فلسطینی کارگران از ترس از دست دادن درآمد و همچنین coronavirus

رام الله-کرانه باختری – روز 12 مارس اکرم (ص) ابو Koueik, 55 ساله و پدر هشت از خواب بیدار شدم در 2.30 من به عنوان او می کند و تقریبا هر روز هفته. او خانه اش در نزدیکی رام الله و وارد در ایست بازرسی “قلندیه” فقط پس از 3هستم امید به ضرب و شتم صبح با عجله از فلسطینی ها از کرانه که در اسرائیل کار.

رسول اکرم (ص) است که تمام مدارک مورد نیاز برای استخدام در اسرائیل کار کرده است و به عنوان یک برق برای همان شرکت اسرائیلی برای 30 سال است. روز کاری خود را به همراه رفت و آمد به طور کلی طول می کشد تا 16 ساعت اما گذشته از این گاه به گاه صف طولانی اگر او در حال اجرا اواخر او به ندرت اجرا می شود به مسائل است.

تا آن روز صبح هنگامی که مانند هزاران نفر از دیگر کارگران از اشغال سرزمین های فلسطینی بیش از 50 سال سن او آموخته است که او نمی خواهد اجازه داده می شود برای عبور از ایست بازرسی.

وجود دارد در حال حاضر 100 تایید موارد جدید coronavirus COVID-19 در اسرائیل و 30 در کرانه عمدتا متمرکز در بیت لحم. این شهر قفل شده توسط اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین (PA) که اعلام وضعیت اضطراری در کرانه باختری است.

با کارگران مسن تر بیشتر در معرض خطر از تازگی اعلام کرد همه گیر اسرائیل بود و نه اجازه دادن به آنها را وارد کنید.

Alex Lederman coronavirus Palestine [Alex Lederman]

رسول اکرم (ص) مشغول به کار به عنوان یک برق برای همان شرکت اسرائیلی برای 30 سال اما coronavirus در حال حاضر در سمت چپ او مطمئن نیستید از چه مقدار دیگر او قادر خواهد بود برای خانواده اش فراهم [Alex Lederman/الجزیره]

رسول اکرم (ص) بود و نگران سلامت خود را در میان بیماری همه گیر کوروناویروس اما او همچنین نگرانی در مورد چگونه او را خوراک خانواده خود را اگر او می تواند کار را برای یک مدت طولانی. بیش از هر چیز در آن عدم اطمینان است که بیشترین شدت دستپاچه او را.

“اگر این است که فقط چند روز و یا حتی دو هفته ما می تواند به زنده ماندن او گفت:” از خانواده اش. “اما اگر من مجاز طریق برای ماه؟”

نیروی کار مهاجران به اسرائیل پمپ حدود 330m یک ماه به اقتصاد فلسطینی ها.

در شرکت خود را به سرعت باد و فرسوده کار, چکمه, رسول اکرم (ص) منتظر در ایستگاه بازرسی برای ساعت ها در کنار صدها نفر دیگر که او نیز اجازه داده نشده است به صلیب. آنها تماشا به عنوان افراد جوان گذشت چند با پوشیدن ماسک های پزشکی.

به عنوان صف خودرو رشد در مجاورت خودرو پاسگاه بسیاری از شروع به ماهیگیری خود را به شاخ. توسط 6در خطوط شد طولانی تر از حد معمول است. برخی از کسانی که تبدیل شده بود سعی کردم دوباره و دوباره. دیگران استدلال می کنند و یا اقدام به داد و ستد با اسرائیل و سپاه پاسداران است.

یک کارمند دولت در پزشکی ماسک و دستکش ساخته شده راه خود را به پایین خطوط توزیع دستورالعمل های بهداشتی چاپ شده توسط PA. مچاله مقالات به زودی آشغال روی زمین. آنها چیزی نمی گویند کارگران در اینجا تا به حال نشده شنوایی برای هفته – شستن دست های خود را دست نزنید و صورت خود را – و آنها نمی پاسخ به این سوال که مشکل ترین آنها است.

