روزنامه نگار کشته شده در کابل با انفجار بمب هدف قرار دادن تلویزیون کارگران

یک روزنامه نگار و یک راننده کشته شدند که خصوصی اتوبوس حامل کارکنان یک افغانستان, ایستگاه تلویزیونی بود که در برخورد با یک بمب کنار جاده ای در پایتخت کابل شبکه خبری مدیر و مقامات گفته اند.

چهار کارکنان دیگر زخمی شدند در این حمله گفت: مروه امینی وزارت کشور معاون سخنگوی.

بیشتر:

این جفت ارز درگذشت هنگامی که اتوبوس حامل 15 نفر از کارکنان این Khurshid TV, ایستگاه خبری زده بود کانال خبری مدیر جاوید فرهاد گفت: AFP news agency.

وزارت کشور گفت: وانت شده بود هدف قرار دادند.

“هدف از انفجار این خودرو از Khurshid تلویزیون خصوصی” یک وزارتخانه در بیانیه ای گفت:.

دولت اسلامی عراق و شام (ISIL, ISIS) گروه مسئولیت ساعت پس از این حمله است.

داعش که جنگ نیروهای دولتی و مبارزان طالبان ادعا کرده برخی از مرگبارترین حملات در مناطق شهری افغانستان در سال های اخیر است. آن را انجام نمی دهد به همین دلیل برای روز شنبه انفجار.

تصاویر به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی نشان داد یک مینی بوس سفید با آسیب گسترده به آن ،

این دومین جمله حمله هدف قرار دادن کارکنان این کانال در کمتر از یک سال.

در ماه اوت سال 2019 دو عابران کشته شدند که یک “بمب مهم” – یک نوع از مواد منفجره متصل به وسایل نقلیه با آهن ربا – زده شبیه Khurshid TV ون.

هیچ گروهی مسئولیت این حمله که به زخمی شدن سه کارمند.

190907131559986

افغانستان یکی از مرگبارترین در جهان مکان برای روزنامه نگاران است که به صورت بسیاری از خطرات را پوشش کشور جنگ طولانی و که گاهی اوقات شده است هدفمند برای انجام کار خود را.

سال گذشته طالبان هشدار داد که افغانستان به رسانه ها برای جلوگیری از پخش آنچه آن را به نام “ضد طالبان اظهارات”.

در سال 2016 یک طالب انتحاری منفجر ماشین خود را به یک اتوبوس حامل کارمندان تلویزیون طلوع, بزرگترین کشور خصوصی پخش, کشتن هفت روزنامه نگاران.

طالبان ادعا طلوع تولید شد تبلیغ برای ارتش ایالات متحده و غربی مورد حمایت دولت افغانستان.

آخرین حمله می آید در طول به طور کلی کاهش خشونت در سراسر افغانستان پس از طالبان ارائه شده تعجب سه روز آتش بس در آوریل 24.

در حالی که آتش بس به پایان رسید, سه شنبه شب, خشونت تا حد زیادی در سطح پایین باقی مانده هر چند نیروهای امنیتی افغان دچار برخی از حملات که مقامات تقصیر را به گردن طالبان.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>