مالی را تعمیق بحران: کلید پاسخ سوالات

افزایش خشونت و فقر و افزایش موج از خیابان ها تظاهرات – اینها برخی از چالش های مالی دولت نگرانی رو به رشد تنش های بیشتر می تواند به بی ثباتی گسترده تر منطقه ساحل.

در زیر ما یک نگاهی به وضعیت کنونی در مالی و چه به کشور وارد و در این نقطه است.

چه شده است اتفاق می افتد ؟

وسیع کشور از برخی از 19 میلیون نفر است که همسایه هفت کشور در غرب آفریقا و مالی را فرا گرفته شده است در درگیری های پس از سال 2012 زمانی که قومی Touareg مبارزان راه اندازی شورش در این کشور ،

شورش بود با سرعت گرفته توسط گروه مسلح مبارزان که تصرف و کنترل ضبط از سرزمین های شمالی برای چند ماه. آنها را به عقب رانده سال بعد هنگامی که فرانسه سابق استعماری قدرت مداخله نظامی در حمایت مالی کردند.

رئیس جمهور ابراهیم Boubacar کیتا – به طور گسترده ای شناخته شده با حروف IBK – همچنین به قدرت رسید در سال 2013 به امیدوار است که او می خواهد به نوبه خود کشور را در اطراف.

اما با وجود حضور هزاران نفر از نیروهای خارجی به درگیری ها در طلا و پنبه-تولید کشور تنها عمیق تر.

های متعدد گروه های مسلح را جاروب جنوب به مرکز مالی و همچنین به همسایه بورکینافاسو و نیجر با برافروختن تنش های قومی در طول راه.

هزاران نفر از سربازان و غیر نظامیان را تا کنون کشته شده اند در حالی که صدها هزار نفر مجبور شده اند از خانه های خود.

هشت سال از اولیه شورش حملات و قتل قومی هستند معمول با ردیف هایی از این کشور هنوز هم خارج از کنترل دولت.

چرا مردم اعتراض ؟

در هفته های اخیر, مالی, پایتخت باماکو شده لرزاند بزرگ تظاهرات خواستار Keita خروج.

رئیس جمهور دوباره انتخاب شد در سال 2018 برای دومین دوره پنج ساله اما تلاش کرده است با وخامت بحران امنیتی به یک اعتصاب معلمان و coronavirus بیماری همه گیر.

گالوانیزه با اتحاد اپوزیسیون به رهبری محبوب رهبر مذهبی محمود Dicko, تیوی تظاهرات احیا شد پس از تظاهرات در مارس 2019 در برابر خشونت های قومی و کشتار مجبور به استعفا از نخست وزیر.

در تاریخ 5 ژوئن دهها هزار نفر از مردم ریخت بر روی باماکو را در خیابان ها خشم در ادامه شکست برای جلوگیری از خشونت به عنوان به خوبی به عنوان دولت ثبت در اقتصاد بیمار و مبارزه با فساد.

مفسران می گویند خشم به نظر می رسد قوی تر از قبل و همزمان شکست در سراسر مناطق مختلف ایجاد کرده اند که وحدت هدف است.

“چه چیزی جدید است که مردم می خواهند تا” بابا Dakono یک باماکو-بر اساس تحلیلگر سیاسی گفت: AFP news agency.

ابراهیم Maiga, یک تحلیلگر موسسه مطالعات امنیت فکر می کنم تانک گفت: “شما را ناراضی معلمان در خیابان همه کسانی که از دست داده اند و بسیاری در بحران امنیتی نا امید توسط حکومت بد و تکرار رسوایی.”

چه در مورد انتخابات ؟

Coronavirus مربوط به محدودیت ها و انتخابات پارلمانی نیز در افزایش تنش است. به تاریخ, مالی یکی از فقیرترین کشورهای جهان است, ثبت نام 2,005 COVID-19 عفونت 112 مربوط به مرگ و میر و 1,354 بهبود.

در اواخر ماه مارس دولت برگزار شد در این انتخابات با وجود ترس از حملات و تهدید این بیماری همه گیر.

مردم در انتخابات کم بود و در حدود 35 درصد است. در ضمن تیوی منجر به رای شد که برنده توسط Keita حزب بود خدشه دار اتهامات از خرید و فروش رای و ارعاب و ربودن رهبر مخالفان Soumaila Cisse.

سپس در آوریل مالی دادگاه قانون اساسی لغو نتایج جستجو برای برخی از 30 صندلی که باعث تظاهرات در شهرهای مختلف.

یک سیاستمدار که موفق به کسب یک کرسی چرا که تصمیم گیری شد موسی Timbine یک Keita وفادار که تاکنون انتخاب رئيس جمهور از مجلس. امر زیربنا طبقه سیاسی در چشم بسیاری از Malians.

هفته گذشته از غرب آفریقا منطقه ای بلوک ECOWAS خواست مالی به تکرار برخی از آن رقابت انتخابات محلی و تشکیل یک دولت وحدت ملی.

“انتخابات جدید برای حوزه مربوطه باید سازمان را به عنوان به زودی به عنوان ممکن است” بلوک در بیانیه ای گفت: پس از دو روز ماموریت به کشور است.

Dakono گفت: سیاست مالی باید یک “بحران مشروعیت” که در آن چند احساس مجلس یا دادگاه قانون اساسی نشان دهنده آنها.

اضافه کردن به احساس بی ثباتی کیتا نیز اجرا از طریق شش نخست وزیر در طول زمان خود را در اتاق.

مالی مخالفان سیاسی قبلا دچار کمبود استعداد رهبران با توجه به Maiga.

اما جدید مبتنی بر گسترده مخالفان داد در حال حاضر گروه بندی پشت Dicko. امام است channelled رشته های مختلف نارضایتی دولت در حالی که چکش صفحه اصلی پیام در مورد ارزش های اخلاقی و آنچه که او خواستار مالی ملی “تحقیر”.

اما کارشناسان می گویند او هدف نهایی نامشخص است. Dicko سابق لیورپول متحد خود که کمک رئیس جمهور به قدرت در سال 2013 قبل از تبدیل کنه.

Brema الی Dicko یک جامعه شناس گفت: او فکر Dicko تا به حال احساس تحقیر شده میبیند پس از Keita کاهش یافته و او را به عنوان یک واسطه با گروه های مسلح.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>