قتل مافیا و نازی ها برچسبها بیش از اسلواکیایی انتخابات

براتیسلاوا, اسلواکی – چند هزار نفر جمع آوری شده در مرکز براتیسلاوا در شب جمعه به مناسبت دومین سالگرد قتل عام Jan Kuciak. عکسبرداری از روزنامه نگار نقطه عطفی برای اسلواکی – که در حال حاضر بازی های پیش از انتخابات در فوریه 29.

این یک حزن انگیز جمعیت برآورد شده در حدود 8000 که پر Namestie Slobody (میدان آزادی) در پایتخت اسلواکی به افتخار Kuciak و خود را نامزد مارتینا Kusnirova که به ضرب گلوله کشته شدند در خانه خود در یک شب سرد فوریه.

بیشتر:

ترور حیرت زده اسلواکی و هشدار یک slumbering لیبرال گروه به خطرات وسیله کشور است.

“ما می خواهیم به مناسبت آنچه Jan و مارتینا به معنای اسلواکیایی جامعه می گوید:” اوا Lavrikova از Za Slusne Slovensko (به صورت شایسته اسلواکی), جامعه مدنی و جنبش سازماندهی جمع آوری شده است. “این یک تراژدی برای آنها بلکه برای همه ما است. آن نشان داد که اوضاع بسیار بدتر از ما تا به حال فکر می کردم.”

این هیبت سایه افکنده آرام در اینجا. هیچ پرچم تکان در باد gusting در اطراف مربع; چند پلاکارد مطرح شد. راهبان به رهبری نماز قبل از Kuciak پدر و مادر و Kusnirova را بر روی صحنه ظاهر شد همه آشکار شده است.

اسلواکی رئیس پلیس به استعفا شد و پس از قتل روزنامه نگار [1:36]

اما خشم و عزم و اراده نیز در اینجا در حال حاضر به عنوان سخنرانان به نام عدالت به خدمت بر سیاستمداران و کسب و کار سایه آمار و ارقام به طور گسترده ای مورد سرزنش پیشرو اسلواکی به آستانه. حوادث مشابه به خاطر سپردن Kuciak برگزار شد در بیش از 60 شهرستانها در سراسر کشور اسلواکی و در سطح بین المللی.

“من در اینجا به مناسبت Jan و مارتینا اما همچنین می گویند به اندازه کافی به اندازه کافی است” گفت: جانا 28 ساله و حسابدار در جمعیت با پسر جوان او را.

مافیا دولت

به ویژه دادگاه باز شده در ژانویه 13 برای مقابله با اسلواکی بالاترین مشخصات مورد در 30 سال پس از کمونیسم سقوط کرد میروسلاو Marcek بستری او ماشه کشیده. او و سه نفر دیگر در دادگاه در حالی که یک پنجم مرد همکاری با پلیس بعد از او دستگیر شد و محکوم به 15 سال برای بخشی خود را در قتل.

“من گناه” Marcek 37 ساله سابق سرباز گفت: دادگاه است. “من در زدم آقای Kuciak باز, من او را به ضرب گلوله در قفسه سینه است.” Kusnirova او واگذار شد و قرار نیست وجود داشته باشد.

محاکمه تاجر ماریان Kocner منکر سفارش رسید.

اما Kuciak بود در میان بررسی کلاهبرداری مربوط به بودجه اتحادیه اروپا در شرق این کشور که گفته میشود مرتبط قدرتمند oligarch به ایتالیا را بدنام ‘Ndrangheta قبیله مافیایی و همچنین به دفتر نخست وزیر خود را از طریق یک جوان و پر زرق و برق دستیار.

آزمایش نشان داده است که چقدر عمیقا Kocner است تبدیل شدن به درگیر در این کشور در ساختار قدرت منجر به ادعا می کند از مخالفان که اسلواکی تبدیل به یک “مافیای دولتی” که در آن دموکراسی و حکومت قانون جایگزین شده اند فساد و cronyism.

