اسرائیل الحاق یک ‘نهایی میخ را در تابوت’ فلسطین

رام الله کرانه – با وجود تاخیر در بلند مدت پیش بینی شده در اعلامیه اسرائیل طرح به ضمیمه یک سوم از در حال حاضر به طور غیر قانونی اشغال شده غرب بانک از جمله نقاط استراتژیک بقاع فلسطینی تقبیح این طرح با برخی از برگزاری تظاهرات در رام الله و غزه ،

اسرائیل وزیر خارجه گابی اشکنازی گفت: در یک مصاحبه رادیویی روز چهارشنبه اعلام الحاق طرح نمی شد قریب الوقوع با وجود جولای 1 تاریخ تعیین شده توسط دولت ائتلافی برای شروع به شدت مخالف روند. او گفت: به جای مصاحبه به مراجعه سوالات بیشتر در مورد این موضوع به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر.

هنوز هم حدود 150 فلسطینی تظاهرکنندگان جمع شده در چهارشنبه شب در مرکز رام الله مقر تشکیلات خودگردان فلسطین برای محکوم کردن این طرح است. آنها گفتند با وجود به تعویق افتاد اعلام الحاق شد و هنوز هم روی میز است.

حمل پوستر و تکان دادن پرچم فلسطین جمعیت شعار ضد اشغال شعارهایی مانند “Down با اشغال” و “ما مقاومت تا آزادی کامل. ما را ترک خواهد کرد.”

اعلام کرد در ماه ژانویه به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن “Middle East طرح” پیشنهاد برای ایجاد یک demilitarised فلسطینی بر یک درهم آمیخته از بی ربط سرزمین های فلسطینی.

این است که تاریخ خود را تکرار. الحاق طرح دیگری است “یوم النکبة” [فاجعه] و Naksa [بعد از شکست].

Zeina, 20 رام الله

در حالی که اسرائیل را جایگزین نخست وزیر Benny Gantz هفته گذشته گفت که الحاق باید صبر کنید تا coronavirus بحران است نتانیاهو هنوز هم ممکن است پیش بروید با آن است.

200128194613728

اما نظامی اسرائیل و مقامات امنیتی هشدار داده اند این حرکت می تواند باعث قیام در کرانه غربی خواهد بود که قبر خطر امنیتی برای اسرائیل است.

علاوه بر این برنامه ریزی شده است ملاقات با محکومیت فلسطینی, عمومی, خود رهبران و جامعه جهانی به طور یکسان.

‘یکی دیگر از فاجعه’

“من عصبانی هستم چون این ظرفیتها گفت:” زینه مصطفی 20 ساله دانشجو از رام الله.

“الحاق طرح دیگری است” یوم النکبة ” [فاجعه] و Naksa [بعد از شکست]” او افزود: با اشاره به سال 1948 فلسطین مهاجرت که دیدم بیش از 700 ، 000 فلسطینی اعراب اخراج از خانه های خود و یک دولت اسرائیل اعلام کرد 1967 شش روز جنگ بعد از آن دیدم اسرائیل را کنترل کرانه باختری را از اردن و نوار غزه از مصر است.

برای Belal Gaith 40 ساله ساکن رام الله الحاق طرح خواهد فشار فلسطینی ها بیشتر تحت یک دولت اشغالگر و حکومت نظامی.

“به محض الحاق طرح اعلام شده است, از آن خواهد بود که پایان اسلو” او با اشاره به سال 1993 توافقنامه که تاسیس تشکیلات خودگردان فلسطین (PA) داد و آن را محدود قدرت.

“ما به طور بالقوه می تواند از دست دادن هر بیت از سرزمین ما زندگی می کنند و به عنوان زندانیان تحت حکومت اسرائیل,” او اضافه شده است.

در این منجر به پیش بینی اعلام رئیس تشکیلات خودگردان و رئیس جمهور فلسطین محمود عباس گفت: این اقتدار به حال خاتمه تمام توافق با اسرائیل و ایالات متحده در میان اسرائیل فشار برای الحاق.

نخست وزیر فلسطینی محمد Shtayyeh هشدار داد اگر اسرائیل پیش می رود با طرح فلسطینی ها به طور یک جانبه اعلام وضعیت همراه قبل از مرزهای سال 1967.

