این زمان برای پایان دادن به پزشکی همدستی در شکنجه

هفته گذشته روانشناس آمریکایی و معمار بوش-عصر شکنجه, برنامه, جیمز میچل در زمان ایستادن در یک جلسه در ایالات متحده پایگاه در خلیج گوانتانامو کوبا. او وجود دارد به ارائه مدارک و شواهد در پرونده های حقوقی علیه پنج مرد متهم به برنامه ریزی و ارائه پشتیبانی لجستیکی برای 9/11 حملات. خود را سرد شهادت مشروعیت بخشیدن شکنجه بود و در عین حال یکی دیگر از یادآوری آن شرم آور همدستی پزشکی و سلامت پرسنل در وحشتناک جنایات در تاریخ اخیر تحت ادعای “صرفه جویی در آمریکا زندگی می کند”.

به عنوان یک ارشد روانپزشک کار کرده است که با شکنجه و بازماندگان دهه های من را دیده اند, انسان, هزینه, شکنجه; چگونه آن را وحشیانه از بین می برد و فرد و traumatises کل خانواده ها و جوامع – همه برای به دست آوردن اطلاعات است که اغلب نادرست در خدمت به ارائه هر آنچه که ممکن است در نهایت این درد غیر قابل تحمل.

من با یک مرد جوان که دچار نزدیک به غرق شدن در هنگام waterboarded که نمی تواند در حال حاضر یک دوش یا جلو و یک بلوز بیش از سر خود را به عنوان این اقدامات او را به بطور منظم احساس وحشت همه را دوباره و دوباره. من با دیگران به طور مداوم reliving درد و بوی گوشت سوخته. من سعی کردم برای کمک به افرادی که تجربه دائمی خستگی و ترور پس خوابی که در آن آنها به وضوح دوباره تجربه ضرب و شتم electrocutions مسخره اعدامها و خشونت آنها را تحمل. من با یک زن که می تواند به توقف شنیدن صدای مردی که تجاوز به او, که کف دست او با کلمات “شما هرگز فراموش خواهد شد و شما هرگز قادر خواهد بود به خود بگویید شوهر”.

پس از 9/11, بی شمار نقض حقوق بشر متعهد شده است و در توجیه بی توجهی کامل کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه شکنجه توسط کشورهایی که هنگامی که چراغ راه در ایجاد ممنوعیت شکنجه به عنوان یک هنجار حقوقی.

تقریبا دو دهه از شروع “جنگ با ترور” و اجرای ما “پیشرفته بازجویی” برنامه – بالینی دوستانه نام برای آنچه که تا آن زمان شناخته شده بود و توسط آن نام مناسب: شکنجه. هنگامی که او در زمان ایستادن در هفته گذشته بود میچل در نهایت پذیرش مسئولیت جنایت ؟ دور از آن. او به سادگی به شهادت معکوس خود را زودتر توجیه: “من فقط یک پسر که خواسته به انجام کاری برای کشور خود”.

به عنوان یک حرفه ای پزشکی من انجام است که بیمه اصول توانبخشی و احترام به استقلال. روانشناسان مانند میچل و همکارش بروس یسن که به او کمک کرد ایجاد این برنامه محدود شد شبیه اخلاق. مشارکت در شکنجه است منحرف و یکی از بدترین قابل تصور نقض حرفه ما. اما میچل و همکاران خود را به سختی و تنها آنهایی که مسئول جنایات مرتکب شده در این دوره از تاریخ معاصر است. کسانی که جنایات موج فراتر از فرد است. ما می دانیم که از به اصطلاح “شکنجه یادداشت” و شواهد دیگر که نظر کارشناس نمرات از وکلا و پزشکان و مدنی مقامات پی شد و با اتکا به استدلال می کنند که “پیشرفته” تکنیکهای بازجویی تلقی نمی شود ،

شهادت ارائه شده در گوانتانامو شنیدن این هفته گذشته یادآور معروف آزمایش میلگرم در سال 1960 که کشف چگونه از آن آسان بود به تکرار این اطاعت که منجر به ایجاد اردوگاه های کار اجباری نازی ها مانند آشویتس. شرکت کنندگان در این آزمایش ساخته شده بودند به این باور است که آنها تحمیل کرده بود غیر قابل تحمل و حتی کشنده درد بی گناه افراد مورد آزمایش تا به حال بارها و بارها اصرار داشت که آنها مسئول اعمال خود است و آنها صرفا در پی سفارشات.

از آن شده است فوق العاده برای دیدن همان اخلاقی dereliction بر روی صفحه نمایش در گوانتانامو. میچل انحراف از مسئولیت شخصی با این ادعا که او “فقط انجام یک کار” است نامعقول اما شکست اخلاقی است گسترده تر از آن است. این normalisation از اقدامات میچل و دیگران به عنوان یک هشدار برای آنچه که می تواند پیش رو باشد.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به دروغ ادعا می کند که شکنجه “کاملا کار می کند”. او ترویج ارقام از که “جنگ با ترور” عصر به موقعیت برجسته: Gina Haspelیک زن متهم در حال اجرا “سایت سیاه” در تایلند که در آن ارایه کرده و دیگر روش های بازجویی مورد استفاده قرار گرفتند در اعتراض به این است که در حال حاضر مدیر سازمان سیا است. تهمت می خواهد برای تعیین مارشال Billingsleaرسمی که حمایت از شکنجه در post-9/11 دوران به ارشد ترین ما حقوق بشر نقش دارد.

در بریتانیا دولت همچنان به بلوک شفافیت کامل خود را در آن همدستی آمریکا در برنامه شکنجه که نمایندگان مجلس در همه طرف نامیده اند. انتخاب رئیس جمهور از کشورهایی مانند برزیل و فیلیپین برای عموم ستایش ،

در این ترسناک آب و هوای آن است مهم تر از همیشه به خودمان یادآوری از آنچه که ما برای ایستادن و آنچه ما قادر به. یک جامعه تحمل شکنجه خوبی محک برای که. به عنوان یکی از شخصیت های در فیلم اینک آخرالزمان قرار می دهد: “در این جنگ همه چیز اشتباه وجود دارد: قدرت آرمان های پیر اخلاق … هر انسان به یک نقطه شکستن”.

اگر ما برای جلوگیری از تکرار اشتباهات گذشته روانشناسان که stooped به شکنجه نباید به نام به شواهد و مدارک علیه بازداشت شدگان آنها مورد آزار قرار گرفته. آنها باید خود را در دادگاه. شکنجه یک جرم است – و آن legitimisation باعث می شود برای یک خطرناک تر جهان است.

به عنوان یک حرفه ای بهداشت و درمان و به عنوان یک انسان من می دانم که ما می توانیم و باید بهتر انجام دهید. کسانی که مسئول این اقدامات هولناک باید برگزار شود را به حساب. انسانیت ما به آن بستگی دارد.

تیاو نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>