موجود در Kocner امن بود کش از فیلم های گرفته شده توسط دوربین ظاهرا مخفی در دفتر دادستان نشان داده شده در فایل های دیگر بوده است دوستانه برای oligarch. اطلاعات دیگر از تحقیقات نشان می دهد Kocner رشوه قضات و دسترسی به سطح بالا فایل های پلیس.

روز جمعه جمعیت در Namestie Slobody همراه با مخالفت و خیلی از رسانه ها می گذارد سرزنش در پای Smer های پوپولیستی اسمی چپ میانه حزب که تحت سلطه اسلواکیایی سیاست برای بسیاری از دهه گذشته و نیم.

“Smer چیزی برای اصلاح این نهادها برای مقابله با این جنایت می گوید:” پاول Sibyla از Progresivne اسلواکی (PS) یک حزب لیبرال تاسیس و در پی این قتل است. “به جای آن اجازه داده است ريشه فساد به رشد است.”

اسلواکی وزیر کشور واریز بیش از قتل روزنامه نگار [1:56]

PS بخشی از یک متفاوت گروه بندی “اپوزیسیون دموکراتیک” احزاب که امیدواریم محاکمه و سالگرد قتل کمک خواهد کرد که آنها را سرنگون Smer است که حکومت برای 12 از 14 سال گذشته در هفته آینده انتخابات است. اما ملی گرایان, populists و حتی نئو نازی ها همچنین امید به استفاده.

آینده نظرسنجی دیده می شود به عنوان حیاتی برای آینده کشور اسلواکی عضو اتحادیه اروپا و ناتو است.

“این واقعا حیاتی انتخابات می گوید:” سونا Szomolanyi در براتیسلاوا را Comenius دانشگاه. “آن را تعیین جهت اسلواکی برای سال آمده است. این خطر وجود دارد که باید در این زمان احزاب حاکم باقی می ماند [در قدرت] ما را تا پایان با یک سناریوی مشابه به مجارستان که تبدیل به یک illiberal سیستم.”

لرزه ای شوک

خلق و خوی در میدان ایستاده بود در تضاد کامل با خشم منفجر شد که بر روی خیابان در تظاهرات در زمان قتل دو سال پیش.

موجی از خشم بسیار قوی بود آن را جاروب رابرت فیکو, Smer را “قدرتمند” رهبر از نخست وزیر صندلی. حدود یک سال بعد آن را به انجام زوزانا Caputova 45 ساله فعال سیاسی و PS موسس به ریاست جمهوری.

اما Smer ائتلاف به رهبری موفق به چسبیده. اما حزب حاکم که در سال 2012 تشکیل اسلواکی را تنها در یک حزب دولتی به تاریخ در حال حاضر دیده می شود حمایت شاقول به حدود 17 درصد است. که به احتمال زیاد آن را ترک متکی کوچکتر ناسیونالیست و راست احزاب به تلاش برای تشکیل یک دولت است.

که فریم انتخابات به عنوان یک مبارزه مستقیم بین این نیروهای اقتدارگرا و مبهم تعریف “دموکراتیک” بلوک به عنوان بسیاری از شش میانه احزاب شامل پوپولیستی خطر سقوط رهایی پیدا و آزادی خواهان محافظه کار دموکرات مسیحی و لیبرالها.

Kuciak vigil - reuters

هزاران نفر در زمان به مرکزی براتیسلاوا در اعتراض به شب زنده داری در شب جمعه به مناسبت دومین سالگرد قتل خبرنگار تحقیقی Jan Kuciak و نامزدش Martina Kusnirova یک هفته پیش از این کشور در انتخابات پارلمانی [David W Cerny/رویترز]

شواهد شنیده طول محاکمه به نظر می رسد برای حمایت از گزارش های رسانه ها که حیرت زده اسلواکی در سال گذشته پس از رمزگذاری پیام ها روی Kocner تلفن شد و بنا به گزارش ها از کشف رمز توسط پلیس و به اتهام درز کرده به روزنامه نگاران.

