کوزوو دولت جدید شامل بسیاری از زنان پس از استقلال

پریشتینا کوزوو – Vjosa Osmai به یک چشم انداز روشن برای او و دولت خواهد در کشور اجرا شود.

“هر قانون که می آید به مجلس باید دیده از طریق جنس لنز” عثمانی سرپرست وزارت امور خارجه گفت: در مصاحبه ای با الجزیره در کمتر از یک ماه پس از انتخاب شدن به عنوان اولین زن به عنوان کوزوو را رئیس مجمع.

عثمانی است که در میان نسل جدیدی از سیاستمداران که باید وارد صحنه سیاسی در اروپا جوانترین ملت القا امیدوارم که از دست داده بود در دولت قبلی به رهبری سابق ارتش آزادی بخش کوزوو فرماندهان و که در آن فساد و قوم و خویش حکومت می کرد.

علاوه بر عثمانی پنج زنان منصوب شد وزرای وزارت توسعه اقتصادی, وزارت دادگستری, وزارت آموزش و پرورش وزارت فرهنگ و وزارت دولت محلی.

دولت جدید می آید پس از مخالفت سیاستمدار Albin Kurti رهبر تعیین سرنوشت جنبش (Vetevendosje) موفق به کسب بیشترین آرا برای تبدیل شدن به نخست وزیر.

عثمانی شد و پارلمان دموکراتیک لیگ کوزوو را (LDK) نامزد برای نخست وزیر آمد و در دوم پس از Kurti.

“این اولین بار بود که مردم آشکارا صحبت کردن و گفت: “ما می خواهیم زنان” گفت: Igballe Rugova, مدیر اجرایی کوزوو زنان شبکه شبکه که شامل بیش از 150 نفر از زنان گروه ها و سازمان هایی که طرفداران از طرف کوزوو زنان است.

انتصاب این شش زنان در رهبری ارشد پست نشان دهنده بالاترین درصد زنان در دولت کوزوو پس از آزادی و پایان جنگ در اینجا بیش از 20 سال پیش.

“آنها زنان با تجربه. آنها با شجاعت” Rugova گفت.

گروه زنان و فعالان امیدوار هستند در مورد دوره جدیدی از تغییر کوزوو را 1.8 میلیون نفر از شهروندان.

خود مختاری جنبش و LDK تشکیل قدرت های ائتلاف پس از یک ضربه محکم و ناگهانی نظرسنجی زیر نخست وزیر سابق Ramush Haradinaj استعفای داشتن احضار شده است توسط یک دادگاه رسیدگی به جرائم جنگی در لاهه.

Rugova انتظار دارد که این نسل جدید از زنان در دولت خواهد شد و در نهایت آدرس کوزوو را فشار جنسیتی مسائل مانند خشونت خانگی سلامت, بیکاری و آموزش و پرورش.

حدود 18 درصد از زنان در کوزوو بخشی از نیروی کار با توجه به Riinvest موسسه تانک فکر می کنم در کوزوو – پایین ترین نرخ در منطقه و جهان را به پایین ترین نرخ.

عثمانی معتقد است که این نشان دهنده نابرابری جنسیتی و به ضرر اقتصاد است.

“همین دلیل است که دولت برنامه ای که ما پیش نویس هم تمرکز بسیار زیادی در ایجاد این شرایط برای زنان در جامعه ما به پیدا کردن یک شغل و دریافت از لحاظ اقتصادی قدرت” عثمانی گفت.

Rugova و اعضای شبکه به تازگی ارائه شده عثمانی با یک لیست از خواسته های آنها امید او را آدرس در قیمومیت از جمله تخصیص دائمی بودجه برای پناهگاه برای نجات از خشونت مبتنی بر جنسیت و والدین را ترک کنند.

عثمانی گفت: او را به اطمینان حاصل شود که بودجه ملی را همیشه به حساب پناهگاه برای محافظت از زنان و کودکان که قربانیان خشونت است.

