مالاوی رای در یک تاریخی انتخابات ریاست جمهوری تکرار

نظر سنجی باز در مالاوی در روز سه شنبه در یک شدت رقابت ریاست جمهوری رای دومین بار در بیش از یک سال پس از وقت پیتر Mutharika انتخابات لغو شد بیش از تقلب.

مراکز رای دهی باز در 6 صبح (04:00 GMT) و برای 12 ساعت. برخی از 6.6 میلیون نفر ثبت نام شده برای رای دادن.

انتخابات بسیار پیش بینی شده پس از دادگاه قانون اساسی در اوایل سال جاری حکم داد که ممکن است 2019 رای برنده دقت توسط Mutharika بود مملو از “قبر و گسترده بی نظمی” از جمله استفاده از مایع اصلاح در نتایج ورق.

این دستور انتخابات جدید برگزار می شود 150 روز از ماه فوریه آن حاکم است.

نقطه عطفی حکم که برای چندمین بار در سراسر آفریقا سیاست ساخته شده مالاوی دوم کشور در جنوب صحرای بزرگ آفریقا به ریاست جمهوری نتایج نظرسنجی خود را کنار بگذارند و پس از کنیا در سال 2017.

“من خوشحال هستم زیرا این تکرار است که اراده مردم. و با این رای من فقط امیدوارم که بهترین فرد برنده است. اراده مردم پیروز خواهد شد” گفت: پیتر Chadza, 26, یک تاجر که وارد یک ایستگاه رای گیری در پایتخت یک ساعت و نیم قبل از رای گیری شد و با توجه به شروع.

50 درصد به علاوه یک سیستم

روز سه شنبه انتخابات عملا دو اسب مسابقه بین رئیس جمهور و رقیب اصلی او لازاروس Chakwera که از دست داده ممکن است 2019 انتخابات توسط 159,000 رای.

Mutharika در حال حاضر 80 برنده با 38.5 درصد از آراء در مقابل Chakwera 35 درصد است.

191001120100475

روز سه شنبه یک نامزد را برای جلب بیش از 50 درصد از آرا اعلام می شود برنده – جدید آستانه مورد استقبال عمومی کمیته امور نفوذ شبه مذهبی و مدنی ،

“این انتخابات منحصر به فرد است. اول این انتخابات است و متولد از حکم دادگاه و دوم آنها را به 50 درصد به علاوه یک سیستم” این گروه در بیانیه ای گفت.

Chakwera, 65, برخوردار از حمایت نه احزاب سیاسی در پیشنهاد خود را برای سرنگون کردن رئیس جمهور فعلی.

جدید کمیسیون انتخابات منصوب شد و در تاریخ 8 ژوئن با Chifundo Kachale جایگزین جین Ansah به عنوان رئیس.

هفته گذشته Kachale وعده داده شده “بالاترین تعهد از خودم و تمام اعضای کمیسیون تحویل معتبر انتخابات که نتایج قابل قبول همه ذینفعان”.

هدیه Trapence از مدافعان حقوق بشر ائتلاف که منجر ماه-طولانی سراسر کشور اعتراضات سال گذشته به نتایج انتخابات امید بالا این زمان در اطراف.

“انتظار ما این است که این انتخابات خواهد بود معتبر و عادلانه به اندازه کافی به Malawians,” Trapence گفت: در حالی که هشدار داد: “ما هوشیار باشند.”

انتخابات مجدد در حال وقوع است در میان coronavirus همه گیر است که به کشته شدن 11 نفر و آلوده حداقل 730 در کشور از 18 میلیون.

کمیسیون انتخابات را فراهم کرده است دست شستن امکانات در هر یک از 5,000 مراکز رای دهی برای محافظت در برابر گسترش COVID-19.

در Malembo مدرسه ابتدایی در پایتخت لیلونگوه رای دهندگان شسته دست خود را با آب و صابون قبل از پوشش برای رای دادن اما هیچ یک عینک ماسک صورت و یا نگه داشته و فاصله خود را در صف.

“مردم واقعا می خواهید به رای آیا ما باید coronavirus یا نه گفت:” رای دهندگان گناه Maguya یک زن 34 ساله راننده در حال انتظار برای بازیگران خود را رای.

“ما ترجیح می دهند در معرض خطر این بیماری از این ریسک را از داشتن یک رئیس جمهور است که مردم نمی خواهند. ما می تواند به توقف این مهم رای به دلیل وجود ماسک صورت,” او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>