لیبی: GNA تماس های مصر را تهدید نظامی ‘اعلام جنگ’

لیبی در سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی (GNA) را محکوم کرده مصر هشدار داد مداخله نظامی در لیبی برچسب آن را “اعلام جنگ”.

در روز شنبه مصر اوضاع وخیم هشدار داد که اگر طرفدار GNA نیروهای پیشرفته در استراتژیک شهر سرت – برخی از 450 کیلومتر (280 کیلومتر) در شرق پایتخت طرابلس – از آن می تواند به تحریک یک “direct” مداخله قاهره.

بیشتر:

او همچنین دستور داد که ارتش مصر خود را آماده برای انجام ماموریت های داخل و یا خارج از کشور خود را برای محافظت از امنیت ملی تنشها میان ترکیه را به مداخله در لیبی.

در پاسخ GNA در بیانیه ای گفت که مصر در حرکت بود “یک عمل خصمانه و دخالت مستقیم و به مقدار یک اعلام جنگ”.

این بیانیه می آید در آستانه یک نشست مجازی از اتحادیه عرب وزرای خارجه در لیبی که در آن GNA برای شرکت کاهش یافته است.

برای دولت لیبی, “دخالت در امور داخلی خود از حمله به حاکمیت ملی خود را چه با اعلان … مثل کسانی که از رئیس جمهور مصر و یا با پشتیبانی از putschists, شبه نظامیان و مزدوران غیر قابل قبول است” ، GNA گفت.

آن گفت که باز بود به “همه بی طرف و میانجی گری … تحت نظارت سازمان ملل متحد” اما رد “یک جانبه و یا طرح های فراقضایی”.

INTERACTIVE: Libya Control map - June 9, 2020

نفت خیز لیبی فرو رفته در هرج و مرج پس از ناتو حمایت 2011 قیام سرنگون دیرین معمر قذافی رهبر.

پس 2015, مبارزه قدرت است بازمی گردد به طرابلس مبتنی بر GNA در برابر تبادل نظر فرمانده نظامی خلیفه Haftar که ادعای مشروعیت از شرق مبتنی بر انتخاب مجلس.

Haftar شده است و در تلاش ناموفق برای به دست گرفتن سرمایه از آوریل 2019 با حمایت از مصر و روسیه و امارات متحده عربی.

200621063004748

پس از شروع ماه ژوئن افزایش ترکی پشتیبانی را فعال کرده pro-GNA نیروهای خود را برای کنترل از شمال غربی لیبی پایان Haftar را حمله به طرابلس.

این GNA پیشرفت است و در حال حاضر متوقف در خارج از شهر ساحلی سرت استراتژیک نقطه دسترسی به لیبی کلید های نفتی که همچنان تحت Haftar را کنترل کنید.

سرت و Al-Jufra به جنوب نشان دهنده یک “خط قرمز” el Sisi گفت: در یک برنامه تلویزیونی در روز شنبه با استناد به نیاز به محافظت از مصر متخلخل مرز.

اگر این خط عبور نیروهای مصری را به طور مستقیم مداخله در لیبی ال-Sisi گفت.

“همه از لیبی است یک خط قرمز” این GNA پاسخ داد. “هر چه اختلاف بین لیبی, ما نمی خواهد اجازه می دهد تا مردم ما به توهین و یا تهدید.”

اما سخنران لیبی شرقی مبتنی بر پارلمان Aguila صالح در دفاع از ال-Sisi اعلام کرد و گفت در یکشنبه بیانیه ای که رئیس جمهور مصر شد “در پاسخ به درخواست ما برای مصر پارلمان” در ژانویه گذشته که در آن صالح به نام مصر برای مداخله در لیبی.

و در روز یکشنبه به وزارت خارجه اردن با صدور بیانیه ای گفت: امان پشتیبانی از قاهره “در برابر هر گونه تهدید برای امنیت و ثبات مصر است.

آن را پس از وزرای خارجه هر دو کشور در مورد لیبی درگیری بیش از تلفن.

می تواند مصر و ترکیه به جنگ در لیبی است ؟ | داخل داستان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>