رئیس جمهور کوزوو می گوید: او استعفا خواهد اگر کیفرخواست تایید

کوزوو رئیس جمهور در روز دوشنبه را تکذیب کرد ارتکاب جنایات جنگی در طول و پس از یک 1998-1999 درگیری های مسلحانه بین قومی آلبانیایی طلبان و صربستان و گفت: او استعفا اگر یک کیفرخواست علیه او تایید شده است.

هفته گذشته یک ویژه دادستانی گفت: آن را به حال تحت تعقیب رئیس جمهور هاشم Thaci سابق مجلس سخنران کادری Veseli و دیگران به قتل اجرا ناپدید شدن آزار و اذیت و شکنجه.

کوزوو متخصص مجلسی راه اندازی شد و در لاهه در سال 2015 برای رسیدگی به موارد اتهام جنایت توسط ارتش آزادی بخش کوزوو (KLA) مبارزان در طول جنگ که منجر به استقلال کوزوو از صربستان یک دهه بعد.

“من ممکن است ساخته شده سیاسی اشتباهات در صلح اما جنایات جنگی هرگز!” Thaci گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی ،

Thaci و Veseli میان ex-فرماندهان در KLA. Veseli نیز رد تمام اتهامات.

Thaci شد سفر به واشنگتن در ایالات متحده برای بحث زمانی که کیفرخواست اعلام شد.

“من نمی دانم که آیا آن را شانس یا فتنه که میدوی سوی کاخ سفید اطلاع رسانی برای تایید نشده کیفرخواست منتشر شد,” او گفت:.

Thaci گفت: در این جلسه که به نام خاموش شد “یک ضربه قوی به فرصت دستیابی به صلح میان کوزوو و صربستان”.

تصمیم گیری در ماه

یک قاضی را در حال حاضر چندین ماه برای تصمیم گیری که آیا این موارد ساخته شده توسط ویژه دادستانی به اندازه کافی قوی هستند قرار داده Thaci شارژ با نزدیک به 100 قتل و دیگران در دادگاه.

“من به شما اطمینان می دهم [شهروندان] دوباره من نمی خواهد چهره عدالت از این دفتر” Thaci گفت. “اگر این اتهام تایید من بلافاصله استعفا خود را به عنوان رئیس جمهور و چهره میکند.”

200624140752094

متخصص مجلسی است که توسط اداره کوزوو قانون است اما کارکنان بین المللی قضات و دادستان.

جنایات جنگی اتهامات علیه KLA برای اولین بار ظاهر در سال 2011 گزارش شورای اروپا آژانس حقوق متهم کرده که مبارزان از کشتن غیر نظامی صرب و آلبانیایی تبار مخالفان سیاسی در طول 1998-99 جنگ است.

تلاش های محلی برای بررسی اتهام KLA جنایات جنگی شده خنثی ارعاب گسترده در این کشور کوچک که در آن قبیله وفاداری عمیق اجرا و شورشیان سابق هستند lionised.

ویژه دادستانی مستقر در هلند تا حدودی برای کمک به اطمینان از حفاظت از شهود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>