MBS و عربستان بحران مشروعیت

هفته گذشته سه ارشد سلطنتی عربستان دستگیر شده بودند در میان شایعات از اتهام طرح کودتا در ریاض. شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه و سلمان سابق تاج شاهزاده محمد بن نایف (که تا به حال تحت بازداشت خانگی بوده است پس از 2017) و برادر کوچکترش شاهزاده نواف بن نایف بازداشت شدند همراه با تعدادی از مقامات عالی رتبه نیروهای امنیتی در پایتخت افزایش یافته بود.

بسیاری از دیده رفت و برگشت تا عمل به عنوان یکی دیگر از تلاش های تاج شاهزاده محمد بن سلمان (MBS) به تحکیم قدرت. گمانه زنی ها در مورد سلامت پادشاه سلمان بود به سرعت به مقابله با فیلم در تلویزیون دولتی از او با حضور در دیدار با مقامات.

وجود دارد که در واقع یک کودتای طرح یا MBS صرفا آماده سازی زمین برای انتقال آرام قدرت در مورد پادشاه در حال حاضر ضعیف بهداشت و درمان موفق این تحولات نشان می دهد که جوان سلطنتی هنوز هم احساس نمی کند به طور کامل امن در موقعیت خود.

دلیل این ممکن است که درست مانند دیگر سلطنتی عربستان که رقابت برای قدرت او شده است قادر به مقابله با این موضوع اغلب با فشار دادن از آل سعود – مشروعیت.

تحکیم قدرت

پس از شاه سلمان به قدرت رسید و در ژانویه 2015, MBS کار کرده است سخت به تحکیم موقعیت خود در درون آل سعود در این کشور و منطقه است.

هنگامی که پدرش در زمان تاج و تخت او بلافاصله منصوب وزیر دفاع. دو ماه بعد او راه اندازی یک جنگ در کشور همسایه یمن بدون مشاور ارشد خانواده سلطنتی.

همان سالاو موفق به ترتیب حذف سابق اطلاعات عربستان سر مقرن بن عبدالعزیز از موقعیت ولیعهد. دو سال پس از آن او همین کار را با شاه برادرزاده و سابق وزیر کشور محمد بن نایف و منصوب شد مستقیم جانشین پدرش.

در موازی MBS نیز ترویج افراد نزدیک به او را به پست های مهم در دولت برای تحکیم قدرت خود است. او نیم برادر عبدالعزیز بن سلمان منصوب شد وزیر امور خارجه در امور انرژی در حالی که برادر کوچکترش خالد بن سلمان فرستاده شد به واشنگتن به عربستان سعودی سفیر ایالات متحده و بعدها معاون وزیر دفاع.

شاهزاده بدر بن عبدالله بن محمد بن فرحان آل سعود که کمک کرده MBS دست آوردن گران هنر منصوب شد وزیر فرهنگ در سال 2018 زمانی که او 32. یکی دیگر از جوانی شاهزاده سعودی عبدالله بن بندر بن عبدالعزیز آل سعود بود با توجه به موقعیت وزیر گارد ملی.

MBS همچنین ترویج غیر سلطنتی به موقعیت که به طور سنتی بود با توجه به اعضای خانواده سلطنتی است. او محرم نزدیک عمده جنرال احمد اسیری در زمان و موقعیت از معاون وزارت اطلاعات بود اما بعد از اخراج بیش از قتل روزنامه نگار جمال Khashoggi. یکی دیگر محرم, Ahmad al-خطیب بود منصوب وزیر گردشگری. ترکی شیخ محمد که او نیز یکی از ولیعهد عبدالله بود ارتقا به سلطنتی مشاور با رتبه وزیر و رهبری برای اولین بار این ورزش قدرت پادشاهی و پس از آن به تازگی ایجاد اقتدار سرگرمی.

در ضمن مادربورد خود را به حفظ یک لیست طولانی از مواضع رسمی. جدا از ولیعهد او نیز وزیر دفاع معاون اول از شورای وزیران و رئیس هیئت مدیره برای صنایع نظامی, شرکت, رئیس هیئت مدیره به صورت عمومی صندوق سرمایه گذاری و رئیس شورای عالی برای عربستان آرامکو در میان پست های دیگر.

به عبارت دیگر او دارای کنترل شخصی نظامی و مالی و تسلیحاتی از جمله عربستان غول های انرژی آرامکو عربستان, دولت, دو تا از مهم ترین و پر سود دولت اوراق بهادار. پس از شاه سلمان را صعود به تاج و تخت Tharawat برگزاری است که در ارتباط با مادربورد و اجرا توسط برادرش ترکی بن سلمان نمایی رشد کرده با انعقاد معاملات عمده با شرکت های دولتی و موسسات.

در همان زمان, ولیعهد رهبری به اصطلاح مبارزه با فساد کمپین است که در پایین ترک خورده قدرتمند و افراد ثروتمند در عربستان ایجاد کسب و کار و حتی اعضای خانواده سلطنتی است. در میان قربانیان بودند رسانه های نجیب زاده Prince Alwaleed bin Talal گارد ملی و وزیر شاهزاده Miteb بن عبدالله سابق اقتصاد و برنامه ریزی وزیر Adel Fakeih سابق دربار رئیس Khalid al-Tuwaijri و برجسته عربستان بازرگانان Waleed al-ابراهیم صالح Kamel و بکر بن لادن است.