به عنوان ساعت گذشت حس عدم اطمینان در پاسگاه رشد داشته است. هنوز اکرم (ص) منتظر است.

“من هیچ جایی برای رفتن او گفت:” پنج دقیقه پس از او وارد شدند با تکیه بر یک راه آهن با یک قهوه در دست است. “من منتظر هر گونه اخبار [درباره آنچه که اتفاق خواهد افتاد به ما].”

سوالات بیش از پاسخ

بیش از دو هفته اکرم (ص) و بيش از 100000 نفر دیگر فلسطینی که در سفر به اسرائیل و یا غیر قانونی شهرک سازی برای کار را دریافت پاسخ های جدید در سرنوشت خود را هر چند روز – هر پاسخ بالا بردن سوالات بیشتر.

در 17 مارس فلسطینی نخست وزیر محمد Shtayyeh گسترش محدودیت به قطع تمام جنبش مردم بین اسرائیل و کرانه باختری است.

فلسطینی که مشغول به کار در اسرائیل و آرزو به ادامه انجام این کار به طوری که 72 ساعت به “ترتیب امور خود در مورد یک محل برای خواب در محل کار خود را در هماهنگی با کارفرمایان خود را” او اعلام کرد.

اسرائیل گفت: فلسطینی ها در “ضروری بخش” بهداشت و کشاورزی و ساخت و ساز و مراقبت می تواند اقامت برای یک تا دو ماه در اسرائیل با کارفرمایان خود را به آنها را پیدا کردن محل اقامت.

پس از یکی دیگر از پنج روز Shtayyeh اعلام کامل دو هفته مستند از کرانه محدود کردن همه غیر ضروری جنبش است.

حدود 15 تا 20 درصد از کار فلسطینی در اسرائیل و یا در شهرک – که عمدتا در ساخت و ساز – که در آن دستمزد به طور متوسط از 227 شکل اسرائیل [حدود 64] در روز است که بیش از دو برابر آنچه آنها را در کرانه که در آن نرخ بیکاری نشانگر در حدود 30 درصد است.

“[اگر نزدیک به 200000 کارگران با و بدون مجوز تکیه بر درآمد از اسرائیل و یا شهرک و هر یک از آنها پشتیبانی از یک خانواده پنج] که تقریبا یک میلیون فلسطینی از افراد با خود نان و کره در جدول خود را از درآمد تولید شده از اسرائیل” توضیح داد: Mounir Kleibo نماینده برای سازمان ملل متحد سازمان بین المللی کار برای اشغال سرزمین های فلسطینی.

بسیاری از کارگران از اردوگاه های پناهندگان و یا مناطق روستایی و نه شهرستانها. “این بدان معنی است که فقیر فلسطینی ها را کمتر درآمد و نابرابری درآمد را گسترش خواهد داد و حتی بیشتر” گفت: لیلا Farsakh, یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه ماساچوست بوستون و نویسنده فلسطینی مهاجرت نیروی کار به اسرائیل: کار زمین و شغل.

Alex Lederman coronavirus Palestine [Alex Lederman]

بیش از 100 ، 000 فلسطینی نزدیک به 200000 زمانی که از جمله کسانی که بدون مجوز کار در اسرائیل و یا غیر قانونی شهرک سازی اسرائیل و بسته شدن پست های بازرسی برگ های آنها را بدون هر گونه منبع درآمد [Alex Lederman/الجزیره]

در مواجهه با چشم انداز از درآمد درآمد ده ها هزار نفر از کارگران فلسطینی تصمیم گرفتند به ماندن در اسرائیل است.

“[اما] چه نوع اقامت خواهد اسرائیل را از این افراد پرسید:” Kleibo. “فلسطینی ها در حال توزیع تمام مسئولیت را به اسرائیلی ها به مراقبت از خود کارگران است. اسرائیل هرگز در زمان مراقبت از ایمنی و بهداشت یا رفاه کارگران فلسطینی حتی در زمان رشد اقتصادی است.”

