‘هیچ چیز’: ونزوئلا سر خانه در میان coronavirus همه گیر

بوگوتا, کلمبیا – Richard de عیسی مسیح راه می رفت و در امتداد یک بزرگراه که از کلمبیا در شهر به همراه همسر باردار خود را. انجام آنها وسایل خود را در یک پرسه زن تحت پوشش توسط یک ورق مقوا که به عنوان خوانده شده: “ما در حال رفتن به ونزوئلا … هر گونه کمک شما می توانید با ما خواهد بود یک برکت و رحمت است.”

زن و شوهر گفت: آنها تا به حال شده است در جاده ها به مدت پنج روز سفر در مورد 400km (248 مایل) از کالی که در آن آنها شروع به سفر خود را. آنها تا به حال بیش از 600 کیلومتر (373 مایل) برای رفتن قبل از رسیدن به کلمبیا-ونزوئلا مرز.

بیشتر:

“وجود دارد هیچ چیز برای ما به انجام این کار در اینجا” گفت: د عیسی ونزوئلا مهاجر که زندگی کرده بود در کالی در سال گذشته برای فروش شیرینی در اتوبوس. سه هفته مستند های اعمال شده توسط کلمبیا به سرعت گسترش coronavirus چپ او را بدون هر یک از مشتریان و با هیچ نقدی به یدکی.

“ما برای رفتن به خارج از آپارتمان ما,” او گفت: Al Jazeera. “چه می توانم پیشنهاد من همسر و فرزند اگر ما ماند?”

Venezuelan migrants - Colombia

Richard de Jesus هل یک پرسه زن با اموال خود را به عنوان او سر از بوگوتا, کلمبیا. [مانوئل Rueda/الجزیره]

هزاران نفر از ونزوئلا مهاجران است که در بخش غیر رسمی اقتصاد از دست داده اند شغل خود را – و در برخی موارد خارج شده اند از خانه های خود را – به عنوان کلمبیا و دیگر کشورهای نزدیک تحمیل سخت اجتماعی فاصله گرفته است.

با هیچ گزینه های دیگر برخی از آنها شروع به بازگشت از سفر به ونزوئلا با پای پیاده و یا سوار از محموله کامیون ها به عنوان پس انداز خود را و آنها برای پیدا کردن گزینه های دیگر به بازگشت به ونزوئلا است. حمل و نقل عمومی بین شهرستانها شده است تعطیل در کلمبیا به دلیل coronavirus مستند.

‘سخت جاده پیش رو”

این گروه از ونزوئلا در حال حاضر trudging همراه کلمبیا جاده ها تاکید چگونه آسیب پذیر کارگران مهاجر تبدیل شده اند در طول COVID-19 بیماری همه گیر.

کسانی که به عنوان صفحه اصلی در حال حاضر باید از طریق صلیب چند مرطوب گرمسیری و دره ها و شیب های دره عمیق و باریک و یک انجماد فلات واقع در 4000 متر بالاتر از سطح دریا آن را به ونزوئلا مرز.

“ما متوجه است که وجود دارد راه سختی پیش رو گفت:” مسیحی گارسیا, یک کارگر ساختمانی که از دست رفته کار خود را به عنوان مستند آغاز شد که پیاده روی خود را به سوی شهر سن کریستوبال در ونزوئلا. “اما در ونزوئلا ما نمی خواهد که به پرداخت اجاره.”

آلبا پریرا انسانی کارگر است که اجرا می شود یک نوانخانه برای مهاجران در شهر بوکارامانگا – یکی از اصلی توقف در مسیر برای ونزوئلا border – گفت که هفته گذشته حداقل 400 مهاجران و پناهندگان خواب بود در یک پارک محلی التماس مقامات به آنها را از اتوبوس به پوشش سخت ترین پا از سفر.

Venezuelan migrants - Colombia

یک ونزوئلا مهاجر تلاش می کند برای به دست آوردن یک سوار از یک کامیون به عنوان سر او را از بوگوتا, کلمبیا. [مانوئل Rueda/الجزیره]

کلمبیا ملی مهاجرت آژانس گفت که اوایل روز شنبه به بیش از 500 ونزوئلا در بوکارامانگا لود شد روی “حداقل 20 اتوبوس” ارائه شده توسط دولت که در زمان آنها را از طریق 4000 متر بالا برلین فلات و به تحریک مرز شهر Cucuta که در آن آنها همراهی می کردند توسط پلیس به ونزوئلا است.

