لیبی GNA: ‘آزادی’ سرت, Jufra ‘فوری تر از همیشه’

“آزادی” از سرت و Jufra از خلیفه Haftar نیروهای تبدیل شده است “فوری تر از همیشه” برای لیبی دولت توافق ملی (GNA) پس از استقرار مزدوران در این کشور در سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دولت سخنگوی ارتش گفت.

در بیانیه ای در روز شنبه محمد Qanunu گفت: “سرت بود, خطرناک ترین محل در لیبی پس از آن تبدیل به یک نقطه کانونی برای مزدوران روسی واگنر شرکت” که از او به عنوان “جنایتکار”.

روز شنبه, لیبی, نماینده دائم در سازمان ملل متحد به نام برای ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای تحمیل تحریم بر فعالیت های مزدوران و بازیگران دیگر در لیبی.

اتحادیه عرب خواستار لیبی آتش بس مذاکرات صلح

Qanunu برگزار لیبی احزاب “که به حمایت از شورشیان” مسئول حضور روسیه, سوریه و مزدوران و کنترل خود را از زمینه های نفت در لیبی است.

او اضافه کرد که مسئولیت این وضعیت در لیبی نیز سقوط بر روی شانه های “عرب و کشورهای خارجی است که کمک به آنها را در آوردن [مزدور] در وهله اول”.

روز شنبه نخست وزیر لیبی GNA, Fayez al-Sarraj ملاقات با همتای ایتالیایی جوزپه کونته در رم به بحث در مورد وضعیت در این کشور و بازگشت شرکت های ایتالیایی برای کار در لیبی.

این دو مقام همچنین تاکید کرد که باید برای از سرگیری روند سیاسی – به جای یک نظامی در راستای تصمیم گیری های شورای امنیت سازمان ملل متحد و کنفرانس برلین.

لیبی عمده تولید کننده نفت شده است فرو رفته در هرج و مرج پس از سال 2011 قیام ناتو مورد حمایت است که سرنگون و کشته دیرین حاکم معمر قذافی.

پس از 2014 شده است شکاف بین جناح های رقیب در پایتخت طرابلس و در شرق در گاهی اوقات پر هرج و مرج جنگ که کشیده شده در خارج از قدرت و سیل خارجی اسلحه و مزدوران است.

شرقی بر اساس نیروهای تحت Haftar راه اندازی یک حمله در ماه آوریل سال گذشته به تلاش برای تصرف طرابلس از GNA که مورد حمایت ترکیه است.

Haftar نیروهای که با حمایت امارات متحده عربی مصر و روسیه مجبور به عقب نشینی از بسیاری از غربی لیبی در هفته های اخیر پس از ترکیه شدت حمایت خود را از سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده GNA.

رو به با خود به میدان جنگ اخیر پیروزی های GNA-تراز وسط قرار دارد گفت: نیروهای آنها را متوقف خواهد کرد پیش خود را پس از تصرف سرت شهرستان از برخی 125,000 مردم در ساحل دریای مدیترانه و داخلی Jufra هوایی.

جمهور فعلی مصر وخیم اما هفته گذشته هشدار داد که هر گونه حمله به سرت یا Jufra را به مقدار عبور از “خط قرمز”.

او گفت: مصر می تواند مداخله نظامی برای حفاظت از مرز غربی آن با نفت خیز کشور است.

در پاسخ GNA گفت: آن را در نظر گرفته el-Sisi نظرات یک “اعلام جنگ”.

می تواند مصر و ترکیه به جنگ در لیبی است ؟ | داخل داستان

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>