کوزوو احزاب رسیدن مدتها در انتظار توافق برای تشکیل دولت

کوزوو دو تا از بزرگترین احزاب توافق رسیده است برای ایجاد یک دولت جدید تقریبا چهار ماه پس از بالکان کشور برگزار می شود برگزاری انتخابات پس از استعفای نخستوزیر.

Albin Kurti 44 ساله رهبر جناح چپ Vetevendosje (تعیین سرنوشت) حزب گفت: او را تبدیل به نخست وزیر تحت این قرارداد و همکاری با مرکز-راست دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) و دیگر گروه ها.

بیشتر:

“ما در حال حاضر به امضا این توافق ما توافق کرده اند که در همه چیز و به اشتراک گذاری مسئولیت در دولت جدید” Kurti گفت: در یک کنفرانس خبری مشترک با LDK رهبری عیسی مصطفی.

پارلمان این کشور – که در آن ائتلاف احزاب هم باید 77 از 120 کرسی – رای خواهد داد, در این توافق نامه در روز دوشنبه گفت.

ائتلاف جدید شامل شش گروه به نمایندگی از صرب ترکان بوسنیایی و دیگر اقلیت های قومی.

Kurti و مصطفی مذاکره بوده اند یک ائتلاف پس از انتخابات در اکتبر 6, کشور چهارم پس از اعلام استقلال در سال 2008.

نکات اصلی مشاجره نگران تخصیص پست در دولت.

اکتبر انتخابات نامیده می شد پس از Ramush Haradinaj استعفا داد و به عنوان نخست وزیر پس از احضار برای بازجویی توسط اتحادیه اروپا تامین می شود دادگاه رسیدگی به جرائم جنگی است که نشسته است در لاهه.

کوزوو اعلام استقلال از صربستان در سال 2008 نزدیک به یک دهه پس از ناتو حملات هوایی سوار صربی نیروهای متهم به اخراج و کشتار قومی آلبانیایی شهروندان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>