خواستار اعلام ‘همکاری’ با امارات متحده عربی برای مبارزه با کروناویروس

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد اسرائیل را به پیوستن به نیروهای با امارات متحده عربی در مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس با وجود عدم روابط دیپلماتیک بین دو کشور.

“این همکاری را در زمینه تحقیق و توسعه و فن آوری در مناطق است که به بهبود سلامت و امنیت در سراسر منطقه” نتانیاهو در بیانیه ای گفت: در روز پنج شنبه.

نتانیاهو گفت: اعلام رسمی در همکاری با امارات متحده عربی در مقابله با کروناویروس قریب الوقوع بود و خواهد بود ساخته شده توسط امارات متحده عربی و اسرائیلی وزرای بهداشت.

اعلام می آید در یک زمان از قوی عرب مخالفت اسرائیل قصد دارد به ضمیمه بخش هایی از کرانه – سرزمین است که بخشی جدایی ناپذیر از یک دولت فلسطینی ها به مدت طولانی به دنبال.

هفته گذشته امارات متحده عربی وزیر امور خارجه برای امور خارجه انور Gargash گفت: این کار می تواند با اسرائیل در برخی مناطق از جمله مبارزه با کروناویروس و فناوری با وجود تفاوت های سیاسی.

پرداختن به یک مراسم نظامی در جنوب اسرائیل نتانیاهو گفت: تلاش ریشه از بخش تماس با امارات متحده عربی در ماه های اخیر.

امارات متحده عربی دولت-اجرای خبرگزاری WAM تایید کرد که دو شرکت از امارات متحده عربی خواهد شد کار با شرکت های اسرائیلی در پروژه های پزشکی از جمله کسانی که برای مبارزه با کروناویروس جدید.

اسرائیل هیچ روابط دیپلماتیک با کشورهای عربی در خلیج فارس, اما نگرانی های مشترک در مورد ایران و نفوذ در منطقه منجر به محدود سرگیری روابط.

در ابوظبی مبتنی بر اتحاد ساخته شده پرواز توسط یک درهم حامل به اسرائیل حمل coronavirus مربوط به کمک های اولیه برای فلسطینی ها.

صحبت کردن به یک کنفرانس آمریکایی یهودی کمیته حمایت گروه در ژوئن 16, Gargash گفت: اسرائیل نمی تواند انتظار برای عادی سازی روابط با کشورهای عربی اگر آن ضمایم غرب بانک زمین. او همچنین گفت: همکاری با اسرائیل در COVID-19 همه گیر نمی خواهد تحت تاثیر قرار امارات در مخالفت با الحاق.

اسرائیل است که به علت در 1 جولای برای شروع یک کابینه بحث در گسترش حاکمیت اسرائیل به طور غیر قانونی ساخته شده در شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری است.

ایالات متحده-حمایت طرح موجب خشم فلسطینی شده است و ملاقات با رشد مخالفت با بسیاری از جامعه بین المللی است.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>