مالزی Mahathir استعفا داد اما خواسته است برای اقامت موقت PM

نخست وزیر مالزی Mahathir Mohamad اعلام کرده استعفای خود را, اما خواسته شد تا در اقامت موقت به عنوان رهبر این کشور پادشاه.

Mahathir گفت: در دو خط بیانیه ای که او آگاهانه این کشور پادشاه استعفای خود را در 1pm کوالالامپور زمان (05:00 GMT) روز دوشنبه.

بیشتر:

Mahathir همچنین بنا به گزارش استعفا از حزب خودش Parti Pribumi Bersatu مالزی, به گزارش خبرگزاری رویترز با استناد به سه منبع. Mahathir حزب همچنین اعلام کرد که آن ترک حاکم دولت ائتلاف Pakatan Harapan (داد از امید), ریخته گری, شک در آینده از همکاری است.

Mahathir تصمیم به دنبال یک تعطیلات آخر هفته از کشمکش سیاسی و پس از آن گزارش شد یکشنبه شب که حزب او در حال برنامه ریزی برای تشکیل یک دولت جدید که رد خود را مسح جانشین انور ابراهیم.

پادشاه پذیرفته Mahathir استعفای پس از ملاقات با او بعدها در دوشنبه رئیس دبیر Mohd Zuki علی در بیانیه ای گفت.

“اما خود حضرت داده است موافقت خود را برای تعیین Mahathir محمد به عنوان نخست وزیر موقت, در حالی که انتظار برای انتصاب نخست وزیر جدید است. از این رو تا آن زمان (Mahathir) را مدیریت کشور در امور تا زمانی که نخست وزیر و کابینه در حال منصوب” Mohd Zuki گفت.

Mahathir: ‘انور ابراهیم خواهد بود که نخست وزیر بعدی’

انور همچنین گفت که Mahathir هیچ برنامه ای برای پیوستن به با هر کسی از قبلی ائتلاف حاکم او را شکست داد و به تلاش برای تشکیل یک دولت جدید است.

وقتی پرسیده شد که اگر Mahathir مسئول بحران سیاسی فعلی انور سرزنش “کسانی که در داخل و خارج با استفاده از نام او.”

“و او [Mahathir] تصریح کرد آنچه که او به من گفت زودتر او هیچ نقشی در آن است. او ساخته شده آن را بسیار روشن است که به هیچ وجه با او کار می کنند با کسانی که در ارتباط با رژیم پیشین.”

فروپاشی ائتلاف

یکشنبه شب با متحدان Mahathir برخی از تبادل نظر اعضای انور مردم حزب عدالت (PKR) و کشت از دیگر اعضای پارلمان از جمله کسانی که از مخالفان UMNO, مذاکرات در حومه پایتخت کوالالامپور.

جلسه سوخت حدس و گمان قریب الوقوع سقوط دولت ائتلافی و سیاسی تجدید در مالزی.

Mahathir - Anwar

به عنوان بخشی از توافق خود برای تشکیل یک ائتلاف Mahathir به توافق دست نخست وزیر ارسال به انور [احمد Yusni/سازمان حفاظت محیط زیست]

فتنه حلق آویز بیش از Mahathir و 94 و انور, 72, آخرین فصل یک در حال اجرا حماسه سیاسی بین دو کشور را برجسته ترین چهره های سیاسی.

انور و Mahathir ایران پیش از سال 2018 در انتخابات به بیرون راندن UMNO تحت سلطه Barisan Nasional ائتلاف بود که حکومت جنوب شرقی آسیا کشور برای شش دهه در پیروزی که منجر به حذف آن زمان نخست وزیر Najib Razak.

Mahathir نیز بارها و بارها وعده داده شده به دست شدن قدرت سابق خود دشمن.

اما تنش بین این دو در خود Pakatan Harapan داد در حال رشد بود به عنوان Mahathir مقاومت تنظیم یک جدول زمانی مشخص برای نگه داشتن وعده های خود را به دست قدرت او است ،

ائتلاف سیاسی و اقبال بوده پایانی با شکست در پنج اخیر انتخابات.

در یک سمت توسعه انور نیز تا به حال با تقسیم پارتی, همسر محمد Azmin علی econonic وزیر امور بود که در میان کسانی که عضو جلسه یکشنبه شب. روز دوشنبه انور را PKR اعلام کرد اخراج Azmin به عنوان یک عضو.

برای Azmin اعلام کرد که او تا به حال ترک انور را با او 10 تبادل نظر اعضای PKR که تا روز دوشنبه در غالب شریک حاکم coaltion.

حداقل 112 رای از اعضای 222 کرسی پارلمان لازم برای تشکیل یک دولت جدید است.

انور بود Mahathir معاون زمانی که دومی نخست وزیر خود را محدود و از سال 1981 تا 2003. اما Mahathir اخراج او در سال 1998 پس از مخالفت آنها در مورد نحوه رسیدگی به بحران مالی این کشور.

به زودی پس از آن انور زندانی بوده لواط اتهامات او می گوید بودند ساختگی.

آنها بعد از پیوست در سال 2018 در یک اتحاد سیاسی که رییس نجیب.

“عدالت پیروز خواهد شد’: انور ابراهیم در 1MDB رسوایی و مالزی آینده | صحبت کردن با الجزیره

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>