عمومی سرد شد و سال گذشته به عنوان خوانده شده گزارش می دهد که oligarch ارسال جوک در مورد قتل به همکاران و کیفرخواست خود را می گوید که پس از شکست به حفاری تا هر گونه آلودگی و روزنامه نگار – که او تا به حال تحت نظارت – Kocner می خواستم به “پاک” از Kuciak به “جلوگیری از افشای فعالیت های خود را”.

این ظاهرا به بیرون درز پیام همچنین نشان می دهد Kocner ملاقات غالبا با Fico و همچنین با دیگر اعضای دولت و احزاب سیاسی است. سوء ظن فساد نیز معطل اطراف ارشد پولیس و قضات و دادستان ها و سرویس های امنیتی.

وزیر کشور و این کشور رئیس پلیس تنها برخی از مقامات که اخراج از شغل خود به عنوان Smer است به شدت به دنبال douse شعله های آتش از رسوایی. حزب شکست خورده قبلی فساد بیش از 15 سال گذشته اما در حال حاضر بعید به نظر می رسد برای غلبه بر مقیاس خشم را برانگیخت با ظهور شواهد از تصرف دولت توسط سازمان یافته جرم و جنایت است.

تقاضا برای این کشور به نمودار یک دوره جدید آنقدر قوی است که حتی وقت است که مبارزه تحت شعار “مسئول تغییر”.

“قتل یک بازی تعویض می گوید:” پیتر Kmec یک سیاست مشاور نخست وزیر پیتر Pelligrini که موفق به مربی خود را Fico هنگامی که او مجبور شد به مرحله پایین. “اسلواکیایی جامعه تغییر کرده است و بنابراین ما نیز باید.”

191114144625235

اولین گام

نظرسنجی ها نشان می دهد که با وجود احتمال Smer هنوز هم بیشترین آرا را در ترکیب گروه های مخالف به احتمال زیاد به خراش در سراسر آستانه مورد نیاز برای دریافت یک فرصت برای چکش هم یک ائتلاف.

اما دیگر نیروهای کمین امید به استفاده از شکاف عمیق است که پاره شده است باز در اسلواکیایی جامعه است.

ماریان Kotleba رهبر نئو نازی ها حزب مردم – ما اسلواکی (LSNS) است در حال غرق خود را عادت راهپیمایی در اطراف در لباس های سیاه و سفید و وعده های خود را به اسلواک سمت چپ توسط سرمایه داری و جهانی شدن به پاره کردن سیستم فاسد است او را در مقام سوم با حدود 10 درصد حمایت در نظر سنجی های اخیر.

PS هشدار می دهد که Smer می تواند کار با LSNS به نگه داشتن خود را در دولت و سازمان یافته با مشخصات بالا ضد تظاهرات در سراسر این کشور در حزب فاشیستی انتخاباتی حوادث. اما Kmec اصرار دارد حزب او است و رد هر گونه همکاری با Kotleba.

میلان Nic در آلمان شورای روابط خارجی می گوید: Kuciak قتل دارای توربو-افزایش تحولات سیاسی در اسلواکی. در این انتخابات او نشان می دهد این کشور را اولین گام در آنچه که به احتمال زیاد به یک منطقه ای روند به عنوان یک نسل جدید از دموکرات ها را در populists که آمده اند به تسلط در اروپای مرکزی است.

در عین حال خطرات وجود دارد. بسیار تکه تکه زمینه های سیاسی به این معنی است که تا شش احزاب می تواند نیاز به تشکیل یک اکثریت مخالفان.

اگر کنار هم قرار دادن یک عملکرد ائتلاف خواهد بود و تمیز کردن یک سیستم سرند با فساد است که به احتمال زیاد برای اثبات یک به یاد ماندنی و آهسته در حال حرکت کار.

و باید آنها موفق وجود دارد نئو نازی ها در انتظار به سر می برد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>