ناسا ریاضیدان کاترین جانسون برجسته در ” چهره های پنهان,’ درگذشت 101

جانسون کمک به هموار کردن راه برای ناسا دستاوردهای.

ناسا ریاضیدان کاترین جانسون, که کمک به هموار کردن راه برای اولین آمریکایی فضانورد با موفقیت به مدار زمین درگذشت صبح روز دوشنبه در سن 101 با توجه به ناسا.

این نقش محوری از جانسون و دیگر زنان آمریکایی آفریقایی تبار در ناسا برجسته شد در سال 2016 فیلم “چهره های پنهان است.”

“جانسون کمک ما ملت بزرگ شدن مرزهای فضا حتی به عنوان او ساخته شده گام های بزرگ است که همچنین باز درب برای زنان و مردم رنگ” ناسا مدیر جیم Bridenstine در بیانیه ای گفت. “فداکاری و مهارت به عنوان یک ریاضیدان کمک قرار دادن انسان در ماه و قبل از آن ساخته شده این امکان را برای فضانوردان ما به برداشتن اولین گام در فضایی که ما در حال حاضر به دنبال در یک سفر به مریخ است.”

جانسون استخدام شد توسط ناسا در سال 1953 و محاسبه مسیر برای آلن شپرد, اولین آمریکایی در فضا قبل از کامپیوترهای الکترونیکی استفاده شد.

زمانی که جان گلن آماده برای ماموریت خود را که در آن او می خواهم تبدیل به اولین آمریکایی به مدار زمین او خواسته است که جانسون شخصا بررسی مجدد محاسبات ساخته شده توسط جدید الکترونیکی کامپیوتر.

با توجه به جانسون گلن گفت: “اگر او می گوید: آنها خوب پس من آماده رفتن هستم.”

باراک اوباما رئیس جمهور ارائه جانسون با مدال آزادی ریاست جمهوری در سال 2015.

“در 33 سال در ناسا” اوباما در آن زمان گفت: Johnson “شکست موانع از نژاد و جنسيت نشان دادن نسل جوان مردم که هر کس می تواند اکسل در ریاضی و علوم و رسیدن به ستاره ها.”

Bridenstine گفت: در بیانیه خود “ما هرگز فراموش شجاعت و رهبری و نقاط عطف ما نمی تواند رسیده اند و بدون او.”

بازیگر Taraji P. Henson که جانسون در “چهره های پنهان” نوشت: در Instagram دوشنبه “با تشکر از شما ملکه #KatherineJohnson برای به اشتراک گذاری خود را در هوش و وقار لطف و زیبایی ، به دلیل کار سخت خود را کمی دختران در همه جا می توانید به عنوان بزرگ به عنوان ماه!!! میراث خود را زندگی می کنند در FORVER و تا کنون!!! شما زد بنابراین ما می تواند پرواز!!!”

“من برای همیشه خواهد بود مفتخر شده اند جدا از آوردن داستان به زندگی” او ادامه داد. “شما/داستان خود پنهان شده بود و خدا را شکر شما #hiddennomore🚀 خدا نگهدار خانواده خود را زیبا. من خیلی افتخار می نشسته اند و شکست نان با همه شما. افکار و دعاهای من با شما!”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>