است لیبی خلیفه Haftar در راه است ؟

طرابلس لیبی – برای یک سال تمام به نظر می رسید مانند خلیفه Haftar بود خم جهنم در نظر گرفتن لیبی توسط نیروی.

خود را ارتش ملی لیبی (LNA) ساخته شده بود گام های قابل توجهی نسبت به گرفتن این شهرستان از برخی از 2.3 میلیون نفر است.

بیشتر:

حمایت از امثال امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و روسیه – در فرم از هواپیماهای بدون سرنشین و جت جنگنده پرواز و ارتش از مزدوران – به نظر می رسد خود را به پیروزی از همه بیشتر احتمال دارد.

اما این هرگز اتفاق افتاده است.

به جای سازمان ملل-میانجیگری دولت توافق ملی (GNA) که ترکیه پشت راه اندازی یک ضد حمله که در زمان ثبت آن را دیده گرفتن چند کلید شهرها و استراتژیک هوایی جنوب غربی طرابلس.

ناگهان ترکی-ساخته شده Bayraktar TB2 هواپیماهای بدون سرنشین منتقل شده از دفاعی به تهاجمی استقرار از بین بردن یک تعداد انگشت شماری از روسیه Pantsir سیستم های دفاع هوایی و هدف قرار دادن LNA موقعیت به عنوان دور به عنوان Jufra پایگاه نظامی در مرکز لیبی.

شکست که LNA سخنگوی احمد Mismari به دنبال توجیه به عنوان یک “عقبنشینی تاکتیکی” قرار داده شده است شرقی-بر اساس فرمانده نظامی در یک موقعیت دشوار است با توانایی خود را به حفظ و حمایت خود را از پایگاه بسیج به طور فزاینده ای مورد سوال.

عیسی Tuwegiar سابق برنامه ریزی وزیر الجزیره گفت: آن است که Haftar ترس از دیدن اردوگاه خود قطعه است که انگیزه تصمیم خود را در اواخر ماه آوریل به برداشت از یک نقطه عطفی قدرت های توافق و تعهد به ایجاد یک دولت جدید خود را.

“Haftar شکست خورده است و در ماموریت خود به سر می برد و تضمین شرقی قبایل اجاره و مطلوب وضعیت جدید رژیم دیکتاتوری” گفت: Tuwegiar.

فسخ معامله در یک سخنرانی تلویزیونی, آدرس نگرانی به سرنوشت این کشور را در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده مجلس که Haftar بود putatively متعهد وفاداری به طبرق مستقر در مجلس نمایندگان (HoR).

مدت کوتاهی پس از Haftar را بیان فیلم ظهور در رسانه های اجتماعی نشان HoR سخنران Aguila صالح ابراز تحقیر خود را برای 76 ساله با این طرح اعلام کرد یک ابتکار سیاسی خود را در میان میدان جنگ شکست.

تصرف طرابلس

Haftar طولانی بالید خود را در فرماندهی مدرن ارتش ایستاده در مقابل به شمار شبه نظامیان که به وجود آمد در طول سال 2011 ناتو حمایت قیام علیه دیکتاتور معمر قذافی و اسمی که سقوط تحت GNA اقتدار.

تصاویر ارسال شده در LNA رسمی کانال های رسانه های, نشان دادن سربازان در بسته بندی تشکل های اضافه شده به حس حرفه ای است که به نظر می رسید فاقد میان GNA-نیروهای تراز وسط قرار دارد.

در واقع در راه اندازی خود را در حمله به طرابلس در ماه آوریل 2019, Haftar گفت که برقراری نظم و رایگان کشور از دولت مدیون به شبه نظامیان.

که زمین او را به دست آورده اعتماد از چندین بازیگران خارجی است که علاوه بر امارات متحده عربی و روسیه شامل مصر ، عربستان سعودی ، اردن و به میزان کمتر در فرانسه.

