کشمیر: هند می گوید که ترکیه نمی ‘دخالت در امور داخلی’

هند گفته است که ترکیه به “دخالت” در امور داخلی آن پس از رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان ابراز نگرانی از وخامت اوضاع در هند-اجرا کشمیر یک اکثریت مسلمان منطقه که در آن تنش ها بالا باقی می ماند پس از دولت هند محروم از آن از آن محدود استقلال سال گذشته است.

در بیانیه ذکر شده توسط رسانه های هندی روز شنبه Raveesh کومار سخنگوی امور خارجی وزارت را رد کرد “همه مراجع به جامو و کشمیر” ساخته شده در یک اعلامیه مشترک صادر شده توسط آنکارا و اسلام آباد زیر اردوغان در سفر به کشور همسایه پاکستان در روز جمعه.

“ما از رهبری ترکیه به دخالت هند در امور داخلی و توسعه درک صحیح از حقایق از جمله قبر تهدید ناشی از تروریسم ناشی از پاکستان به هند و منطقه” کومار گفت: کشمیر “جدایی ناپذیر و مسلم بخشی از هند”.

200209081854595

در طول سفر خود به اسلام آباد اردوغان گفت: درد و رنج از کشمیرمن مردم تا به حال بدتر در سال های اخیر با توجه به در نظر گرفتن از “تصمیمات یک جانبه”.

“این رویکرد که تشدید وضعیت کنونی و لغو آزادی و حقوق مقرره از کشمیر,من مردم, مزایای, هیچ, یک,” او گفت: به نقل از ترکیه را دولت اجرا Anadolu Agency.

“در کشمیر مشکل می تواند حل شود نه با جنگ و یا ظلم و ستم اما بر اساس عدالت و حقوق صاحبان سهام.”

هر دو کشور هند و پاکستان ادعای اختلاف هیمالیا منطقه کشمیر در اما اداره جداگانه بخشهایی از آن است. هسته ای مسلح جنوب آسیا همسایگان مبارزه کرده اند را سه جنگ در سراسر منطقه است.

تنش های باقی مانده بالا هند پس از تصویب متمم قانون اساسی در مرداد ماه سال گذشته لغو یک وضعیت خاص و استقلال برای هند-اداره کشمیر و جذب آن به داخل کشور را راهبری جریان اصلی.

پیش از آن در سال 2019 دو کشور نیز مبارزه محدود درگیری نظامی بیش از کشمیر انجام حملات هوایی در خاک.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>