A Palestinian demonstrator returns a tear gas canister during a protest against Israel's plan to annex parts of the Israeli-occupied West Bank, near the Jewish settlement of Beit El near Ramallah July

یک فلسطینی نشان دهنده بازده یک قوطی گاز اشک آور در جریان اعتراض علیه اسرائیل طرح به ضمیمه قطعات اسرائیل-کرانه شهرک یهودی نشین “بیت ال” در نزدیکی رام الله [محمد Torokman/رویترز]

بی ربط زمین

کلید انتقاد از این طرح آن است که به جلوگیری از فلسطینی ها را از دسترسی به زمین های کشاورزی خود را و منابع آب در حاصلخیز دره اردن – شناخته شده به عنوان “سبد نان” برای فلسطینی ها. این طرح می تواند از بین بردن کشاورزان و صادرات کسب و کار و محروم کردن آنها از خود منبع درآمد.

اسرائیل در دره اردن الحاق توضیح داد

اسرائیل در حال ایجاد یک محیط که در آن فلسطینی ها نمی توانند رشد در زمین های خود و کسب و کار” گفت: ولید عاصف یک وزیر فلسطینی و رئیس این کمیسیون در برابر دیوار و شهرک سازی.

“چلیپا از این درگیری شده است زمین و اسرائیل در کمک به مهاجران یهودی را بیش از آن و اخراج فلسطینی ها در این روند است.”

بیش از چند سال گذشته فلسطینی ها و اسرائیل و سازمان های غیر دولتی گزارش داده اند که افزایش در ساخت و ساز شهرک در کرانه و یهودی مهاجر-تنها جاده ها که اتصال آنها با اسرائیل است.

این سازه باید بیشتر حک شده تا سرزمین های فلسطینی و به اضافه بی ربط طبیعت از شهرها و روستاها و شهرها.

با توجه به عاصف اسرائیل صورت گرفته گام های عملی را به ضمیمه زمینه های گنجانده شده در این طرح با دولت یهودی گفته می شود ساختمان جدید سه شهرک در ماه های اخیر دو در نزدیکی نابلس و دیگری در نزدیکی شهر حبرون ،

Palestinian man smokes a cigarette during a protest in the Israeli-occupied West Bank

الحاق جلوگیری می کند فلسطینی ها از دسترسی به زمین های کشاورزی و آب به خصوص در حاصلخیز دره اردن [فایل: Mohamad Torokman/رویترز]

تنها یک تشریفات

هنوز هم بسیاری از فلسطینی ها بر این باورند که طرح تنها یک تشریفات و عملا اشغال اسرائیل از زمین های خود را مطرح بوده است راه را برای بسیاری از سال است.

“اسرائیل الحاق طرح شده در فرآیند پس از سال 1967” sکمک صلاح خواجه هماهنگ کننده ضد اشغال کمپین به نام محبوب کمیته مقاومت در برابر دیوار و شهرک سازی.

“اسرائیل پس از ساخته شده در شهرک ها و دیوار. و بنابراین الحاق شده است مداوم برای مدت زمان طولانی,” او اضافه شده به عنوان او ایستاده بود در میان جمعیت تظاهر کنندگان در رام الله.

اگر چه این طرح از هدف نیست به ضمیمه اشغالی شرق بیت المقدس که فلسطینی ها را می بیند به عنوان پایتخت آینده فلسطین جامعه بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا گفته اند که آن را تهدید به خرابکاری هر گونه توافقنامه صلح و یا راه حل دو کشور به درگیری اعراب و اسرائیل.

“این طرح خواهد بود نهایی میخ را در تابوت. آن را به پایان هر فرصتی برای آینده فلسطین و حق تعیین سرنوشت” گفت: Assaf.

“آن را نیز محدود کردن فلسطینی زندگی می کند در یک راه مانند قبل از هرگز. ساخت آن را غیر ممکن است برای ما برای ساختن زندگی ما و یا رویایی برای آینده است.”

خواهد غرب بانک الحاق باعث آشفتگی ؟ | داخل داستان

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>