Kleibo ترس به زودی تایید کرد که ظرف 36 ساعت از Shtayyeh اعلاماو شنیده فلسطینی رادیو که کارگران که در حال عبور به سوی اسرائیل با برنامه به ماندن پس از دیدن شرایط که در آن آنها می رود زندگی می کنند. کسانی که باقی مانده بودند گاهی اوقات قرار دادن در اتاق خواب با بیش از 20 کارگر دیگر در نقض از سوی وزارت بهداشت اجتماعی فاصله ارشاد – و یا انتظار می رود به خواب در سایت های ساخت و ساز.

“[آنها] نه مناسب برای زندگی انسان,” گفت: Kleibo. “وجود دارد هیچ, بهداشت, بهداشت هیچ. خدا نکنه کسی به این ویروس آن را ترسناک سرعت آن را در میان این کارگران است.”

با خود اسرائیل را مستند به گسترش تعداد موارد وجود دارد رسیده نزدیک به 2000 آن را تغییر داد البته در مارس 24 و باز کردن برخی از پست های بازرسی برای فلسطینی ها برای بازگشت به کرانه باختری است. کارگران آب گرفتگی این نقاط است.

اما وجود دارد هیچ اسرائیلی مقامات بهداشتی در ایستگاه های بازرسی برای تست بازگشت فلسطینی ها برای coronavirus. کارگران از ترس آنها می تواند آن را در اسرائیل و در حال حاضر می تواند آلوده خود را به خانواده ها و محلات.

“به خاطر خدا لطفا کسی ما قبل از ما رفتن به خانه” Kleibo گفت: یک کارگر به او گفت بیش از Facebook از پاسگاه.

Shtayyeh به دنبال بازرسی باز با یک سفارش برای تمام کارگران فلسطینی باقی مانده در اسرائیل برای بازگشت به غرب بانک, با استناد به این ویروس گسترش سریع و جدید جنبش محدودیت در اسرائیل. او گفت: عودت خواهد بود معرض یک آزمون بهداشت و 14 روز خانه قرنطینه. بانک غرب 88 موارد تایید شده تا کنون در مقایسه با بیش از 3,400 در اسرائیل – اگر چه اسرائیل انجام داده است به مراتب بیشتر تست – اما بیش از 15000 کارگران در حال حاضر بازگشت و تست نشده.

دکتر رامز Bwekat ارشد پزشکی افسر فلسطین وزارت بهداشت گفت: Al Jazeera برگشت به حال گرفتار فلسطینی مقامات بهداشت ، خود اولویت در حال حاضر در حال تست بازگشت کارگران که نشان می دهد علائم, او گفت:. اما با وجود منابع در آینده در هر روز از سازمان بهداشت جهانی (WHO) فقدان آنها کافی کیت برای تست همه از بازگشت کارگران است.

“ما آرزو داشتیم توانایی برای تست همه آنها اما توانایی های ما محدود هستند,” او گفت:. “کسانی که از اسرائیل در حال حاضر نگرانی عمده ما برای این ویروس در حال گسترش است. اما ما فقط می توانید تست بسیار موارد مشکوک.”

همانطور که برای فلسطینی که در داخل غرب بانک در شهرک های غیر قانونی وجود دارد هیچ چیز برای جلوگیری از آنها را از ورود به این شهرک حتی اگر Shtayyeh اعلام کرد که انجام این کار ممنوع است.

“من می توانید ببینید از پنجره من در حال حاضر کارگران در حل و فصل” Kleibo گفت: در تلفن. “آنها بوده است و در آنجا صبح و هیچ کس از آنها خواست تا هر چیزی و یا بررسی آنها را در. آنها فقط وارد شده است.”

