لیبی: LNA می گوید بندر طرابلس حمله هدفمند سلاح های ترکیه

گروه های شورشی لیبی ارتش ملی (LNA) می گوید آن را بمباران کردند یک کشتی حامل سلاح از ترکیه در طرابلس را به بندر حمله ای که به رهبری سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت به مذاکرات صلح در سوئیس.

این طرابلس مبتنی بر دولت توافق ملی (GNA) کشیده از مذاکرات پس از یک رگبار گلوله شلیک راکتی در روز سه شنبه آمار کلیدی پورت در لیبی پایتخت را تصاحب است که هدف از یک ماه عملیات توسط تبادل نظر فرمانده خلیفه Haftar و LNA.

بیشتر:

ترکیه مقامات امنیتی به الجزیره روز چهارشنبه وجود دارد ترکیه یک کشتی باری در بندر در زمان حمله.

الجزیره محمود Abdelwahed گزارش از طرابلس گفت: لیبی در پایتخت بودند ابراز “وحشت و ترس و نا امیدی” به عنوان وضعیت رو به وخامت است.

“مردم نگران هستند که مبارزه سنگین ممکن است تجدید در هر زمان. مردم در مناطق پرجمعیت آنها نگران هستند که حمله به بندر می تواند آغاز حملات دیگر در مناطق مسکونی” او گفت:.

نفت خیز لیبی بوده است متلاشی رقابت بین جناح ها و شبه نظامیان پس از سابق معمر قذافی رهبر سرنگون شد و کشته های ناتو-پشتیبانی از قیام در سال 2011.

آن است که در حال حاضر شکاف بین دو رقیب دولت – به طرابلس مبتنی بر GNA و دیگر متفقین با Haftar در شهر شرقی طبرق که کنترل کلید های نفتی و پایانه های صادرات. هر یک از دولت حمایت آرایه ای از کشورهای خارجی است.

‘هیچ صلح تحت بمباران’

لیبی تشکیل دولت وحدت ملی اعلام کرد اواخر روز سه شنبه آن را متوقف مشارکت خود را در سازمان ملل متحد مذاکرات با هدف مبادله یک آتش بس پایدار در این کشور جنگ زده که در آن شکننده آتش بس بارها نقض شده است.

“ما از اعلام تعلیق مشارکت ما در مذاکرات در ژنو تا شرکت مواضع اتخاذ شده در برابر متجاوز [Haftar] و خود را از نقض” از بس که GNA گفت: در آزادی مطبوعات.

“بدون یک آتش بس پایدار … مذاکرات را ندارد. می تواند وجود دارد هیچ صلح تحت بمباران است.”

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان استقبال طرابلس دولت خروج از کمیته نظامی ایران در ژنو, پس از حمله و گفت: نظامی خود را در حمایت از GNA در تصرف تمام خاک لیبی.

“اگر یک توافق عادلانه نمی آمد از این جلسات که در آن جامعه بین المللی نیز درگیر و … ما را به حمایت از دولت مشروع این کشور در طرابلس داشتن کنترل بر کل کشور,” او گفت:.

دیپلماتهای درگیر در مذاکرات صلح واکنش نشان داد و با بی میلی به حمله Haftar را نیروهای.

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد واسیلی Nebenzia به نام موشک رگبار و GNA مذاکرات خروج “غم”.

“آنها فقط شروع به تعامل ویژه نظامی کمیته های کلیدی است که برای آتش بس” او گفت:.

200119061244724

آلمان در سازمان ملل Christoph Heusgen گفت که امیدوار است مذاکرات را از سر “را به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است”.

‘تحریک بحران’

بندر حملات شد آخرین نقض آتش بس شکننده که آمد به اثر در ماه ژانویه است.

ترکیه به تازگی با ارسال سربازان و تجهیزات نظامی به لیبی. به میزان کمتر از طرابلس دولت نیز با حمایت قطر و ایتالیا و همچنین شبه نظامیان محلی.

Haftar ارتش با حمایت امارات متحده عربی و مصر و همچنین فرانسه و روسیه است.

“روشن است که هدف از سیستماتیک از بمباران مناطق مسکونی فرودگاه و بندر در علاوه بر این به کل انسداد نفت و تاسیسات است که به تحریک بحران برای شهروندان در تمام جنبه های زندگی خود را” ، GNA گفت.

آن اضافه شده Haftar را نیروهای “تلاش بیهوده” برای بی ثبات کردن دولت پس از شکست به دست گرفتن قدرت است.

وزیر دفاع روسیه سرگئی Shoigu و Haftar ملاقات و توافق حل و فصل سیاسی تنها گزینه برای شمال کشور آفریقایی ریا اخبار آژانس در گزارش روز چهارشنبه به نقل از یک بیانیه از ارتش روسیه.

آنها توافق وجود دارد هیچ راه جایگزین برای حل و فصل لیبی بحران با توجه به ریا.

‘تلاش برای رفع این’

سازمان ملل متحد به لیبی فرستاده غسان Salame راه اندازی دور دوم مذاکرات در روز سه شنبه در آخرین تلاش های بین المللی برای پایان دادن به جنگ بین طرف متخاصم با پنج افسران ارشد از GNA و پنج منصوب Haftar را LNA ،

اولین دور از مذاکرات به پایان رسید با نتیجه اوایل این ماه اما Salame وجود دارد گفت: “امید” در این زمان عمدتا به دلیل تصویب یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خواستار “آتش بس پایدار”.

Salame بود در تلاش برای متقاعد کردن طرابلس هیئت به ماندن در ژنو و از سرگیری مذاکرات غیر مستقیم منابع گفت.

“Salame در تلاش است برای حل این مشکل گفت:” صحبت کردن در خواست نامش فاش نشود اضافه کرد دولت واکنش دیده می شود به عنوان یک “اعتراض” و نه لزوما کامل خروج از مذاکرات.

Haftar راه اندازی توهین آمیز خود را در طرابلس در ماه آوریل گذشته اما پس از پیشرفت سریع خود نیروهای متوقف شده در لبه ها از سرمایه است. مبارزه را ترک کرده است بیش از 1000 نفر کشته و آواره برخی از 140,000, با توجه به سازمان ملل متحد.

توافق برای پیدا کردن یک راه حل سیاسی برنامه ریزی شده بود برای شروع در ژنو در مارس 26.

رهبران جهان موافقت کرده بود در برلین نشست ماه گذشته برای پایان دادن به همه دخالت خارجی در درگیری ها و جلوگیری از جریان سلاح اما کمی تغییر کرده است بر روی زمین پس از آن.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا توافق کردند که روز دوشنبه برای راه اندازی یک نیروی دریایی ماموریت برای به اجرا درآوردن یک تحریم تسلیحاتی که سازمان ملل متحد گفت: نقض شد از طریق هوا و زمین و دریا. نیروی دریایی عملیات خواهد بود و مجاز به دخالت برای متوقف کردن محموله های سلاح به شمال آفریقا وزارت امور خارجه.

اردوغان روز چهارشنبه انتقاد اتحادیه اروپا تصمیم به راه اندازی خط جدید دریایی تلاش متمرکز بر اجرای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد در سراسر لیبی است.

“من می خواهم به طور خاص ذکر است که اتحادیه اروپا حق ندارد به هر گونه تصمیم گیری در مورد لیبی” ترکیه رئیس جمهور گفت:. “اتحادیه اروپا در تلاش است به اتهام وضعیت و دخالت کند. شما باید چنین باشند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>