لیبی چهره ‘فاجعه بار بحران مالی’ با توجه به محاصره

Fayez al-Sarraj سر لیبی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت هشدار داده آفریقای شمالی کشور را با بحران مالی و کسری بودجه در سال 2020 به دلیل محاصره پایانه های نفتی و نفت توسط گروه های وفادار به خود را رقیب خلیفه Haftar.

شمال کشور آفریقایی تولید نفت به شدت کاهش یافته و از تاریخ 18 ژانویه تا زمانی که محاصره غزه آغاز شده است.

“ادامه آتن خواهد شد در نتیجه فاجعه بار بحران مالی” al-Sarraj به خبرنگاران گفت: در پایتخت خبر داد. “ضرر و زیان از خاموش شدن ناگهانی نفت باید بیش از $1.4 میلیارد دلار رسیده است. این رقم در حال افزایش است هر روز.”

دولت-اجرای شرکت ملی نفت (NOC) گفت: در روز پنج شنبه خام خروجی کاهش یافته بود به 163,684 بشکه در روز است.

نفت منبع اصلی درآمد ملی برای کشور و قبل از محاصره لیبی تولید 1.2 میلیون بشکه.

“قطعا در ادامه بسته شدن نفت امکانات 2020 بودجه خواهد شد و در صورت کسری و [آن را] رها خواهد شد و به پایین ترین سطح” al-Sarraj گفت.

Haftar را در لیبی ارتش ملی و نیروهای هم تراز al-Sarraj دولت ملی توافق (GNA) مبارزه شده است از ماه آوریل سال گذشته برای کنترل سرمایه است.

مبارزه همچنان ادامه دارد و با وجود تماس برای آتش بس با روسیه و ترکیه شروع در 12 ژانویه و یک اجلاس بین المللی در لیبی در برلین در ژانویه 19 با هدف کاهش بین المللی تداخل.

لیبی فرو رفته در هرج و مرج پس از سال 2011 زمانی که یک قیام ناتو مورد حمایت سرنگون دیرین معمر قذافی رهبر. این کشور در حال حاضر تقسیم رقیب دولت در طرابلس و شرق است.

بسیاری از لیبی به تاسیسات نفتی در مناطق تحت کنترل نیروهای وفادار به Haftar که به تدریج گسترش قدرت خود را بیش از شش سال گذشته با کمک متحدان خارجی از جمله امارات متحده عربی و مصر و روسیه است.

این GNA حمایت ترکیه و به میزان کمتر قطر و ایتالیا.

Al-Sarraj در روز شنبه هشدار داد که خارجی در حمایت از رقیب خود خواهد تنها “طولانی کردن جنگ و ایجاد عمیقا ریشه نفرت خواهد شد که برای غلبه بر مشکل است”.

خود را به ترکیه به عنوان رئیس جمهور رجب طیب اردوغان را متهم کرد روسیه از مدیریت لیبی “در بالاترین سطح” و متعهد به ادامه حمایت al-Sarraj را GNA.

رهبر ترکیه تکرار این اتهام که روسیه فرستاده است مزدوران به پشتیبانی Haftar مسکو با وجود انکار این ادعا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>