دهلی نو انتخابات: Kejriwal را AAP طول می کشد سرب بیش از مودی BJP

دهلی حاکم Aam Aadmi Party (مشترک حزب یا AAP) است که البته برای یک پیروزی بزرگ در انتخابات مجلس با توجه به اوایل نتایج نظرسنجی.

AAP پیشرو با بیش از 60 کرسی در حالی که نخست وزیر نارندرا Bharatiya Janata Party (BJP) است که انتهایی با کمتر از 10 کرسی در 70-عضو مجمع.

بیشتر:

نتایج نشان می دهد BJP را تفرقه مبارزه به نظر نمی رسد به پرداخت به عنوان رای دهندگان تصمیم گرفتند برای وقت وزیر, Arvind Kejriwal, طرفدار سیاست های ضعیف.

“دهلی نتیجه بسیار مهم است چرا که آن را نشان دهنده شکست سیاست های قطب بندى و تقسیم که BJP انداخته اینجا” تحلیلگر سیاسی زویا حسن گفت: Al Jazeera.

“این انتخابات بود شاید بیشتر از نفرت پر از انتخابات در هند انتخاباتی تاریخچه. دهلی رای دهندگان داده شده بسیار خوب پیام به کشور است که نفرت سیاست کار نمی کند … ” گفت: Hasan که همچنین استاد Emeritas در دانشگاه جواهر لعل نهرو (JNU).

“من امیدوارم که بی جی پی را یاد بگیرند درس و نباید تکرار این نوع آشکار نفرت سیاست در کشورهای دیگر که در حال رفتن به انتخابات در دو سال آینده.”

خروجی نظرسنجی منتشر شده در روز شنبه پیش بینی شده AAP رهبری Kejriwal, برنده بیش از 50 کرسی است. در آخرین انتخابات برگزار شده در سال 2015 وقت حزب برنده 67 از 70 کرسی.

نزدیک به 61 درصد از سرمایه را 14.7 میلیون رای دهندگان رأی گیری در روز شنبه در انتخابات اعتقاد به یک محک برای مودی در پی مرگبار تظاهرات ضد دولتی که فوران نزدیک به دو ماه پیش است.

Neha Tyagi, معاون رئیس جمهور از AAP زنان بال گفت: “ما در انتظار یک پیروزی اما راه آن است که روند ما خوشحال هستند.”

“مردم رای دادند برای توسعه کار که AAP شده است قادر به ارائه در گذشته تصدی,” او گفت: Al Jazeera.

[Bilal Kuchay/Al Jazeera]

AAP پیشرو با بیش از 55 کرسی در 70-عضو مجمع [بلال Kuchay/الجزیره]

طرفدار سیاست های ضعیف

AAP pro-poor سیاست های متمرکز بر رفع دولتی مدارس و ارائه رایگان بهداشت و درمان و کرایه اتوبوس برای زنان در طول آن مدت است.

بی جی پی متهم شد در حال اجرا مبارزات انتخاباتی بر اساس مذهبی قطبی شدن با بسیاری از رهبران آن هدف قرار دادن جامعه مسلمان که به شکل یک کمی بیش از 10 درصد از سرمایه جمعیت است.

جدید دهلی انتخابات است که به عنوان آزمون مودی محبوبیت زیر ماه مرگبار در سراسر کشور تظاهرات ضد دولتی در برابر تابعیت جدید اصلاح قانون (CAA) که دیدم هزاران نفر از مردم را به خیابان ها روزانه در پایتخت و در سراسر هند است.

این قانون باعث می شود آن را آسان تر برای غیر مسلمان مهاجران از کشورهای همسایه که به هند آمد قبل از 2015 برای تبدیل شدن به شهروندان هند یک ماده است که نیروهای منتقدان به تماس با این قانون ضد اسلام است.

این کا و یک پیشنهاد در سراسر کشور ثبت ملی شهروندان دامن زده سوء ظن است که مودی می خواهد به نوبه خود سکولار هند به یک هندو ملت چیزی حزب خود را رد می کند.

“مردم دهلی نو را رد کرد BJP را سیاست نفرت و تقسیم” Gurucharan سینگ AAP حامی الجزیره گفت:.

“BJP تلاش خود را به کا بزرگ هستیم اما مردم به آن دستور به AAP در کار توسعه آن را انجام داده است و در پنج سال گذشته و رد BJP.”

هندو-ملی گرای بی جی پی به رهبری مودی برنده بزرگتر اکثریت در انتخابات پارلمانی در ماه مه اما آن را از دست داده است یک رشته از دولت در انتخابات پس از آن. حزب زد مبارزات انتخاباتی متهم معترضان از حمایت هند قوس رقیب پاکستان است.

کنگره – حزب اصلی اپوزیسیون در سطح ملی – پیش بینی شده بود به نفع هیچ کرسی در دهلی نو در روز سه شنبه داده ها نشان داد, بازتاب عمیق در کاهش آن و اقبال.

بلال Kuchay کمک به این گزارش از دهلی نو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>