مودی حزب به دنبال سرنگون ‘مشترک’ در دهلی انتخابات

کوچک سابق بازرس مالیاتی است که در مقطع موها از نخست وزیر هند نارندرا حزب حاکم آن را به عنوان جنگ برای قدرت در دهلی دولت در انتخابات روز شنبه است.

Arvind Kejriwal, وزیر آلاینده سرمایه 20 میلیون پس از 2015 ایستاده است برای انتخاب مجدد – خیلی به غم وغصه از مودی ملی هندو Bharatiya Janata Party (BJP) است که در وضعیتی وخیم از تظاهرات و متزلزل اقتصاد است.

بیشتر:

با وجود اینکه جاروب به دور دوم در انتخابات ملی سال گذشته بی جی پی به اجرا در دهلی نو پس از سال 1998 و با آن مبارزه کرد و به شدت به تلاش و سرنگون Kejriwal, که شده است به مودی یک اجرا برای پول خود را در توسل به این شهر ضعیف است.

بسیاری از رای دهندگان دیدن Kejriwal, 51 یک از مؤسسین مشترک حزب (AAm Aadmi Party یا AAP) به عنوان “یکی از آنها” سیاسی استراتژیست آمیتا Tiwari گفت: AFP news agency.

“او نماد قدرت انسان معمولی – که انسان معمولی نیز می توانید مسابقه و برنده شدن در انتخابات.”

ریسک بالا برای BJP پس از آن از دست کنترل ایالت ماهاراشترا که سرمایه بمبئی در اواخر سال گذشته.

رشد اقتصادی خود را (حداکثر در شش سال نرخ بیکاری بالا و تورم شتاب و هند دیده می شود هفته در برابر خشونت آمیز تظاهرات بیش از یک تابعیت جدید قانون.

قانون ساخت آن را آسان تر برای غیر مسلمان مورد آزار و اذیت اقلیت های برای تبدیل شدن به هند است stoked سوء ظن است که مودی می خواهد به نوبه خود رسما سکولار هند به یک هندو ملت چیزی او را انکار می کند.

ضعیف نشان دادن در پایتخت این آخر هفته خواهد بود یکی دیگر از ضربه به حزب و galvanise یک اپوزیسیون بیروحیه با سال گذشته انتخابات شکست.

اگر Kejriwal برنده او خواهد شد “نشان داده شده است یک راه از ضرب و شتم مودی”, Mohan Guruswamy از Centre for Policy Alternatives فکر می کنم تانک گفت.

“از لحاظ جغرافیایی دهلی نو ممکن است اما از نظر سیاسی بزرگ است. یک شکست خواهد بود بسیار نمادین است.”

سیاسی polarisation

Kejriwal محبوبیت در دهلی پرتکاپو زاغه رقبا که از مودی 69 فرزند یک چای-فروشنده که حک شده از یک تصویر به عنوان یک مرد از مردم است.

“قبل از Kejriwal, به قدرت رسید, بسیاری از ما پول رفت و در قبوض برق و ما نمی دریافت مناسب تامین آب” گفت: زاغه نشین و مادر از پنج Salatun که باقی مانده در این ناچیز حقوق و دستمزد از او ragpicker ،

“در حال حاضر هر دو این مشکلات حل شده است. ما امیدواریم که که … Kejriwal می آید و به قدرت است. این خواهید بود برای ما.”

Kejriwal و مودی باید در حد معمول است.

هر دو جاروب دور سال از دولت توسط حزب بزرگ قدیمی هندی, سیاست, کنگره امیدوار کننده یک سبک جدید رایگان از فساد و نهرو-گاندی سلسله.

خود احزاب جنبش های توده ای بر محور شخصیت خود را هر دو شده است موضوع فیلم هر دو doled مباحث به رای دهندگان – و وعده از هر دو کاهش یافته است ،

تفاوت این است که مودی سیاست نیز حمل یک دوز سنگین از “Hindutva” – هژمونی برای هند اکثریت هندوها – در حالی که Kejriwal را نمی تحلیلگران می گویند.

“بی جی پی با استفاده از آن هویت مبتنی بر تجدید نظر سیاسی polarisation برای پیروزی در انتخابات” دانشمند علوم سیاسی Neelanjan Sircar از آشوکا دانشگاه به خبرگزاری فرانسه گفت.

“استراتژی کاملا روشن است که در آن احساس اما این یک بازی بسیار خطرناک است. این زخم ها که به آسانی التیام.”

در واقع در دهلی انتخابات بی جی پی را به تن تبدیل شده است تا کنون shriller با برخی از اعضای دلالت Kejriwal یک “تروریست” پشتیبان گیری با اکثریت مسلمان دشمن پاکستان است.

این حزب همچنین به دنبال تبدیل انتخابات به یک رفراندوم در زنان نشستن در اعتراض به قانون تابعیت که snarled ترافیک برای هفته ها.

در اوج فصاحت و بلاغت است پاشیدند شک در نظرسنجی نتیجه با تحلیلگران گفت: روشن است که اگر رای دهندگان کشیده خواهد شد به BJP سگ-سوت زدن.

“این چیزی است که در حال رفتن به آزمایش می شود” Guruswamy گفت.

“در پنج سال گذشته … اقتصاد است و چهار و در عین حال نخست وزیر مودی شده است و دوباره پس از انتخاب او فکر می کند که sloganeering آنها را در.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>