قاضی: میشیگان باید برگه های رای غایب را که دیر می رسند بشمارد

يک قاضی راه را برای شمارش برگه های رای غایب تر در ميشيگان پاک کرده است

به به اشتراک گذاری به

این تصمیم در حالتی قابل توجه است که در پاییز امسال امواج برگه های رای غایب را پیش بینی می کند؛ حدود 2.3 میلیون در حال حاضر درخواست شده است. برای شمارش برگه های رای غایب، قانون میشیگان آنها را ملزم می کند که توسط نظرسنجی های زمانی نزدیک در روز انتخابات دریافت شوند.

دادگاه ادعا قاضی سینتیا استفنز گفت که نیاز بسیار مهمی به انعطاف پذیری در سال 2020 وجود دارد.

استفنز می گوید: «شواهد در این مورد بدون درون گرا ایستاده و ثابت می کند که سیستم پستی در حال حاضر مملو از تاخیر و عدم قطعیت در پرتو همه گیر COVID-19 است.»

هیچ اظهار نظری فوری از سوی مقام ارشد انتخابات این ایالت، جوسلین بنسون، وزیر امور خارجه، دموکرات، وجود نداشت. او از قوه مقننه تحت کنترل جمهوری خواهان خواسته است اجازه شمارش برگه های رای غایب را که دو روز پس از انتخابات می رسند، دهد.

در واقع بنسون و دادستان کل دانا نسل که دموکرات نیز بود، به نظر نمی رسید که با توجه به پاسخ دولت به طرح دعوی در دادگاه، مبارزه زیادی را در مورد شمارش برگه های رای که پس از انتخابات می رسند، مطرح کنند.

به طور جداگانه، يک قاضی فدرال روز پنجشنبه ممنوعيت ديرینه میشیگان در انتقال رای دهندگان به پای صندوق های رای را مسدود کرد.

این یک جنحه است که رانندگان را استخدام کنیم تا رای دهندگان را به محل های رای گیری ببرند مگر اینکه نتونند راه برن. میشیگان تنها ایالتی بود که بر اساس طرح دعوی در دادگاه، شرکت سواری-هایلینگ اوبر در روز انتخابات در نوامبر ۲۰۱۸ سواری با تخفیف را به پای صندوق های رای ارائه نداد.

استفانی داوکینز دیویس قاضی منطقه ایالات متحده اجرای این قانون را به حالت تعلیق درآورد. نوعی از این ممنوعیت از سال ۱۸۹۵ بر روی کتاب ها بوده است.

دیویس گفت: کنگره یک طرح قانونی را اجرا کرد و به شهروندان این حق را داد که برای انتقال رای دهندگان به پای صندوق های رای پول خرج کنند.

این ممنوعیت توسط گروه هایی از جمله اولویت های ایالات متحده آمریکا به چالش کشیده شده بود، یک سوپر PAC لیبرال که گفته است قصد دارد میلیون ها نفر را صرف بسیج و خاموش کردن رای دهندگان در ایالت میدان جنگ کند.

———

وایت از دیترویت گزارش داد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>