مالزی Mahathir تسلیم استعفای خود به پادشاه گزارش

نخست وزیر Mahathir Mohamad اعلام کرد استعفای خود را روز دوشنبه هموار راه را برای امکان تشکیل یک دولت جدید است.

Mahathir گفت: در دو خط بیانیه ای که او آگاهانه این کشور پادشاه استعفای خود را در 1pm کوالالامپور زمان (0500 GMT).

بیشتر:

Mahathir را, پارتی, Parti Pribumi Bersatu مالزی نیز ترک حاکم دولت ائتلاف Pakatan Harapan (داد از امید) با توجه به حزب رئیس جمهور Muhyiddin یاسین در پست های رسانه های اجتماعی.

Mahathir تصمیم به دنبال یک تعطیلات آخر هفته از کشمکش سیاسی و پس از آن گزارش شد یکشنبه شب که حزب او در حال برنامه ریزی برای تشکیل یک دولت جدید که رد خود را مسح جانشین انور ابراهیم.

این کشمکش بین رقبای قدیمی Mahathir و 94 و انور, 72, آخرین فصل در بلند مدت در حال اجرا حماسه سیاسی بین دو کشور را برجسته ترین چهره های سیاسی.

Mahathir: ‘انور ابراهیم خواهد بود که نخست وزیر بعدی’

انور و Mahathir ایران پیش از سال 2018 در انتخابات به بیرون راندن UMNO تحت سلطه Barisan Nasional ائتلاف بود که حکومت آسیای جنوب شرقی کشور به مدت شش دهه در پیروزی که منجر به فردی گری از آن زمان نخست وزیر Najib Razak.

اما تنش بین این دو در Pakatan Harapan ائتلاف در حال رشد بود به عنوان Mahathir مقاومت تنظیم یک جدول زمانی مشخص برای نگه داشتن وعده های خود را به دست قدرت او است ،

ائتلاف سیاسی و اقبال بوده پایانی با شکست در پنج اخیر انتخابات.

انور نیز تا به حال با تقسیم پارتی, همسر محمد Azmin علی econonic وزیر امور بود که در میان کسانی که عضو جلسه یکشنبه شب.

انور بود Mahathir معاون زمانی که دومی نخست وزیر خود را محدود و از سال 1981 تا 2003. اما Mahathir اخراج او در سال 1998 پس از مخالفت آنها در مورد نحوه رسیدگی به بحران مالی است.

به زودی پس از آن انور زندانی بوده لواط اتهامات او می گوید بودند ساختگی.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>