پاکستان دولت جدید رسانه های اجتماعی قوانین رسم انتقاد

دولت پاکستان را تایید کرده است قوانین جدید برای تنظیم فضای مجازی است که مخالفان می گویند می تواند مورد استفاده برای سرکوب مخالفان و آزادی بیان است.

تحت قوانین و مقررات است که توسط کابینه تصویب شده در اواخر ماه گذشته اما نمی شد بلافاصله ساخته شده در مکان های عمومی, رسانه های اجتماعی شرکت ها را موظف به کمک به سازمان های اجرای قانون دسترسی به اطلاعات و حذف محتوای آنلاین غیر قانونی تلقی می.

بیشتر:

شرکت هایی که مطابق با قوانین خطر مسدود شده آنلاین با توجه به یک کپی از قوانین و مقررات که توسط خبرگزاری رویترز.

تصویب قوانین جدید به شرح زیر اتهامات احزاب مخالف که نخست وزیر عمران خان دولت به دنبال ارعاب و سکوت مخالفان خود و اتهامات رسانه ها سانسور. ارتش پاکستان نیز مواجه اتهام سرکوب رسانه ها و آزادی بیان است.

اما شعیب احمد صدیقی, صفحه رسمی در وزارت فن آوری اطلاعات که نوشت مقررات گفت: قوانین جدید کمک خواهد کرد “شناسایی و علف هرز ناخواسته و دشنام محتوای آنلاین.”

“ما نیاز به انجام آن را به رعایت صداقت و نجابت و احترام به افراد و حرمت موسسات,” او گفت:.

قوانین جدید در رسانه های اجتماعی توضیح داده شده توسط نویسندگان به عنوان در نظر گرفته شده برای جلوگیری از جریان زندگی آنلاین مطالب مربوط به “تروریسم افراط گرایی و نفرت سخنرانی افترا جعلی, اخبار تحریک به خشونت و امنیت ملی است.”

رسانه های اجتماعی شرکت ها موظف خواهد شد در عرض 24 ساعت برای پاسخ به درخواست حذف “غیر قانونی” مواد یا شش ساعت در موارد اضطراری است. آنها را به مدت سه ماه برای ثبت نام با مقامات در پاکستان و باید حضور فیزیکی در پاکستان است.

زمانی که خواستار شرکت ها را ملزم به ارائه اطلاعات مشترک, ترافیک داده ها و محتوا و داده ها و هر گونه اطلاعات یا داده ها است که به دنبال مقررات تصریح می کند.

این قوانین همچنین دولت است که تفسیر از قوانین و مقررات توسط مقامات در پاکستان “باید مقدم بر هر جامعه استاندارد و یا قوانین یا دستورالعملهای انجمن و یا سیاست و یا هر ابزار دیگر ابداع شده توسط یک شرکت رسانه های اجتماعی.”

‘نفس بیش از حد’

Nighat پدر که اجرا می شود نه برای سود حقوق دیجیتال بنیاد در پاکستان می گوید: قوانین جدید را به مقامات متین قدرت به سرکوب رسانه های اجتماعی.

“نگران کننده برای من این است که این تعریف در اطراف افراط گرایی دین و یا فرهنگ بسیار گسترده و مبهم است و این بدان معناست که آنها باید این قدرت نامحدود به تماس با هر محتوای آنلاین غیر قانونی و یا افراطی و یا ضد دولت” او به رویترز گفت.

“من از ترس این که مورد استفاده قرار خواهد گرفت در برابر مخالفان آزادی بیان و برای منافع سیاسی”.

Farieha عزیز بنیانگذار بلو Bhi دیجیتال حمایت از حقوق, گروه, همچنین ابراز نگرانی کرد.

“این نوع از نفس بیش از حد ما نگران” او گفت:. “آنها در حال تلاش برای فراتر از ambit قانون در تلاش برای رفتن بالا و فراتر از آنچه قانون اجازه می دهد تا آنها را به انجام.”

پاکستان وکیل و مدافع از دادگاه عالی Anees Jillani الجزیره گفت: سیاست بود “infringiment آزادی بیان”.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>