Alex Lederman coronavirus Palestine [Alex Lederman]

فلسطینی ها که در بازگشت از اسرائیل ترس آنها ممکن است به ارمغان آورده اند این ویروس با آنها را با بیش از حد چند تست فقط کسانی که نشان بارز سیستم های تست شده برای آن [Alex Lederman/الجزیره]

یک چالش منحصر به فرد

دولت اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی صورت یک چالش منحصر به فرد در مبارزه با کروناویروس. در طی 52 سال اسرائیل اشغال نظامی است که غیر قانونی تحت قوانین بین المللی و به ویژه پس از 1993-95 اسلو اسرائیل و فلسطینی اقتصاد تبدیل شده اند عمیقا در هم تنیده.

“آنها جاسازی شده در کنار هم” Farsakh گفت. “از اقتصاد فلسطینی ها در کرانه باختری و فلسطین سیستم سیاسی در غرب بانک است که بسیار وابسته به ارتباط آن با اسرائیل است.”

اسرائیل اوایل دولت برای اجرای محدودیت های مسافرتی برای بستن مدارس و دانشگاه ها و محدود کردن تجمعات بیش از 10 نفر.

در مارس 16, نتانیاهو اعلام کرد “اقدامات اضطراری” که شامل شین بت سرویس امنیتی استفاده از “counterterror” فن آوری است که cyber-آهنگ غیرنظامیان مظنون به حمل ویروس, دور زدن کنست در اجرای آنها و باعث شده زنگ هشدار میان حریم خصوصی و حقوق طرفداران. به عنوان از آوریل 25, کنیسه ها توقیف و اسرائیلی ها نمی توانند سفر بیش از 100 متر از خانه های خود.

PA بیش از حد گرفته شده coronavirus تهدید جدی است. عباس مجاز “همه اقدامات لازم برای مقابله با خطرات ناشی از کروناویروس و برای محافظت از بهداشت عمومی” در اوایل ماه مارس و به سرعت قفل کردن بیت لحم به اکثریت فلسطینی coronavirus موارد است. نه تنها مدارس بسته در سراسر کرانه غربی و مجامع عمومی ممنوع, اما, PA معلق نماز در کرانه مساجد و کلیساها به عنوان مقامات در مسجد الاقصی و گنبد صخره در بیت المقدس.

چه عباس نگفت بود چقدر هماهنگی با اسرائیل “تمام اقدامات لازم” را به دنبال دارد.

زیرساخت های امنیتی همکاری شد کلید اسلو بنابراین شما در حال صحبت کردن در مورد یک زیرساخت است که برای بیش از 20 سال” گفت: Farsakh. “می توان آن را بسیار با احتیاط در آن است که چگونه امروز اتفاق می افتد, اما آنها به هم گره خورده است.

برای هفته های اسرائیلی و فلسطینی مقامات شده اند بحث در مورد تلاش های مشترک برای جلوگیری از گسترش COVID-19. یک مقام ارشد فلسطینی رسمی گفت: تایمز اسرائیل آنها تا به حال تاسیس یک مکانیزم ویژه به بحث در مورد ویروس “لحظه به لحظه” و یک اتاق عملیات مشترک برای مقابله با COVID-19 بود راه اندازی. اسرائیل پس از تمام این پر جمعیت ترین بیمارستان ها در جهان توسعه یافته و کرانه بیمارستان زیرساخت های بسیار بدتر است.

حتی بیشتر نگران کننده است این چشم انداز از یک توده COVID-19 شیوع در حماس کنترل نوار غزه که در حال حاضر نه تایید موارد است. در میان پرجمعیت ترین مناطق در جهان با فروپاشی زیرساخت های پس از بیش از ده سال تحت محاصره غزه تنها 70 تخت های مراقبت ويژه برای یک جمعیت تقریبا 2 میلیون. دو بیماران آلوده و تمام کسانی که از آنها شده بود در تماس با قرنطینه بودند اما هفت اضافی موارد رخ داده در قرنطینه مرکز. حماس بسته گذرگاه های مرزی با اسرائیل و مصر به علاوه همه از غزه مساجد.

