نتانیاهو متحد استعفا داد تعمیق اسرائیل در پی بحران سیاسی در

اسرائیل را به مجلس ناگهان استعفا داد, برخورد یک ضربه به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و تعمیق این کشور در بحران سیاسی به عنوان بحرانزده رهبر تلاش می کند برای به قدرت چسبیده در میان سریع-گسترش شیوع کروناویروس و بلندی فساد محاکمه.

استعفای کنست سخنران Yuli Edelstein در دوشنبه پاک راه را برای مخالفت با حرکت رو به جلو با تلاش در مجلس برای سرنگونی نتانیاهو.

اما با استعفا, Edelstein, یک عضو حزب لیکود نتانیاهو نیز به مبارزه طلبیده دیوان عالی کشور به منظور برگزاری یک رای برای خود جانشین پرتاب کردن یک مانع جدید است که می تواند تاخیر مخالفان از اقدام به آن در دستور کار برای چند روز.

بیشتر:

این حرکت به خود جلب کرد یک واکنش تند از مخالفان آبی و سفید که در حال حاضر حمایت از باریک اکثریت مجلس.

“اسرائیل و مجلس متعلق به اسرائیل شهروندان و نمایندگان منتخب خود را پیروی از قوانین دولت اسرائیل و احکام آن دادگاه است. هیچ کس بالاتر از قانون” آبی و سفید رهبر Benny Gantz توییتی.

Edelstein به حالت تعلیق در فعالیت های پارلمانی هفته گذشته با استناد به رویه مسائل و محدودیت در اجتماعات بزرگ به دلیل گسترش coronavirus.

اما مخالفان او را متهم کرد از مسدود کردن رای خود را جایگزینی برای محافظت نتانیاهو از قانونی که خود را محدود طولانی حکومت. نتانیاهو اخیرا تحت تعقیب مختلف به اتهام فساد مالی و چهره های دادگاه های کیفری.

‘حجت’

در اوایل این هفته دادگاه عالی دستور داد او را به نگه جدید رای گیری روز شنبه با رئیس دادگستری او را متهم به “تضعیف پایه های دموکراتیک روند”. در حالی که برخی از اعضای حزب لیکود نتانیاهو خواست او را به سرپیچی از دستور او در پاسخ او “موافق نیست برای اتمام حجت” و استعفا داد و به جای.

“دادگاه عالی تصمیم گیری از بین می برد و کار دارند ، دادگاه عالی تصمیم علائم خشن و متکبر مداخله شعبه قضایی در امور انتخاب مقننه,” Edelstein مجلس سخنران گذشته هفت سال شارژ را در خود گذشته ظاهر به عنوان سخنران.

او گفت: او را گام کردن تا به عنوان اجازه می دهد تا اسرائیل به “فرود به هرج و مرج” و محول به جنگ داخلی. اما در عمل گذشته او همچنین گفت: مجلس تنها reconvene هفته آینده در آشکار براندازی از دیوان عالی کشور به منظور برگزاری رای گیری روز شنبه.

آبی و سفید گفت: حرکت قرار داده Edelstein در تحقیر دادگاه و نشان داد آنها خواهد فایل دیگری دادخواست علیه او به زور دست خود را.

“این یک روز سیاه برای دموکراسی” گفت: Eliad Shraga رئیس دانشگاه غیر انتفاعی جنبش برای کیفیت و دولت در اسرائیل است.

مرحله نهایی مسابقات مشخص شده و ارتفاع همیشه در حال عمیق تر شدن بن بست نتانیاهو مخالفان و حامیان در پی این کشور در سوم کشیده شد در کمتر از یک سال و در مقابل افت از یک سری از اورژانس اجرایی اقدامات دولت موقت تصویب شده است برای سرکوب از گسترش این ویروس جدید است.

