لیبی: طرابلس جلالی فرمانده دیگر سپاه پاسداران در سه شهر از Haftar نیروهای

لیبی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت گفت: نیروهای خود را کنترل ضبط از سه استراتژیک شهرهای ساحلی واقع بین پایتخت طرابلس و تونس مرز پس از اخراج نیروهای وفادار به شرق مبتنی بر فرمانده نظامی خلیفه Haftar.

“نیروهای ما در زمان کنترل Surman و Sabratha و به دنبال [Haftar نیروهای]” محمد Gnunu سخنگوی دولت توافق ملی (GNA) در بیانیه ای گفت: در روز دوشنبه.

بیشتر:

GNA-تراز وسط قرار دارد نیروهای بعد در روز retook شهر al-Ajaylat واقع برخی در 90 کیلومتری غرب طرابلس.

لیبی زیادی نفت تولید شده را فرا گرفته و در هرج و مرج پس از سال 2011 زمانی که رهبر دیرین معمر قذافی کشته شد در یک قیام است.

آن است که در حال حاضر شکاف بین دو رقیب دولت: به طرابلس مبتنی بر GNA به رهبری نخست وزیر Fayez al-Sarraj و مجلس نمایندگان متفقین به Haftar و خودخوانده لیبی ارتش ملی (LNA).

در آوریل 2019, Haftar راه اندازی یک کمپین نظامی به گردش کنترل طرابلس اما این حمله تا حد زیادی متوقف شده توسط نیروهای وفادار به GNA.

در Facebook در دوشنبه GNA نیروهای تصاویر منتشر شده از گرادیان راکت انداز 10 تانک و وسایل نقلیه زره پوش آنها گفت: آنها اسیر در شهرها بوده و تحت کنترل سلفی شبه نظامیان متحد با Haftar.

Mohammad al-Gammoudi یک GNA فرمانده گفت: Surman و Sabratha کشف و ضبط شد و پس از شش ساعت از مبارزه با پوشش هوایی”.

درگیری در لیبی: انسان هزینه مانت یک سال به Haftar توهین آمیز

در حالی که Sarraj همچنین گفت: نیروهای خود را گرفته بود این شهر Haftar نیروهای بلافاصله نمی دهید.

“نیروهای دولتی می گویند که سبقت Sabratha و Surman آنها به راحتی می توانید کنترل تمام از کل سواحل و بزرگراه اتصال طرابلس به تونس مرز” گفت: الجزیره محمود Abdelwahed گزارش از طرابلس.

“GNA نیروهای همچنین می توانید پیوستن به Amazigh یا بربر مبارزان در شهر Zuwara و می تواند در حرکت al-Watiya هوایی استراتژیک هوایی و دژ Haftar جنوب غربی پایتخت است.”

پیشتر در روز دوشنبه سرهنگ محمد Qanunu گفت: GNA هوایی دفاع ره هواپیماهای متعلق به Haftar در Abu دانه منطقه و شلیک دو چینی ساخته شده بال Loong هواپیما و یک روسی Mi-35 هلیکوپتر.

منابع الجزیره گفت: این درگیری به کشته شدن نه سرباز از GNA نیروها و بیش از 30 جنگجویان وفادار به Haftar از جمله تعدادی از سودان و Chadian مبارزان.

این منابع اضافه شده GNA نیروهای با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ارائه شده توسط ترکیه برای راه اندازی حملات در Haftar نیروهای و LNA.

“فرماندهان نظامی می گویند آخرین پیش توسط GNA نیروهای عمدتا می تواند توان به پشتیبانی هوایی. کنترل از آسمان به تازگی منتقل شده به نفع GNA با تشکر از نیروی هوایی ترکیه گفت:” Abdulwahed.

روسیه و ترکیه و امارات متحده عربی و دیگران باید سوخت مبارزه در روغن غنی اما فقیر آفریقای شمالی کشور است.

سازمان ملل متحد می گوید صدها نفر کشته شده اند و بیش از 200 ، 000 آواره پس از Haftar راه اندازی خود را در نبرد طرابلس.

چندین سازمان ملل متحد مورد حمایت و تلاش برای رسیدن به یک آتش بس شکست خورده اند و سازمان ملل متحد است و ناودان نقض مکرر از سال 2011 سلاح تحریم.

در 17 مارس جهان بدن و نه کشور به نام لیبی را از همه طرف های درگیر برای توقف درگیری ها اجازه می دهد تا مقامات بهداشتی برای مبارزه با کروناویروس جدید.

های مکرر سازمان ملل متحد در تلاش برای میانجیگری آتش بس منجر نشده دائمی نتیجه شده اند و در انتظار پس فرستاده غسان Salame ترک در اوایل ماه مارس با استناد به دلایل بهداشتی.

فرحان حق معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: جهان حاکم بر بدن است نگران ادامه مبارزه خواهد مانع این کشور در تلاش برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس.

“ما همانطور که می دانید درخواست شده است احزاب به توقف مبارزه… ما نیاز به مطمئن شوید که آنها می توانند خود را کنار بگذارند [تفاوت] و با هم کار کنند به ما اجازه می دهد برای مقابله با این بیماری همه گیر.”

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>