خواهد شکست به خلیفه Haftar تغییر این دوره از لیبی در جنگ ؟ (25:00)

در کوتاه مدت که به معنای Haftar می تواند پیش با سهولت نسبی و جذب مقدار زیادی از این کشور پهناور مهار نشده, زمین به خصوص در جنوب.

Haftar روایتی از داشتن خواهد شد و در واقع توانایی برای ایجاد ثبات در لیبی شد یک نبوت خود انجام آنچه در لیبی محقق Tarek Megerisi عنوان “پونزی”.

“تا زمانی که او نگه داشته و قصد گسترش قدرت خود او همه حق بود. اما در حال حاضر که او را دچار شکست همه دیگران در حال اجرا هستند در برابر او” Megerisi اخیرا گفت.

و مطمئنا به اندازه کافی آن را در طولانی برای مناطق که قبلا کاهش یافت و تحت LNA کنترل به صدور بیانیه محکوم Haftar را “کودتا” و حمایت و وفاداری خود را به طرابلس-بر اساس دولت از نخست وزیر Fayez al-Sarraj.

“مناطق جنوبی بودند را به دست Haftar توسط برخی از قبایل محلی” گفت: Tuwegiar سابق برنامه ریزی وزیر.

“این استفاده می شود برای نشان دادن به حامیان خارجی سهولت که با آن او می تواند رفت و برگشت از طریق لیبی و طرابلس در خاص است.”

سوال از بقا

برای محمود al-Futasy سابق وزیر صنعت صالح سیاسی نقشه راه روشن است نشانه ای از عدم اعتماد در Haftar.

“من فکر می کنم آن است که یک ماده برای بقای صالح. او متوجه می شود که اگر او در ادامه با Haftar او را از بازی های سیاسی به عنوان Haftar از دست دادن نبرد” al-Futasy گفت.

“به علاوه او از حمایت قبیله اش که بسیار با نفوذ در شرق لیبی و همچنین به عنوان که از روس ها و مصریان.”

در به بیرون درز تصویری از دیدار با بزرگان قوم صالح گفت: طرح خود را که شامل از سرگیری مذاکرات صلح و تشکیل دولت وحدت ملی در حال پشتوانه مسکو و قاهره برخی از Haftar کلیدی حامیان.

لیبی در سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت اوکراین کلید هوایی

این حساب به نظر می رسد تایید توسط گزارش های اخیر نشان می دهد Haftar را حاکم در امارات متحده عربی و مصر به دنبال یک جایگزین.

در همین حال مسکو و آنکارا تشدید دنده خود را در تلاش های دیپلماتیک برای یافتن راه حلی برای بحران لیبی.

وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف و همتای ترک خود Mevlut Cavusoglu در یک تماس تلفنی در روز پنج شنبه توافق در مورد نیاز به صورت فوری آتش بس و از سرگیری روند سیاسی است.

حرکت آمد و تنها چند ساعت پس از لیبی وزیر کشور فتحی Bashagha اعلام کرد که چندین روسیه جت های جنگنده وارد شده بود در شرق لیبی از محل نامعلومی در سوریه در چه تعبیر شده است توسط برخی از ناظران به عنوان یک سیگنال که مسکو نمی خواهد حمایت از لیبی هر زمان به زودی.

آن باقی مانده است دیده شود که آیا روسیه ادامه خواهد داد و بانکی در Haftar – و در صورتی که مورد است – این GNA واکنش به یک پیشنهاد که شامل اجدابیا بومی است.

یک چیز است برای برخی سرهنگ رضا عیسی که سر GNA نیروی دریایی عملیات: Haftar نمی توان بخشی از فرآیند جدید.

“ما نمی خواهد مذاکره با Haftar. کشتار غیر نظامیان جابجایی صدها هزار نفر و تخریب خانه ها و زیرساخت های مسئولیت خود است” عیسی گفت: Al Jazeera.

“ما پس از پیروزی در این نبرد ما باید نشستن در جدول و آمد تا با یک راه حل سیاسی است. اما شرق لیبی را باید جلو افراد دیگر که ما می توانیم با مذاکره.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>