کابل آغاز می شود انتشار نهایی 400 طالبان مذاکرات به دنبال

دولت می گوید افغانستان منتشر کرده است اولین 80 نهایی 400 زندانیان طالبان هموار راه را برای مذاکرات میان طرف متخاصم در افغانستان درگیری طولانی

کابل — افغانستان منتشر کرده است اولین 80 نهایی 400 زندانیان طالبان هموار راه را برای مذاکرات میان طرف متخاصم در افغانستان درگیری طولانی دولت در روز جمعه گفت.

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی را اعلام کرد. طالبان صحبت خواست نامش فاش نشود چرا که آنها مجاز به صحبت با رسانه ها گفت: 86 زندانی آزاد شدند. آن را بلافاصله شناخته شده است که زندانیان باقیمانده خواهد ديد.

زندانی منتشر شده در هر دو طرف بخشی از یک توافق امضا شده در ماه فوریه بین آمریکا و طالبان است. آن خواستار انتشار 5,000 طالبان برگزار شده توسط دولت و 1000 دولت و پرسنل نظامی برگزار شده توسط شورشیان گروه به عنوان یک خوب خواهد حرکت جلوتر از داخل افغانستان مذاکرات است.

مذاکرات انتظار می رود که در قطر برگزار شد که در آن طالبان حفظ یک دفتر سیاسی. شماری از رهبران آسوشیتدپرس گفت ایران می تواند آغاز خواهد شد Aug. 20.

این مذاکرات در حال به غیر روحانی کردن یک چارچوب برای یک پست-جنگ افغانستان. واشنگتن فرستاده صلح زلمای خلیل زاد صرف یک سال و نیم مذاکره صلح با هدف اجازه می دهد سربازان آمریکایی به خانه بازگشت و پایان امریکا طولانی ترین نامزدی نظامی.

نیروهای ایالات متحده در حال حاضر شروع می روم و در ماه نوامبر کمتر از 5000 نیروهای انتظار می رود که هنوز هم در افغانستان را از نزدیک 13,000 زمانی که توافقنامه امضا شد Feb. 29.

آمریکا و نیروهای ناتو خروج مشروط طالبان حفظ تعهد خود را اجازه نمی دهد گروه های تروریستی به استفاده از افغانستان در برابر ایالات متحده آمریکا و یا متحدان آن است. خروج خورده است نه به موفقیت مذاکرات بین طرف متخاصم.

آخر هفته گذشته رئیس جمهور اشرف غنی برگزار سنتی جلسه شورای شناخته شده به عنوان لویه جرگه به یک اجماع در انتشار نهایی 400 طالبان او گفت: متهم به جرائم جدی گفت: بدون توضیح است که او نمی تواند به طور یک جانبه تصمیم به انتشار آنها.

برخی از 400 دخیل شده اند ویرانگر بمب گذاری در کابل طی یک سخنرانی تلویزیونی صحبت یکشنبه با آمریکا مبتنی بر شورای روابط خارجی افغانستان هشدار داد خطرات آنها می تواند در حال حاضر به صلح پایدار در افغانستان است.

اما برای برخی از افغانستان مذاکرات با طالبان آینه زودتر مذاکرات با دیگر عرصه ها از جمله جنگ سالار و آمریکا-تعیین تروریستی, Gulbuddin Hekmatyar که بسیاری می گویند شهرت برای خشونت که بیش از طالبان است.

در سال 2016 غنی مذاکره صلح با Hekmatyar که Hezb-e-Islami گروه در زمان مسئولیت چندین بمب گذاری در کابل از جمله در یک داستان مواد غذایی در پایتخت که به کشته شدن یک خانواده جوان است. این معامله شامل از بین بردن Hekmatyar از U. N. تروریستی لیست. گروه خود را نیز مسئول 2008 حمله به سربازان فرانسوی — بزرگترین های بین المللی از دست دادن و در یک نبرد در افغانستان است.

—-

Brodie از اسلام آباد گزارش داد

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>