نیروهای عراقی حمله به ایران-حمایت Kataib حزب الله پایه 14 دستگیر

نیروهای امنیتی عراق در حمله به یک پایگاه متعلق به یک قدرتمند ایران-حمایت گروه مسلح در جنوب بغداد و بازداشت حداقل 14 شبه نظامی, اعضای, منابع گفته اند الجزیره.

این حمله اواخر روز پنجشنبه ترین اقدام بی شرمانه توسط نیروهای عراقی در برابر عمده ایران-حمایت گروه در سال و هدفمند Kataib حزب الله جناح که مقامات ایالات متحده را متهم به شلیک موشک در پایگاه های میزبانی نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا و دیگر امکانات در عراق ،

الجزیره سیمونا Foltyn گزارش از بغداد گفت: عراق نخبگان مقابله با تروریسم خدمات کشف و ضبط حداقل 10 موشک در این عملیات بود که “انجام شده است در تلاش برای قبضه کردن قریب الوقوع موشک در حمله به منطقه سبز و بغداد, فرودگاه بین المللی که هر دو خانه نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا”.

“پس از آن ده ها تن از افراد مسلح Kataib جنگجویان حزب الله وارد منطقه سبز گذاشته و محاصره به یکی از ساختمان های متعلق به مقابله با تروریسم خدمات و خواستار آزادی بازداشت شدگان ادعا کرده بودند بازداشت غیر قانونی و بدون حکم بازداشت” او گفت:.

Kataib حزب الله خود را بخشی از عراق و دستگاه امنیتی او اشاره کرد که این گروه بخشی از دولت بودجه محبوب بسیج نیروهای (PMF) یک شیعه شبه نظامی توسط ایران مورد حمایت گروه های مسلح.

چه بعدی برای نیروهای نظامی آمریکا در عراق ؟ (3:08)

این حمله اولین نشانه بود که دولت عراق با نخست وزیر جدید مصطفی Kadhimi در نظر دارد تا به وعده به اقدام سخت در برابر گروه هایی که هدف ما نصب است.

در آن صورت گرفت و پس از تعدادی از حملات راکتی در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد و دیگر سایتهای نظامی در این کشور در هفته های اخیر.

“اگر کسانی که بازداشت شده و این امر می تواند یک جای شرم آور به دولت جدید گفت:” Foltyn “را به عنوان حمله انجام شده در al-Kadhimi سفارشات و نخست وزیر ساخته شده است آن را یکی از اولویت های خود را برای محدود سلاح در دست دولت و به مهار گروه هایی مانند Kataib حزب الله.”

ترس از تشدید

آژانس خبری رویترز گفت: سخنگوی ائتلاف به رهبری ایالات متحده در عراق و عراق شبه نظامی منابع ادعا را تکذیب کرد که هر یک از کسانی که دستگیر شده بود تحویل به ارتش ایالات متحده.

یک مقام دولتی به رویترز گفت سه فرماندهان Kataib حزب الله بازداشت شده بود در این حمله. یکی از این فرماندهان بود که یک ایرانی به او گفت. اما دوم PMF رسمی گفت: این سازمان هیچ فرماندهان Kataib حزب الله دستگیر شدند.

تنش بین واشنگتن و تهران به ویژه در خاک عراق شده اند بالا برای حداقل یک سال.

آن را تقریبا ریخته به درگیری منطقه ای در ماه ژانویه پس از ما کشته ايراني ژنرال قاسم سلیمانی و PMF فرمانده ابو مهدی Muhandis در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین در فرودگاه بغداد.

عراق: در سایه ایران و آمریکا تنش (25:42)

Foltyn و گفت: این حوادث بودند “بسیار بازگشتی به تاریخ 31 دسامبر سال گذشته زمانی که Kataib حزب الله گذاشته محاصره سفارت آمریکا در داخل منطقه سبز پس از آمریکا در حمله به پایگاه خود را در عراق و سوریه”.

او افزود: “کسانی که در حوادث به پایان رسید تا افزایش, منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق خاک. وجود ترس است که می تواند یک بار دیگر تشدید می شود.”

یاسمین امین-Zaki, عراق, تحلیلگر و رئیس سابق ارتباطات برای ماموریت سازمان ملل در عراق توصیف این حمله را تلاش al-Kadhimi به دفاع از کنترل دولت است.

پس از شکست دولت اسلامی عراق و شام (داعش یا ISIS) “آن شده است به طور فزاینده ای روشن است که بزرگترین تهدید برای دولت عراق است که این شبه نظامیان شیعه” او الجزیره گفت: از ممفیس در ایالات متحده است.

اما مهار PMF نفوذ باقی مانده است یک چالش بزرگ برای آل Kadhimi به دلیل حمایت ایران از این گروه شبه نظامی, معنی جنگ نیابتی میان آمریکا و ایران به احتمال زیاد به ادامه در عراق گفت: Ami-زکی.

“آنچه ما می خواهیم به احتمال زیاد در حال حاضر به بن بست بین این دو به عنوان آنها همچنان با این جنگ نیابتی. و من فکر می کنم آن را به طور فزاینده ای روشن در حال حاضر – به خصوص پس از حوادث دسامبر 31 – که این دو کشور لزوما علاقه مند در رفتن به جنگ با یکدیگر است. اما آنها بسیار علاقه مند و با انگیزه برای ادامه این جنگ نیابتی در عراق,” او اضافه شده است.

هر دو تهران و واشنگتن حمایت al-Kadhimi در حال تبدیل شدن به نخست وزیر است.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>