پاکستان-اداره کشمیر را خواستار برقراری ‘نظامی’ اقدام

مظفرآباد پاکستان-اداره کشمیر – نخست وزیر پاکستان-اداره کشمیر صورت گرفته با دولت پاکستان برای عمل “نظامی” در کشمیر اختلاف با همسایه هند در سالگرد هندی حملات هوایی در خاک پاکستان که موجب نظامی بن بست هسته ای مسلح کشور است.

رجا فاروق حیدر, انتخاب نخست وزیر پاکستان-اداره کشمیر یک نیمه مستقل امور خارجه صحبت کرد الجزیره در یک مصاحبه اختصاصی در روز چهارشنبه.

بیشتر:

“دولت پاکستان نیاز به گرفتن برخی از شجاعانه گام او گفت:” در پایتخت مظفرآباد. “آنها باید به هند اساسی پانچ در [هندی-اداره] کشمیر. این نظر در نظر گرفته.”

پرسید که چه نوع عمل او درخواست برای, حیدر گفت: باید هر دو دیپلماتیک و نظامی که او منتقل این نظر برای دولت پاکستان به رهبری نخست وزیر عمران خان.

“اگر شما لازم نیست که نیروی نظامی دیپلماتیک عمل کار نمی کند.”

پاکستان و هند مبارزه کرده اند را سه جنگ پس از به دست آوردن استقلال در سال 1947 بیش کوهستانی سرزمین کشمیر است که هر دو ادعا به طور کامل اما اداره بخش های جداگانه ، دو سرزمین جدا شده عملا مرز شناخته شده به عنوان خط کنترل.

در فوریه 26, 2019, هند انجام حملات هوایی در خاک پاکستان در خیبر پختونخوا با حداقل چهار بمب هدف قرار دادن یک کوهستان و کشاورزی ایجاد کرد و باعث ظاهری هیچ تلفات.

هند ادعا کرد این حملات به کشته شدن “تعداد بسیار زیادی از [جیش-e-محمد] تروریست مربیان ارشد فرماندهان و گروه جهادی”.

جیش-e-محمد گروه مسلح مسئولیت یک حمله انتحاری در اوایل فوریه سال گذشته که به کشته شدن بیش از 40 هند پرسنل امنیتی در هند-اداره کشمیر شهر پولوما.

فشار دیپلماتیک

پس از حملات هوایی و متعاقب آن نظامی بن بست که دیدم پاکستان شلیک کردن یک جت جنگنده تنش شده اند بالا بین آسیای جنوبی همسایه است.

توپخانه در سراسر خط کنترل از کشته شدن دست کم 60 غیرنظامی در پاکستان-اداره کشمیر در سال 2019 مشخص شده سربازان ارتش از سال های گذشته با توجه به دولت پاکستان داده است.

هند می گوید پاکستان به هند-اداره کشمیر نیز کشته شدن چندین غیر نظامی اگر چه دولت را ارائه داده های خاص.

در ماه اوت به هند لغو خاص قانون اساسی وضعیت برای هند-اداره کشمیر به طور موثر جذب خاک به آن سیاسی و اداری جریان اصلی.

این حرکت را تقبیح توسط پاکستان به عنوان غیر قابل قبول قلمرو موضوع به یک دوجانبه اختلاف است.

حیدر ادعا هند حرکت به ادغام بخشی از کشمیر را کنترل شد “تلاش برای تغییر جمعیت شناسی” منطقه را با اجازه دادن به خارجی ها به مهاجرت وجود دارد.

حیدر گفت که او ارائه یک پیشنهاد به پاکستان خارجه در اوایل این ماه به سطح شیب دار بالا دیپلماتیک نامزدی در کشمیر موضوع است.

“من پیشنهاد کرده اند که [پاکستان-اداره کشمیر دولت] باز کردن دفتر در P5 کشورهای [و در] عربستان سعودی و امارات متحده عربی و مالزی و اندونزی و ایران و ترکیه و همچنین ایجاد سفارتخانه در ژنو و در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل و در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک” او گفت:.

“ما نیاز به کار در این کشور برای نجات مردم از هند فاشیستی طرح است. [نخست وزیر هند نارندرا] مودی جدید هیتلر قرن 21 است.”

صحبت در همین راستا نخست وزیر پاکستان خان در چهار شنبه انتقاد هندی پلیس و نیروهای امنیتی بیش از خشونت در پایتخت دهلی نو که دیده است حداقل 24 نفر کشته در حملات فرقه ای.

“امروز در هند ما شاهد نازی الهام گرفته از آر اس اس ایدئولوژی را بیش از یک ایران مسلح دولت بیش از یک میلیارد مردم گفت:” خان با اشاره به جناح راست Rashtriya Swayamsevak Sangh سازمان است که با حکم Bharatiya Janata Party است که نزدیک وابسته.

“هر زمان که یک ایدئولوژی نژادپرستانه مبتنی بر نفرت طول می کشد بیش از آن منجر به خونریزی است.”

حیدر گفت که او با احتیاط از ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مکرر ارائه می دهد به واسطه بیش از بحران در کشمیر.

“من در برابر میانجیگری آمریکا به دلیل آن را همیشه در حمایت از هندوستان,” او گفت:. “آنها منافع خود در هند است. این روزها آنها تکرارهای [در مورد پاکستان] از آنجا که افغانستان [و صلح] اما در غیر این صورت زمانی که آنها همیشه ما را؟”

حیدر گفت که او را تایید اما از ایده میانجیگری بین المللی به طور کلی به عنوان “این بدان معنی است که کشمیر است که درمان به عنوان یک داخلی موضوع از هند”.

اسد هاشم است الجزیره دیجیتال خبرنگار در پاکستان است. او توییتهای @AsadHashim

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>