اسرائیل می افتد کوتاه از اکثریت پارلمانی

نتایج نهایی از اسرائیل انتخابات را تایید کرده اند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دوباره بعنوان یک اکثریت پارلمانی با خط متحدان

بیت المقدس — بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بار دیگر کاهش یافته است کوتاه از یک اکثریت پارلمانی با خط متحدان نهایی نتایج انتخابات را تایید کرد دوشنبه گسترش این کشور در سال بن بست سیاسی و تضعیف دیرین رهبر به عنوان او آماده برای رفتن به دادگاه به اتهام فساد مالی.

بحرانزده نتانیاهو شده بود به دنبال یک پیروزی قاطع در روز دوشنبه رای اولیه خروج نظرسنجی نشان می دهد حزب لیکود خود را و کوچکتر مذهبی و ملی متفقین اسیر بود 60 کرسی فقط یک کوتاه از اکثریت لازم برای تشکیل یک دولت جدید است. نتانیاهو پیروزمندانه اعلام کرد یک “پیروزی بزرگ است.”

اما نهایی تعداد اعلام شده توسط کمیسیون مستقل انتخابات تعیین می شود که نتانیاهو در شادی شد و زودرس است. حزب لیکود به عنوان بزرگترین فرد با 36 صندلی جلوتر از 33 کرسی از رقیب آبی و سفید ، اما با کوچکتر متحدان نتانیاهو جناح راست بلوک اسیر فقط 58 کرسی به خوبی از اکثریت 61 صندلی.

در بیانیه نتانیاهو در ادامه به ادعای پیروزی در روز پنج شنبه.

“لیکود و راست برنده انتخابات در یک حذفی,” او گفت:. او مخالفان خود را متهم به تلاش برای “سرقت از تصمیم توده ها از شهروندان اسرائیلی که به حزب لیکود تحت رهبری من یک پیروزی خرد.”

در حالی که نتانیاهو و مخالفان کنترل اکثریت کرسی های آنها عمیقا تقسیم شده با خط ملی و عمدتا عرب لیست مشترک میان آنها است. مشترک لیست اسیر 15 کرسی و آن را به سومین حزب بزرگ در پارلمان — بهترین عملکرد خود را تا کنون.

آن بخش می تواند آن را دشوار برای آبی و سفید را رهبر نظامی سابق رئیس Benny Gantz برای ایجاد یک جایگزین ائتلاف. اگر نه او و نه نتانیاهو می تواند به تشکیل یک دولت این کشور خواهد سر به بی سابقه ای مستقیم چهارم انتخابات.

روز دوشنبه انتخابات پارلمانی این کشور سوم در کمتر از یک سال. انتخابات قبلی در ماه آوریل و سپتامبر نیز به پایان رسید در بن بست.

اگر چه نتانیاهو در حزب لیکود به حال عملکرد بسیار بهتری نسبت به سپتامبر, نتایج نهایی هستند با این وجود یک ناامیدی برای نتانیاهو.

طولانی خدمت رهبر اسرائیل برنامه ریزی شده است که در دادگاه مارس 17 به اتهام نقض اعتماد و پذیرش رشوه. او متهم است که از پذیرش هدایای گران قیمت از دوستان ثروتمند و ارائه نفع به قدرتمند رسانه ای مقتدر در ازای مثبت پوشش خبری. نتانیاهو را رد کرده است هر گونه تخلف.

نتانیاهو از جان گذشته است در دفتر باقی می ماند. قانون اسرائیل نیازی نیست که نخست وزیر به استعفا شد و اگر متهم به جرم و جنایت و نتانیاهو می توانید با استفاده از قدرتمند پست حمایت و شلاق را در آنچه که او می گوید ناعادلانه سیستم قانونی و خصمانه رسانه ها.

دیوان عالی کشور است که انتظار می رود به زودی به بررسی این سوال که آیا یک متهم سیاستمدار مجاز است برای تشکیل یک دولت جدید است. اگر آن قوانین نتانیاهو فاقد شرایط لازم است که می تواند جرقه یک بحران قانون اساسی.

مخالفت قانونگذاران نیز آغاز کرده است بحث ممکن است قانون آن را ممنوع کرده است تحت تعقیب نماینده مجلس از تشکیل یک ائتلاف یا که ایجاد محدودیت مدت برای نخست وزیر. نتانیاهو به دنبال چهارمین دوره متوالی.

ساده ترین راه برای خروج از بن بست خواهد بود برای حزب لیکود و آبی و سفید به توافق قدرت های حکومت وحدت.

اما Gantz حاضر به نشستن در یک دولت به رهبری نتانیاهو در حالی که او در دادگاه در حالی که نتانیاهو اصرار بر باقی مانده در دفتر به عنوان رهبر یک حکومت وحدت.

آویگدور لیبرمن ماوریک سیاستمدار که حاضر به حمایت از هر دو نامزد پس از ماه سپتامبر رای گزارش شده است که انتظار می رود به بیرون آمدن در حمایت از Gantz. اما لیبرمن دارای روابط خصمانه با لیست مشترک ترک آن تردید است که Gantz می تواند به تشکیل یک دولت با نتانیاهو مخالفان.

کمیسیون انتخابات گفت که نتایج آن تکمیل شد اما رسمی نیست. آن گفت: چندین ایستگاه های رای گیری شد و در حال بررسی برای امکان بی نظمی و این نتایج را نمی توان به رسمی تا زمانی که آنها در حال تحویل به این کشور در مارس 10.

پس از آن که پرزیدنت رئوبن ریولین آغاز خواهد شد دور از رایزنی با هشت احزاب منتخب به مجلس قبل از انتخاب یک نامزد به تلاش برای تشکیل یک ائتلاف.

نخست وزیر است که معمولا رهبر بزرگترین حزب در این مورد آغاز به کار کرد. اما Rivlin تصمیم گیری شده است تا حد زیادی پیچیده توسط مجلس بست و سوالات حقوقی مواجه شد ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>