نتانیاهو حزب لیکود به عنوان بزرگترین حزب در انتخابات اوایل این ماه اما همراه با او کوچکتر مذهبی و ملی متحدان حمایت از تنها 58 قانون گذاران – ترک خود جناح راست بلوک سه کرسی کمتر از اکثریت لازم در پارلمان. Gantz حمایت اکثریت باریک است در تازه انتخاب کنست شده است و هل دادن برای مقننه کشور برای ادامه کار در چنین زمان بحرانی حتی بدون یک دولت دائمی در محل.

تاج بحران

اسرائیل به رئیس جمهور داده است Gantz یک ماه به تلاش برای تشکیل یک دولت جدید و Edelstein به تاخیر انداخت تاکتیک می تواند هزینه او را در وقت با ارزش.

به دلیل عمیق ایدئولوژیک بخش در مخالفت با آن به نظر می رسد بعید است که Gantz موفق خواهد شد در تشکیل یک دولت جایگزین. اما آنها متحد در مخالفت با نتانیاهو و آنها به نظر می رسد مصمم به همکاری به تصویب قانون است که می تواند به جلوگیری از نتانیاهو از باقی مانده در نخست وزیر پست.

پس از رای نمایندگان مجلس آن است که انتظار می رود به تصویب Meir کوهن از Gantz را میانه رو آبی و سفید حزب به عنوان Edelstein جایگزینی. که اجازه می دهد آنها را به ادامه برنامه ریزی شده خود را قانون که شامل محدودیت مدت برای یک نخست وزیر و یک ممنوعیت بازجویی از سیاستمداران مانند نتانیاهو از خدمت به عنوان نخست وزیر.

آبی و سفید در این هفته در حال حاضر تشکیل چندین تصمیم گیری کمیته از جمله یک اختصاص داده شده به کروناویروس بحران خواهد بود که مسئولیت رسیدگی به ضد نتانیاهو قانون.

Edelstein استعفای نخستین بار در تاریخ اسرائیل است که یک کنست سخنران پا بود پایین.

نتانیاهو خواستار Gantz به پیوستن به او در مواقع اضطراری دولت اختصاص داده شده به حمل coronavirus بحران با هم و برای جلوگیری از ادامه بن بست سیاسی است که به احتمال زیاد نیروی عین حال یکی دیگر از انتخابات – که حتی ممکن است ممکن است برای انجام با توجه به وضعیت فعلی مستند و سرایت. اما با Edelstein استعفای گزینه وحدت ظاهر کردن جدول.

این کشور شده است تقریبا به طور کامل تعطیل با صدها نفر از هزاران نفر قرار داده و از کار و تمام اما ضروری جنبش از خانه منع.

محدودیت های جدید تصویب شده در یکشنبه حد تمام کسانی که علاوه بر پرسنل ضروری از جسارت بیش از 100 متر (328 فوت) از خانه های خود را و همه مکان عبادت توقیف. در موج اخیر بیش از 2,170 اسرائیلی ها آلوده شده اند – از تنها 100 دو هفته پیش با 37 در بیماری جدی است. پنج سالمندان اسرائیلی ها از قبل موجود شرایط پزشکی فوت کرده اند.

Gantz متعهد به حمایت از دولت در تلاش خود را برای مبارزه با ویروس. اما او و متحدانش شده اند شک و تردید در مورد نتانیاهو از قدرت های پیشنهادهای نگران است که او نمی خواهد به دنبال از طریق در وعده های خود را به صرفنظر کردن از قدرت در 18 ماه.

این حزب را متهم نتانیاهو و دولت موقت از انجام اقدامات غیر دموکراتیک در میان بحران و استفاده از آن به عنوان پوشش برای چسبیدن به قدرت است.

نتانیاهو در حال حاضر موفق به تعویق انداختن خود در انتظار دادگاه جنایی جدی به اتهام فساد مالی و authorise بی سابقه نظارت الکترونیکی از شهروندان اسرائیلی.

حتی در میان بهداشت ترساندن اسرائیلی ها باید به خیابان آمدند و دست تکان دادند پرچم های سیاه در اعتراض به آنچه که آنها در نظر حمله به اسرائیل دموکراسی است. نتانیاهو حامیان برگزار شد کوچک مقابله با تظاهرات را به عنوان به خوبی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>