مالاوی انتخابات ریاست جمهوری: لازاروس Chakwera اعلام برنده

مالاوی را به کمیسیون انتخابات اعلام کرده است اتحاد اپوزیسیون رهبر لازاروس Chakwera برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور تکرار شده است.

اعلام اواخر روز شنبه در آمد چهار روز پس از Malawians بازگشت به پای صندوق های رای تقریبا پنج ماه بعد از دادگاه قانون اساسی لغو نتایج یک مارس 2019 رای بیش از بی نظمی.

Chakwera و 65 امن اکثریت لازم با 58.57 درصد از روز سه شنبه رای کمیسیون انتخابات گفت: ضرب و شتم وقت پیتر Mutharika. Chakwera برنده انتخابات برای یک دوره پنج ساله به عنوان رئیس جمهور این کشور از 18 میلیون نفر است.

“من پیروزی یک پیروزی برای دموکراسی و عدالت است. قلب من متلاطم است با شادی” Chakwera گفت: پس از پیروزی خود را که موجب وحشی اواخر شب جشن در خیابان های پایتخت لیلونگوه خود دژ.

مالاوی مجموعه نقطه عطفی برای ریاست جمهوری تکرار

در قدرت پس از سال 2014 Mutharika قبلا اعلام برنده سال گذشته با رای 38.57 درصد جلوتر از Chakwera که 35.41 درصد و معاون سابق رئیس جمهور Saulos Chillima با 20.24 درصد است.

اما Chakwera و در حال حاضر در حال اجرا همسر Chillima را رد کرده و نتایج آن انتخابات و درخواست دادگاه برای خنثی نتیجه و منظور تکرار شده است.

فوریه 3 را لغو نتیجه همچنین مجبور به یک تغییر در سیستم انتخاباتی مبادله “اول-گذشته-post” سیستم به صورت یک سیستم است که در آن برنده برای دریافت بیش از 50 درصد از آرا.

Mutharika, 79 پیش از آن در روز شنبه وجود دارد گفت: تا به حال شده رای گیری بی نظمی از جمله خشونت و ارعاب علیه حزب او در انتخابات مانیتور اما شکایت اخراج شد و توسط کمیسیون انتخابات. مخالفان را رد کرده می گوید ،

وجود دارد هیچ مستقل گزارش از بی نظمی و بین المللی ناظر ماموریت این زمان به دلیل COVID-19. ناظران محلی گفته اند که این نظرسنجی بود آزاد و عادلانه.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>