عراق رئیس جمهور منصوب محمد Allawi به عنوان نخست وزیر جدید

رئیس جمهور عراق Barham Salih منصوب کرده است محمد توفیق Allawi به عنوان کشور نخست وزیر جدید پایان دادن به بیش از دو ماه بن بست سیاسی.

شنبه اعلام می آید به عنوان عراقی ادامه تظاهرات ضد دولتی برای چهارمین ماه متوالی و دو ماه پس از نخست وزیر سابق عادل عبد المهدی استعفا تحت فشار از خیابان.

Allawi باید تشکیل یک دولت جدید ظرف یک ماه و خواهد در کشور اجرا شود تا زمانی که انتخابات جدید برگزار می شود.

رئیس جمهور صالح گفته بود عراق را تقسیم پارلمان که او را به نام نامزد خود را مگر آن نامزد کسی در فوریه 1.

در یک ویدیو ارسال شده در توییتر در شنبه 65 سال Allawi گفت: صالح به نام او و که او را به تشکیل یک دولت جدید در خط با معترضان خواسته است.

“من تصمیم گرفتم برای اولین بار به انجام بود به صحبت می کنند به شما [مردم عراق] به طور مستقیم قبل از من آدرس هر کس دیگری به دلیل اقتدار من از شما می آید,” او گفت:.

“این است که کشور شما این است که خود را حق … همه ما باید انجام دهید این است که اجرای خواسته های خود را. ما باید برای محافظت از شما را به جای سرکوب, شما,” او اضافه شده است.

در سخنرانی خود Allawi نیز متعهد به بازگرداندن این کشور به ضرب و شتم اقتصاد و مبارزه با فساد.

Allawi انتخاب شد این محصول از ماه های خصوصی مذاکرات بین احزاب رقیب.

سه مقامات عراقی گفته آسوشیتد پرس خبرگزاری Allawi را انتخاب توافق شده بود توسط جناح رقیب عراقی پیشتر در روز شنبه.

‘ادامه با تظاهرات’

در زمان قبل از ثبت ویدئو Allawi به نام در اعتراض به ادامه با قیام علیه فساد و گفت: او را ترک اگر بلوک اصرار بر تحمیل نام وزیران در دولت او.

“اگر آن را برای شما فداکاری و شجاعت وجود دارد نبوده است هر گونه تغییر در کشور خواند و گفت: پرداختن به مخالفان دولت. “من ایمان شما و از آنها بخواهید شما را به ادامه تظاهرات.”

Allawi متولد شد و در بغداد و در خدمت به عنوان وزیر ارتباطات برای اولین بار در سال 2006 و دوباره بین 2010-2012. او استعفا از پست دومین بار پس از اختلاف با نخست وزیر نوری المالکی ،

مجلس در انتظار قرار داده نامزدی خود را برای رای گیری در جلسه بعدی آن که در آن نقطه او را 30 روز به تدوین و فرموله کردن یک دولت برنامه و انتخاب یک کابینه وزیران.

الجزیره Imran Khan, گزارش از بغداد گفت: وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن قبل از Allawi تایید شده است در خیابان توسط معترضین.

“او نیاز دارد را به نفع خود بر مجلس” خان گفت.

“این احتمال وجود دارد که … آنها [احزاب] نمی تواند توافق بر سر کسی دیگری را به طوری که آنها تا به حال به پشت دایره به محمد Tawfik Allawi و می گویند … ما قصد داریم به طور جدی از این و درباره این موضوع صحبت کنم” او گفت:.

تظاهرکنندگان در عراق را خواستار شده است برای چهره های جدید و با نام جدید به این کشور منجر شود.

Allawi را نامزدی تقسیم کرده است معترضان با تجمع در حمایت و دیگران رد او را به عنوان نخست وزیر.

محمد Allawi را رد کرد!” برخی از معترضان شعار می دادند از بغداد را در میدان تحریر در مرکز تظاهرات.

یوسف عبد 25 سال قاره گفت: وجود دارد “بدون شک ما را رد Allawi در سمت نخست وزیر”.

“اگر دولت اصرار دارد او را مجبور بر ما قطعا تشدید چیزهایی گفت که الجزیره از میدان تحریر.

آزمون ‘استقلال’

Sajad Jiyad مدیر عامل Bayan مرکز یک مخزن فکر می کنم به الجزیره شده است وجود دارد یک توافق بین بزرگترین احزاب در پارلمان به نامزد Allawi.

“در حال حاضر اتفاق افتاده است که از ما انتظار می رود بسیاری از مذاکره در اطراف تشکیل کابینه خواهد شد و این یک آزمون برای دیدن چقدر استقلال Allawi است و چقدر حمایت خود را از نامزد وزیران به کابینه او می تواند از احزاب در مجلس,” او گفت:.

Jiyad اضافه شده است که معترضان که رد Allawi را نامزدی باور او خواهد بود “مدیون به همان نظام سیاسی آنها را متهم به فساد هستند و اعتراض”.

تحلیلگر سیاسی Sarmad al-بیاتی گفت: هنوز زود است که برای دیدن آنچه که تحت تاثیر قرار انتصاب Allawi را در عراق ،

“Allawi بود نه یک نام جدید می شود به عنوان نامزد پیشنهاد … اما من فکر نمی کنم او نشان دهنده خواسته های مردم عراق,” al-بیاتی به الجزیره.

“او احتمالا همان محدودیت های که عادل عبد المهدی تجربه” او اشاره کرد.

با توجه به قانون اساسی جایگزینی برای Abdul مهدی باید شناسایی شده اند پانزده روز پس از استعفای خود را در اوایل ماه دسامبر. به جای آن را گرفته است رقیب بلوک نزدیک به دو ماه از مانورهای رندانه به انتخاب Allawi خود را به عنوان نامزد اجماع.

عبد المهدی افزایش به قدرت محصول موقت اتحاد بین مجلس دو بلوک – Sairoon رهبری سعودی رزمایش al-Sadr, و جنبش فتح که شامل رهبران در ارتباط با شبه نظامی مردمی بسیج نیروهای (PMF یا Hasdh al-Shaabi) به رهبری توسط Hadi al-امیری.

گزارش اضافی توسط Linah Alsaafin از بغداد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>