“من واقعا باید بالا امیدوار است که این وضعیت به آرامی شروع به تغییر مربوط به توسعه اقتصاد چون برای من توسعه اقتصاد کلیدی برای مبارزه با خشونت و داشتن سلامت بهتر زندگی و آموزش” Rugova گفت: از دولت جدید است.

در دولت قبلی مرخصی زایمان گرفته شده از قانون کار و قرار دادن به عنوان قانون جداگانه.

در میان گزارش های درمان فقیر مربوط به زنان که باردار و یا در مرخصی زایمان, دولت جدید گفت: آن را به 400 بازرسان از وزارت کار به گزارش تبعیض است. که کمتر از 10 بازرسان برای کل کشور است.

شما ببینید ما صحبت کردن و مبارزه برای برابری جنسیتی بدون توجه به آنچه موضوع در مجلس و دولت است.

Vjosa عثمانی به عنوان کوزوو را به رئیس مجلس

مسائل دیگر شامل به رسمیت شناختن از قربانیان تجاوز جنسی از جنگ کوزوو و حرکت رو به جلو با دو دهه سنی مجرمان. تا به امروز نه تنها مجرم نیز محکوم شده است.

“ما باید به کار برای عدالت است. با همان دست رفته مردم – عدالت بسیار مهم در جهت صلح” Rugova گفت.

Rugova با اشاره به بیش از 1600 نفر هنوز مفقود از جنگ و به احتمال زیاد دفن شده در گورهای دسته جمعی در صربستان.

وزیر جدید دادگستری 32 ساله Albulena Haxhiu در حال حاضر پاسخ مثبت به این مسائل و دیدار با کارکنان از کوزوو شبکه زنان مورد خشونت مبتنی بر جنسیت.

“من احساس مثل این است که یک دولت مستقل انتخاب شده توسط ما” Rugova گفت. “آنها در حال گوش دادن در حال حاضر و اقدام است.”

برای دیگر فمینیست در کوزوو هنوز هم وجود دارد اتاق را برای بهبود.

“البته این خبر خوبی است آن چیزی که ما دیده نمی شود در دولت های گذشته است. اما, آن است که در آن ما می خواهیم به آن بود و آنچه که ما می خواهم برای دیدن. سی درصد برای تلفن های موبایل خوب است اما من فکر می کنم هدف ما باید برابری است که 50 درصد گفت:” الی Gashi است یک جامعه شناس فمینیست و بنیانگذار تغییر Habitus – موسسه مطالعات انجام شده در جامعه و فرهنگ در پریشتینا.

“واضح است که برابری و عدالت در سراسر سیاسی خود برنامه اما آن باقی مانده است دیده می شود آنچه آنها انجام خواهد داد و امیدوارم آنها را به آدرس این مسائل که صدای زنان را نمی خواهد خاموش شود گفت: ما به جای زنان در مجلس و این جایی است که همه چیز به پایان می رسد.”

عثمانی به نظر می رسد متعهد به آوردن تغییر و یک دیدگاه تازه برای دولت و برای شهروندان به دست آوردن مجدد اعتماد به موسسات به خصوص سیستم عدالت.

“برای مثال هنگامی که ما بحث در مورد توسعه پایدار, انرژی, راندمان, تهویه با کیفیت و مناسب برای دسترسی و آب آشامیدنی ما نیز کمک به برابری جنسیتی چرا که امروز یکی از اصلی ترین نگرانی های مادران نه تنها در پریشتینا اما در جای دیگر در کوزوو است وحشتناک کیفیت هوا است که منجر به هزاران مرگ و میر.”

در حال حرکت رو به جلو به سمت موکت او چهار سال در دستور عثمانی متوجه کار است که قطع شده است و دولت جدید اما او نمی خواهد داد تا در یک منطقه مهم است.

“شما ببینید ما صحبت کردن و مبارزه برای برابری جنسیتی بدون توجه به آنچه موضوع در مجلس و در دولت است,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>