اما مهاجران که بازگشت به ونزوئلا خواهد آن را آسان هنگامی که آنها به خانه. نیکولاس مادورو دولت نیز تحمیل ملی مستند پس از گزارش بیش از 150 نفر از COVID-19. این تعداد می تواند به سرعت افزایش می دهد با تشکر اقتصادی و بحران های سیاسی که ویران کرد این کشور برای سال.

نیازهای اساسی مانند صابون خارج از دسترس برای بسیاری از ونزوئلا. برخی لازم نیست که آب در خانه به شستن دست های خود را. با توجه به مطالعه انجام شده در سال گذشته توسط این برنامه جهانی غذا از 10 خانه در ونزوئلا از رنج روزانه آب کاهش است. سیستم بهداشت عمومی است که از پزشکان و پرستاران به عنوان هزاران نفر مجبور به ترک کشور با توجه به حقوق کم. مواد غذایی توزیع شده است مانع شدید کمبود بنزین است.

با این وجود پریرا تخمین می زند که حداقل یکی دیگر از 3,500 مهاجران در راه خود را به ونزوئلا این هفته است. و تعداد کسانی که می تواند به رشد او گفت:.

“مردم در حال بیرون کردند و در حال از دست دادن درآمد خود را” پریرا به الجزیره. “وجود خواهد داشت یک جریان ثابت از مردم را از طریق آمدن.”

“بیشتر کمک کند’

بیش از 4.7 میلیون نفر سمت چپ ونزوئلا پس از 2015 توجه به سازمان ملل متحد با بسیاری از فرار از فقر, غذا و دارو, کمبود, جرم, تورم و سیاسی و بحران اقتصادی است.

حدود یک سوم از این مهاجران و پناهندگان مستقر در کلمبیا با تعداد زیادی نیز در پرو اکوادور و شیلی.

حدود 60 درصد از ونزوئلا زندگی در کلمبیا هیچ ویزای کار یا اقامت قانونی وضعیت که باعث می شود آنها به ویژه آسیب پذیر به رمان coronavirus.

هیو Aprile های کلمبیا مدیر برای رحمت سپاه گفت: انسان دوستانه گروه های کاری در این کشور در تلاش بودند برای کمک به این کارگران ثبت نشده توسط ramping تا پول نقد توزیع برنامه های.

Venezuelan migrants - Colombia

یک گروه از ونزوئلا مهاجران پیاده روی در امتداد جاده منتهی از بوگوتا, کلمبیا به عنوان آنها را به سفری طولانی به سمت ونزوئلا مرز. [مانوئل Rueda/الجزیره]

رحمت سپاه, نجات کودکان, کمیته بین المللی نجات و چشم انداز جهانی در حال حاضر آماده برای ارائه کارت اعتباری به 100,000 ونزوئلا از طریق پایان سال Aprile گفت. او اضافه کرد که خود سازمان بود و دو برابر شدن پرداخت این ماه برای کمک به مهاجران و پناهندگان مقابله با بحران.

“این رفتن به یک زمان دشوار برای همه کار در اقتصاد غیررسمی” Aprile گفت. “مهاجر جمعیت به ویژه آسیب پذیر هستند زیرا در مسکن موقت شرایطی است که تقاضای پول آنها را در دوره های کوتاه.”

کلمبیا دولت در هفته گذشته نشان داد یک برنامه شش نقطه برای ونزوئلا جمعیت مهاجر که شامل تضمین دسترسی به خدمات بهداشتی و توزیع مواد غذایی به حدود 800000 مهاجران در 40 شهرداری.

اما وجود دارد هیچ برنامه خاص برای کمک به افراد در معرض اخراج از خانه های خود. در بوگوتا است که خانه را به بیش از 400 ، 000 ونزوئلا مهاجران مقامات جریمه مستاجران که اخراج مردم آسیب پذیر است. اما مشفق در ادامه به اتفاق می افتد با توجه به رهبران جامعه و شهردار گفت: در روز پنج شنبه بود که هیچ پول برای کمک به مهاجران برای پرداخت اجاره.

“ما نیاز به حمایت بیشتر از دولت ملی” بوگوتا شهردار لوپز کلودیا گفت. “ما در حال حاضر پوشش بهداشت و درمان و هزینه های آموزشی از هزاران نفر از مهاجران. ما کمک به آنها را با مهد کودک با شغل. من متاسفم اما ما توان پرداخت اجاره بها را.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>