اسرائیل و حکومت خودگردان فلسطینی در ضمن هماهنگ مستند از بیت لحم در اوایل ماه مارس محدودیت در عبور از ایست بازرسی جنبش تصمیم در بلند مدت مهاجر کارگر باقی می ماند و انتقال از coronavirus کیت تشخیص و دنده محافظ به غرب بانک.

Bwekat نیز تایید ارسال فلسطینی coronavirus آزمون به اسرائیل به منظور بررسی نتایج و دریافت نام فلسطینی که وارد بنادر اسرائیل از خارج از کشور. اما او گفت: فلسطینی ها تا به حال مسائل در هماهنگی با اسرائیل در مسائل بهداشتی در گذشته است.

ما تا به حال یک بحران قبل از coronavirus موضوع را با طرف اسرائیلی در مورد برش دسترسی از فلسطینی بیمارستان های اسرائیل به بیمارستان ها و, آنها قطع برخی از پول وجود دارد و آداب و رسوم مسائل,” او اضافه شده است.

این پیمان اسلو ایجاد یک اتحادیه گمرکی بین اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی است که در آن کالا به سرزمین های فلسطینی از طریق تصویب اسرائیل بنادر و اسرائیل جمع آوری مالیات واردات در آن کالا و نقل و انتقال آنها را به بهبهان. Farsakh گفت: این درآمد گمرکی می تواند تشکیل 50 تا 70 درصد از فلسطینی درآمد.

“بنابراین اسرائیل به جای به طور منظم انتقال آنها شده است و با استفاده از آنها به عنوان اهرم” Farsakh گفت. “برای اسرائیل اگر PA رفتار خوب آنها انتقال پول است. اگر PA نمی کند به خوبی رفتار می کنند آنها نمی انتقال پول است.”

Alex Lederman coronavirus Palestine [Alex Lederman]

با بسیاری از کشورها در تلاش برای مقابله با این بیماری همه گیر از فلسطینیان ترس چند خواهد شد با تمرکز بر کاهش ویرانی اقتصادی آن ممکن است باعث در غزه و کرانه [Alex Lederman/الجزیره]

اما حتی اگر همکاری برای مبارزه با COVID-19 اقتصاد جنگ شده و بزرگ شده توسط ویروس را شروع.

“مسئله واقعی اهمیت حفظ فلسطینی اقتصاد” Farsakh گفت: “از آنجا که آن را در اسرائیل علاقه به یک فروپاشی اقتصادی در کرانه باختری است. که پیامدهای جدی سیاسی در ثبات تشکیلات خودگردان فلسطینی و اسرائیل است. سیاست های اسرائیل بوده است: “ما نیاز به پیدا کردن یک راه برای نگه داشتن فلسطینی اقتصاد پایدار بدون هزینه به اقتصاد اسرائیل هر چیزی.'”

در عین حال مانند تمام جهان اقتصاد اسرائیل و فلسطینی آنهایی که ممکن است به رنج می برند در نظر گرفتن چرایی اقدامات ایمنی. است که چرا سیاستگذاران بوده است بنابراین احسان به مسئله کارگران مهاجر; بسته بندی پست های بازرسی توسط هزاران نفر شانه به شانه آنها در میان بزرگترین عوامل خطر برای این بیماری است.

کمک های بین المللی است که در حال حاضر هسته خدایی فلسطینی اقتصاد – پیش از مهاجر کار. به عنوان وضعیت اقتصادی بدتر در سرزمین های اشغالی فلسطین, Kleibo گفت: سازمان های بین المللی در حال بحث در مورد ایجاد یک صندوق اضطراری برای کمک به حمایت از فلسطینی ساعتی کارگران در حال حاضر سمت چپ workless.

اما او گفت:, “اهدا کنندگان مشغول هستند با این ویروس در کشورهای خود را دارند. هیچ کس به فکر ملاقات با فلسطینی نیاز دارد در حال حاضر. آنها خود را در فجایع به مقابله با است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>