جان کری می گوید مغلوب ساختن پیشی جستن را از دست داده و چالش های جهانی است ‘غیر قابل قبول’

در مصاحبه با دویچه وله جان کری انتقاد کرده است دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خود را برای انفعال در تغییر آب و هوا. او همچنین متهم کرد رئیس جمهور آمریکا “شکستن از هم جدا ناتو” و “توهین به آنجلا مرکل” و دیگر رهبران اروپایی.

سابق وزیر امور خارجه آمریکا صحبت کرد و روز جمعه در کنفرانس امنیتی مونیخ در مورد اهمیت همکاری های بین المللی در نشست چالش های دنیای.

کری, باراک اوباما, دیپلمات ارشد از سال 2013 تا 2017 و همچنین شکست نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2004 متهم آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن از انفعال در پرداختن به مسائل جهانی مانند تغییرات آب و هوایی و دفاع صرف.

“رئیس جمهور آمریکا قدرتمند ترین موقعیت در جهان … اما نیاز به اجرای آن قدرت و آن نبوده است, اتفاق می افتد …” کری گفت: در حالی که صحبت کردن به دویچه وله Editor-in-Chief اینس Pohl. “مغلوب ساختن پیشی جستن شده است شکستن از هم جدا ناتو هل دادن مردم به دور توهین آنگلا مرکل توهین به رهبران در اروپا و ستایش مردم مانند پوتین … که غیر قابل قبول است.”

ادامه مطلب: صلح افغانستان توافق نزدیک تر از همیشه’

نقش آلمان در صحنه جهانی

کری گفت: اتحادیه اروپا نقش بسیار مهم تری نقش پست-Brexit اضافه کرد که آلمان به خصوص “فوق العاده مهم کشور است.”

“برای سال در حال حاضر, آلمان, بریتانیا, فرانسه و مشترک عمده مسئولیت با 28 ملل در تلاش و حرکت در همان جهت حمایت شوند.” او همچنین گفت بریتانیا عزیمت به حال تقویت عزم در میان دیگر 27 اعضای اتحادیه اروپا هر دو برای افزایش همکاری های خود را و برای رفع برخی از مشکلات است که به کمک درایو Brexit رای دادن.

“من فکر می کنم در اروپا در بسیاری از راه های قوی تر است اما ما باید در حال حاضر مقابله با مشکلات واقعی حمایت شوند.” “مردم نیاز به ببینید که جهانی شدن به این معنا نیست استثمار مردم نیاز به ببینید که دستمزد خود را بالا برود و اگر آنها کار سخت تر و تولید بیشتر است. بالای 1 درصد از کشور ما اخذ شده بیش از 51 درصد از این درآمد که به دست آورده است, به طور گسترده. که پایدار نیست.”

آب و هوا انفعال

کری گفت که برنده شده بود ducking هر دو محلی و جهانی با چالش های تغییرات آب و هوا.

“به یک رئیس جمهور که می خواهد برای قرار دادن سر خود را در شن و ماسه و تظاهر آن را اتفاق می افتد این است که یک لحظه از بی مسئولیتی عظیم” او گفت:. “رئیس جمهور تهمت و دروغ است وقتی که او می گوید آن [تغییرات] دروغ است.”

کری گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن را انکار از جهان آب و هوا مشکلات صرفا سیاسی و ایدئولوژیک دلایل از سوی رئیس جمهور برای سازماندهی اضطراری G20 آب و هوا نشست.

صلح در افغانستان

وقتی پرسیده شد که در مورد آمریکا خروج نیروهای نظامی از افغانستان و آنچه در آن به معنی برای صلح در کشور آمریکا گفت: طالبان باید “متقاعد به قبول شرایط و مقررات است که آیا گزاره پایان دولت موجود” و اضافه کرد که یک “کافی پلت فرم” باید برقرار شود به طوری که اگر طالبان تلافی “وجود دارد فوری توانایی قادر به متوقف کردن آنها [طالبان] از داشتن یک راه حل نظامی.”

کری نیز نامیده می شود در چین و روسیه برای تبدیل شدن به “ضامن” در افغانستان صلح اما اذعان کرد که این امر نیاز به “خلاق دیپلماسی است.”

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>