لیبی GNA, آمریکا, آفریقا فرمان به طور مشترک به ‘مبارزه با تروریسم’

لیبی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت می گوید قصد دارد مورد بحث قرار گرفت و با سر از آمریکا در آفریقا فرمان (AFRICOM) به طور مشترک به “مبارزه با تروریسم” در این کشور جنگ زده در دیدار با نخست وزیر Fayez al-Sarraj.

لیبی و آمریکا بحث و گفتگو برگزار شد که نشست روز دوشنبه وزیران خارجه اتحادیه عرب روز سه شنبه شد و برای برگزاری یک جلسه اضطراری را امتحان کنید و پیدا کردن یک راه حل دیپلماتیک در لیبی میان افزایش مداخله خارجی و تشدید مبارزه با.

“در چارچوب رایزنی بر تکامل اوضاع در لیبی Fayez al-Sarraj روز دوشنبه در دیدار با [آمریکا] به طور کلی Stephen تاونسند و سفیر آمریکا در لیبی ریچارد نرلند,” دولت توافق ملی (GNA) در بیانیه ای گفت.

دو مقامات آمریکایی وارد Zuwara فرودگاه حدود 120 کیلومتر (100 مایل) غرب طرابلس برای ملاقات.

آنها مذاکرات در “مشترک هماهنگی بین GNA و AFRICOM برای مبارزه با تروریسم در چارچوب همکاری های استراتیژیک میان طرابلس و واشنگتن” ، GNA گفت.

200120142328437

استراتژیک مکث’

لیبی از هم پاشیده شده است توسط خشونت نقشه کشی در قبیله ای شبه نظامیان خارجی و بازیگران از سال 2011 به سرنگونی و کشته شدن دیرین دیکتاتور معمر قذافی در حمایت غرب قیام.

این کشور تقسیم شده است بین رقیب دولت در شرق و غرب با جنگ به تازگی جذب افزایش دخالت خارجی.

“در زمینه افزایش مداخله خارجی در لیبی در این نشست با تمرکز بر فرصت های فعلی برای یک استراتژیک وقفه در عملیات نظامی توسط تمام طرفین درگیری” سفارت آمریکا در طرابلس در بیانیه ای گفت.

“سفیر نرلند مشخص شده حمایت آمریکا از دیپلماسی در راه است از طریق نظارت سازمان ملل متحد برای ترویج آتش بس و گفت و گو.”

تنش رو به افزایش در لیبی با GNA با بهره گیری از ترکیه حمایت نظامی خود در جنگ علیه تبادل نظر فرمانده خلیفه Haftar و خود را ارتش ملی لیبی (LNA).

نرلند گفت: “بازیگران خارجی باید متوقف دامن زدن به درگیری های [و] احترام تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد” با توجه به حفظ حاکمیت لیبی و تقویت ثبات سیاسی.

آمریکا-GNA ایران آمد روز پس از AFRICOM گفت: آن را به حال اثبات نظامی روسیه هواپیماهای فعال در لیبی حریم هوایی با استفاده از airbases در Jufra و کلید شهر سرت در شرق پایتخت.

“آخرین چیزی که لیبی نیاز دارد در حال حاضر بیشتر از جنگ نظامی بیشتر بسیج بیشتر انتقال سلاح های بیشتر حضور یا جنگجویان خارجی و یا مزدوران” استفان نواز سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در این باره گفت.

فرانسه طرف با مصر

فرانسه نیز مشکوک توسط تحلیلگران از پشتوانه Haftar در کنار مصر و روسیه و امارات متحده عربی اما پاریس اصرار دارد آن را خنثی است در جنگ است.

ترکیه مداخله از طرف GNA تبدیل جزر و مد در برابر LNA و آن 14 ماه مبارزات انتخاباتی را به تصرف طرابلس با Haftar نیروهای عقب نشینی کرده است …

در نشانه ای از همگرایی بین فرانسه و مصر, رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی در روز دوشنبه گفت که او می تواند درک “نگرانی مشروع” رئیس جمهور فعلی مصر وخیم است که هشدار داد پیشرفت ترکیه-حمایت GNA نیروهای می تواند بی درنگ مداخله نظامی قاهره.

این GNA به نام ال-Sisi تهدید یک “اعلام جنگ”.

“من نمی خواهم در شش ماه یا یک سال یا دو به ببینید که لیبی در این است که وضعیت سوریه در امروز” گفت: پاکسازی که قبلا متهم به همکار عضو ناتو ترکیه از یک “بازی خطرناک” در لیبی است.

کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توافق با پاکسازی در نیاز فوری به آتش بس و از سرگیری مذاکرات بین دو جناح متخاصم.

Libyan Army's preparations at Sirte front line

یک مخزن آسیب دیده است دیده می شود پس از درگیری بین GNA و LNA خارج شهر سرت در هفته گذشته [ایسنا]

محکوم به فنا و گفت و گو ؟

آن باقی مانده است دیده شود که آیا روز سه شنبه در نشست اتحادیه عرب می تواند تولید هر گونه نتایج معنی دار بر روی زمین در لیبی.

الجزیره محمود Abdelwahed گزارش از طرابلس گفت: GNA وزارت امور خارجه را رد کرد مصر تماس برای گفت و گو و برجسته نظامی و دیپلماتیک حمایت قاهره فراهم کرده است Haftar بیش از پنج سال گذشته.

“دولت در طرابلس می گوید که نمی تواند اعتماد هر گونه پیشنهاد از رژیم مصر به خصوص پس از تهدید های ساخته شده توسط رئیس جمهور مصر که GNA نظر نقض حاکمیت و مداخله شدید به لیبی در امور داخلي” Abdelwahed گفت.

“دولت می گوید هر گونه نتیجه گیری از این گردهمایی درجه اعتبار ساقط خواهد شد چون آن [مصر] موفق به مشورت آن در جلسه.”

INTERACTIVE: Libya oil and gas - June 9, 2020

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>