کوزوو رئیس جمهور Thaci نه دیگران اتهام جنایات جنگی

کوزوو رئیس جمهور هاشم Thaci و نه نفر دیگر شده اند تحت تعقیب توسط یک دادگاه بررسی جنایات جنگی مرتکب شده در طول و پس از استقلال کوزوو جنگ با صربستان.

یک بیانیه صادر شده در چهارشنبه ویژه دادستانی (SPO) در لاهه هلند گفت: Thaci و دیگران مظنون شدند “با عنوان جرم جنایی مسئول نزدیک به 100 قتل” از کوزوو Albanian صرب و مردم رم.

اتهامات دیگر شامل ناپدید شدن اجباری آزار و اذیت و شکنجه.

کیفرخواست است “نتیجه یک بررسی طولانی مدت و نشان دهنده SPO تعیین که در آن می تواند ثابت کند همه این اتهامات را فراتر از شک معقول” این دفتر در بیانیه ای گفت.

Thaci فرمان مبارزان در ارتش آزادی بخش کوزوو (KLA) در طول 1998-1999 جنگ.

بازجویی گروه همچنین شامل کادری Veseli سابق پارلمان و رهبر مخالفان حزب دموکرات کوزوو.

Thaci آماده شد برای یک نشست در کاخ سفید در روز شنبه با صربستان همتای, Aleksandar Vucic و رسانه های محلی گزارش ها نشان می دهد او در حال حاضر در سمت چپ برای ما.

اما نماینده خاص امریکا برای صربستان و کوزوو ریچارد Grenell که سازماندهی کاخ سفید نشست گفت: در یک صدای جیر جیر که Thaci بود لغو رفتن به قله پس از اتهامات در لاهه.

“من احترام خود تصمیم به حضور در این بحث تا زمانی که مسائل حقوقی از این اتهامات در حال حل و فصل” Grenell اضافه کرد: مذاکرات در حال حاضر پیش بروید با کوزوو را به عنوان نخست وزیر Avdullah هوتی که منتقل شده به سهولت اصطکاک با صربستان.

‘یک شگفتی بسیاری در کوزوو’

گزارش از پریشتینا, Al Jazeera را Avni Ahmetaj گفت Thaci مواجه شده است چند بار در گذشته در مورد اتهامات جنایات جنگی اما همواره هرگونه تخلف است.

“اخبار آمد و به عنوان یک شگفتی بسیاری در کوزوو” Ahmetaj گفت. “[KLA جانبازان] می گویند KLA نمی ارتکاب هر جنایت که آنها در دفاع از خانواده خود را در طول جنگ و تنها ارتش است که مرتکب جنایات جنگی در طول جنگ در سال 1999 بود صربی ارتش.”

کیفرخواست صادر شده در روز چهارشنبه برای اولین بار بود توسط دادگاه ویژه مستقر در لاهه. دادگاه عامل شده است پس از 2015 و صدها سوال از شهود.

با توجه به بیانیه کیفرخواست در حال بررسی توسط یک قاضی پیش از محاکمه خواهد کرد که تصمیم بگیرید که آیا برای تایید اتهامات عنوان شده علیه.

دادستان متهم Thaci و Veseli از تلاش های مکرر “به مانع و تضعیف کار” دادگاه.

“Thaci و Veseli اعتقاد به انجام یک سری مبارزات برای سرنگونی این قانون ایجاد دادگاه و در غیر این صورت مانع کار دادگاه در تلاش برای اطمینان حاصل شود که آنها نه چهره عدالت” در بیانیه ای گفت:.

“با در نظر گرفتن این اقدامات آقای Thaci و آقای Veseli قرار داده اند منافع شخصی خود جلوتر از قربانیان جرایم و حکومت قانون و همه مردم کوزوو” به آن اضافه شده است.

جنگ در سمت چپ بیش از 10000 مرده و 1,641 هنوز حساب نشده است. آن به پایان رسید و پس از 78 روز ناتو حمله هوایی.

صربستان نمی شناسند کوزوو را در سال 2008 اعلام استقلال است. صربستان و کوزوو مشغول شده اند در اتحادیه اروپا میانجیگری مذاکرات از سال 2011 برای عادی سازی روابط به عنوان یک شرط برای بلوک عضویت.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>