رئيس جمهور اسرائیل می پیوندد پارلمان آلمان در به خاطر سپردن هولوکاست

برای اولین بار در 10 سال اسرائیل یک رهبر می پیوندد اوباما در به خاطر سپردن هولوکاست. سالگرد آزادسازی آشویتس اردوگاه مرگ می آید به دلیل افزایش یهودی ستیزی در آلمان است.

اسرائیل پرزیدنت رئوبن ریولین روز چهارشنبه پیوست پارلمان آلمان در برلین در به خاطر سپردن 75 سالگرد آزادسازی آشویتس کشته شدند.

Rivlin و همتای آلمانی خود فرانک والتر اشتاین مایر هر دو خطاب به قانونگذاران در مجلس در روز یکشنبه است.

Rivlin تنها دومین رهبر اسرائیل به آدرس آلمانی قانونگذاران در مجلس برای این رویداد سالانه است که به خاطر جنایات هولوکاست. سابق اسرائیل شیمون پرز رئیس جمهور خطاب به نمایندگان مجلس در این مراسم در سال 2010.

ادامه مطلب: نظر: 75 سال پس از آشویتس آلمان باید بیشتر برای مبارزه با یهودی ستیزی

مراسم بزرگداشت آمده در این زمینه از نشانه هایی که یهودی ستیزی در حال افزایش است در Germanyand در اروپا است.

‘ما با هم ایستادن برای ارزش’

Rivlin, خطاب به نمایندگان مجلس آلمان گفت: “من اینجا ایستاده و می گویند که آلمان و اسرائیل و شرکای. ما با هم ایستادن برای ما ارزش: در برابر یهودی ستیزی و بیگانه ستیزی و در برابر تخریب” رخ داده است که 75 سال پیش.

“زشت و افراطی یهودی ستیزی است که معلق در هوا بیش از کل اروپا,” او گفت که این قاره بود که “بازدید توسط ارواح از گذشته است.”

آلمان دارای یک مسئولیت ویژه ای برای جلوگیری از وحشت هولوکاست از دوباره اتفاق می افتد, او گفت:, و اضافه کرد که همان کشور آورده است که وحشت از نازیسم به جهان بود امروز تبدیل به یک “فانوس” برای حفاظت از ارزش های لیبرال.

“همه ما امروز می دانیم که این یک مبارزه است که می تواند موافقت با یک ضربه. این یک مبارزه است که باید مبارزه مداوم نسل بعد از نسل…ما نمی توانیم…آلمان نمی تواند شکست.”

اسرائیل رئیس جمهور همچنین اختصاص بخشی از سخنرانی خود به انتقاد ایران, تماس با کشور یک تهدید برای صلح جهانی است که باید جدا شود.

اشتاین مایر: ‘هولوکاست بخشی از هویت’

پیش از Rivlin آدرس های رئیس جمهور در مجلس به نام هولوکاست بخشی از هویت آلمانی.

“هولوکاست است که بخشی از تاریخ آلمان و آلمانی هویت” اشتاین مایر گفت و در ادامه می گویند که آلمان باید هوشیار باشند در حفاظت از حافظه از گذشته است.

“ارواح شیطانی از گذشته کرد امروز تحت یک پوشش جدید. هنوز هم بیشتر آنها خود را ارائه قومی-ملی استبدادی تفکر به عنوان یک چشم انداز به عنوان یک بهتر است, پاسخ به پرسش های زمان ما,” او گفت:.

“کسانی از ما در این اتاق که به دموکراسی اعتقاد دارند آن را برای خود آشکار است که کشور ما باید دست و پنجه نرم کردن با تاریخی گناه.”

“ما را فراموش نخواهد کرد که چه اتفاقی افتاده است. و ما فراموش نخواهد شد چه هنوز هم می تواند اتفاق می افتد.”

kp/stb (AFP, dpa, epd رویترز)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>