم و اندوه عمیق از خبر مرگ درخشان هنرمند جوان Hachalu Hundesa,” فنا گزارش داد نخست وزیر عنوان کرد و گفت. “ما در انتظار کامل گزارش تحقیقات از این بد عمل می کنند.”

“اجازه دهید ما ابراز تسلیت ما با نگه داشتن خود را امن و جلوگیری از جرم و جنایت بیشتر,” Abiy گفت.

اتیوپی در رسانه های اجتماعی کشور از جمله سفیر واشنگتن ابراز شوک در کشتن محبوب نوازنده.

در روز سه شنبه جوانان خشمگین از قتل نوازنده که برای او شناخته شده بود در اعتراض به آهنگ ها سوخته لاستیک در طول تظاهرات در آدیس آبابا.

Hachaluسابق زندانی سیاسی رز به شهرت در طولانی مدت تظاهرات ضد دولتی که رو Abiy همکار اورومی را در سال 2018 است. اورومی گروه های قومی که در طول تاریخ با آن مواجه تبعیض منجر به تظاهرات گسترده.

Abiy افزایش به قدرت منتهی به دهه های سیاسی سلطه توسط قومی تیگری رهبران در این چند قومی کشور آفریقایی.

حکومت خود را آورده در بیشتر آزادی های سیاسی و اقتصادی در آنچه تا به حال مدت طولانی است که یکی از این قاره را بیشتر سرکوب متحده است. او اهدا شد 2019 جایزه صلح نوبل برای پایان دادن به درگیری با همسایه اریتره و اصلاحات است.

اما افزایش در فعالیت های سیاسی نیز منجر به افزایش ناآرامی ها در کشور ساخته شده تا بیش از 80 گروه های قومی. Abiy حکومت شده است اغلب به چالش کشیده شده توسط زورمندان محلی خواستار دسترسی بیشتر به زمین قدرت و منابع است.

خود پان-اتیوپی سیاست موجب واکنش شدید از برخی عناصر خود اورومی powerbase, رهبری توسط یک نجیب زاده رسانه ها Jawar محمد.

“آنها نه تنها با کشتن Hachalu. آنها به ضرب گلوله در قلب اورومی ملت یک بار دیگر !!…شما می توانید کشتن ما, همه ما, شما هرگز نمی تواند ما را متوقف کند!! هرگز !!” Jawar ارسال شده در Facebook صفحه در روز سه شنبه.

درگیری میان پلیس و Jawar حامیان کشته شدن حداقل 78 نفر در ماه اکتبر سال گذشته پس از تلاش دولت برای برداشت Jawar امنیتی جزئیات.

انتخابات با توجه به این سال شده است به تعویق افتاد تا در سال آینده با توجه به COVID-19 در توافق با عمده احزاب مخالف.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>