MBS نیز به دنبال در حال حاضر خود را به عنوان یک اصلاح طلب. او در تلاش است برای ارضاء خود را با عربستان و جوانان کشورهای غربی توسط مهار قدرت محافظه کار مذهبی و هل دادن از طریق برخی از اصلاحات اجتماعی مانند لغو ممنوعیت رانندگی زنان و اجازه می دهد سینما و موسیقی و سالن های کنسرت به بازگشایی در این پادشاهی است. او نیز راه اندازی شد بلند پروازانه چشم انداز سال 2030 به دنبال اصلاحات در عربستان اقتصاد و راه اندازی IPO از آرامکو.

او به استقبال رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به اطمینان خود را برای حمایت از خود داخلی و منطقه ای سیاست. انعقاد معاملات به ارزش صدها میلیارد دلار با مغلوب ساختن پیشی جستن, جوان تاج شاهزاده امن حمایت از عربستان سعودی قدرتمند ترین متحد.

شکست در مشروعیت

اما درست مانند پیشینیان خود MBS تلاش برای حل و فصل مشکل اغلب با فشار دادن از آل سعود – که از مشروعیت. او پدر بزرگ پادشاه بیمار ابن سعود که تاسیس مدرن عربستان سعودی راه اندازی fledgeling دولت سعودی در دو ستون: توزیع ثروت نفت در میان پادشاهی مردم در ازای وفاداری به آل سعود و اتحاد با وهابی مذهبی. او همچنین به این نتیجه رسیدند یک اتحاد استراتژیک با ایالات متحده برای اطمینان از این کشور امنیت منطقه ای که یک نفر می تواند به عنوان ستون سوم از دولت سعودی.

با وجود MBS بهترین تلاش های این ترک به نظر می رسد در هر سه. با رشد جمعیت و به طور فزاینده ای ناکارآمد متکی به نفت اقتصاد عربستان سعودی با بحران مواجه است که این اصلاحات از چشم انداز سال 2030 نمی تواند مقابله. بخشی از مشکل بوده است که MBS نه واقعا سعی در از بین بردن این گروه سالارانه سازه های خفه کننده به اقتصاد عربستان; او تنها سعی کردم به جای گارد kleptocrats با یکی از جدید وفادار به او.

در همان زمان او فشرده برای ریاضت و بدون تلاش برای مقابله با فقر است. این خشم عمومی و او را مجبور به عقب تعدادی از اقدامات ریاضت. در حال حاضر سقوط قیمت نفت و ناامید کننده عملکرد در چهارچوب IPO نیز تهدید به باز کردن چشم انداز خود را تا سال 2030.

این disempowerment از مذهبی نیز نمی رفته است که هست. آن را به طور طبیعی ناشی از یک درجه از خشم در محافل محافظه کار و در همان زمان نه واقعا برنده مادربورد پشتیبانی در میان پادشاهی ترقی خواهان زیرا آنها بیش از حد شده اند در پایین ترک خورده. قتل Khashoggi و زندانی کردن ده ها تن از فعالان نیز آسیب دیده و غیر قابل جبرانی شهرت MBS در خارج از کشور.

اتحاد با ایالات متحده نیز به نظر می رسد لرزان. اگر چه مغلوب ساختن پیشی جستن انجام داده است را به سپر MBS از مطالبات توسط کنگره برای پاسخ بیش از Khashoggi را کشتن که او در نهایت می بیند به عنوان یک داخلی عربستان ماده, رئیس جمهور ایالات متحده بوده است نه چندان مشتاق در آینده به عربستان سعودی را نجات زمانی که تنش با ایران تشدید شده است. آمریکا در واکنش به حملات هواپیماهای بدون سرنشین در چهارچوب امکانات بود و نه ناامید کننده برای ریاض و حاکی از است که آن را دیگر نمی خواهد بود قادر به تکیه بر اتحاد آمریکا خود را برای امنیت منطقه ای.

در میان این ناامنی و نصب اقتصادی شکست MBS نیز می یابد خود را در یک محیط خصمانه در درون آل سعود. تصمیم خود را به پرش جانشینی خط centralise قدرت و انتصاب شاهزادگان جوان و غیر سلطنتی به مهم مواضع sidelining قدرتمند از اعضای خانواده سلطنتی, همه ایجاد تنش در درون خانواده سلطنتی و در معرض خطر اجماع داخلی سلطنت.

البته این اولین بار نیست که شده است وجود دارد سلطنتی جنگ قدرت در عربستان سعودی است. این کشور شاهد تلخ رقابت بین پادشاه آل سعود و تاج خود را شاهزاده فیصل در اواخر دهه 1950 و اوایل دهه 60 با دومی بارها و بارها تلاش برای سرنگون کردن برادر خود را. در سال 1964 فیصل موفق در اندیشه سعود با پشتوانه مذهبی و واشنگتن اما تنها پس از اجماع به آن اثر رسیده بود در درون خانواده سلطنتی.

مشکل امروز این است که MBS است واژگون سنت اجماع سیاسی داخلی است که تا به حال نگه داشته و سلسله دست نخورده برای دهه طریق مختلف بار پر سر و صدا. تضعیف قدیمی دهه قوانین نانوشته در مورد جانشینی و توزیع قدرت و نفوذ ولیعهد انداخته است خانواده سلطنتی – و با آن کل کشور – به قلمرو ناشناخته. آن است که به طور فزاینده ای روشن است که آل سعود را بزرگترین دشمن این است که آل سعود خود را به عنوان قدرت مبارزات به طور فزاینده ای با تکان دادن ستون نگهداری می شوند که با خانواده سلطنتی در قدرت برای چند دهه.

مشروعیت بحران از دولت سعودی نهفته شده است در حالی که برای. در گذشته این سرکوب از طریق ترکیبی از سرکوب و co-optation. تحت MBS اما این وضعیت فقط بدتر خواهد شد.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>