مکزیک تحقیق در مورد رئیس جمهور سابق پنا نیتو برای تقلب: گزارش

مکزیکی اجرای قانون مقامات در حال تحقیق در مورد رئیس جمهور سابق انریکه پنا نیتو به عنوان بخشی از یک تحقیق در فساد وال استریت ژورنال (WSJ) برگزار می شود.

پنا نیتو به تبدیل شدن به درگیر در تحقیق و تفحص از امیلیو Lozoya, سابق, مدیر اجرایی مکزیک را به دولت و شرکت نفت Petroleos مکزیک یا Pemex.

بیشتر:

Lozoya متهم فساد مربوط به یک گسترده رشوه خواری و پول شویی مورد مربوط برزیل شرکت ساخت و ساز Odebrecht SA. Lozoya بود که در اسپانیا دستگیر هفته گذشته تخلف را رد کرده است.

“دفتر دادستان کل است شواهدی وجود دارد که فساد از Lozoya در Agronitrogenados و Odebrecht می رسد به بالاترین سطح” ارشد اجرای قانون رسمی گفت: وال استریت ژورنال.

“استرداد و [هر گونه] اعتراف Lozoya عناصری است که با هم در حال انجام تحقیقات تصمیم خواهد گرفت که اگر رئیس جمهور سابق متهم است در آینده است.”

او پس از دستگیری در اسپانیا Lozoya وکیل خاویر Coello Trejo, صحبت کردن به یک مکزیکی ایستگاه تلویزیونی خود گفت: “مشتری نمی عمل خود را در” بنحوی او پس از سفارشات توسط مافوق.

مکزیکی دادستانی کل بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

Odebrecht شده در مرکز یکی از بزرگترین رسوایی فساد برای پرداخت میلیاردها دلار رشوه در سراسر منطقه در ازای عمومی-با این نسخهها کار قرارداد.

تحقیقات قبلی لمس کرده اند تقریبا در هر کشور در آمریکای لاتین با رئیس جمهور استیضاح و مقامات بازداشت شده است.

رسوایی فساد

پنا نیتو که تکمیل شش سال است و در سال 2018 می تواند بلافاصله نظر رسیده است. او قبلا رد دریافت رشوه از Odebrecht.

طی دستور رئيس جمهور سابق گرفتار شد در بسیاری از رسوایی فساد در میان کسانی بود که ناپدید شدن 43 دانش آموزان, نرم افزارهای جاسوسی, نرم افزار خریداری شده توسط دولت برای نظارت بر روزنامه نگاران و وکلای حقوق بشر و در اوایل دولت خود خرید خود را در یک عمارت با تامین مالی از یک سازنده که قبلا دولت را دریافت قراردادهای دولتی در حالی که پنا نیتو شد فرماندار.

بانوی اول سابق گلپر ریورا گفت که او تا به حال پول برای خرید خانه از کار او به عنوان یک اپرا صابون ستاره اما بازگشت آن به جلوگیری از هر گونه اختلاف است.

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador گفت که او نمی خواهند به دنبال رئیس جمهور سابق در دادگاه هر چند او پیشنهاد کرده است که امکان برگزاری یک همه پرسی در مورد اینکه آیا رئیس جمهور سابق باید محاکمه.

Lozoya بازداشت شد و یک موفقیت بزرگ برای لوپز Obrador یک چپ که برنده قدرت در یک ضد تقلب پلت فرم است که به دنبال به رنگ سابق مقامات دولت به عنوان اعضای نخبگان فاسد پس در دسامبر سال 2018 است.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>