ایران خامنه ای به عفو 10,000 زندانیان پیش از نوروز

رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای را عفو 10,000 زندانیان سیاسی از جمله زندانیان به مناسبت سال جدید ایرانی در روز جمعه با توجه به تلویزیون دولتی.

“کسانی خواهد شد که عفو نمی خواهد بازگشت به زندان … تقریبا نیمی از آن مربوط به امنیت زندانیان خواهد بود عفو به عنوان” سخنگوی قوه قضائیه غلامحسین اسماعیلی گفت: دولت در روز چهارشنبه.

بیشتر:

در روز سه شنبه اسماعیلی گفت: ایران تا به حال به طور موقت آزاد در مورد 85,000 peoplefrom زندان از جمله زندانیان سیاسی در پاسخ به کروناویروس بیماری همه گیر.

“تعداد زیادی از زندانیان شده اند که به طور موقت آزاد نیست و نیاز به بازگشت به زندان پس از رهبر عفو” اسماعیلی گفت.

“بی سابقه نکته این است که عفو شامل امنیت مربوط به زندانیان با کمتر از پنج سال زندان جملات” اسماعیلی گفت.

اسماعیلی نگفت که آیا این امر شامل انگلیسی-کمک ایران کارگر نازنین Zaghari-Ratcliffe که اجازه داده شد به طور موقت انتشار در سه شنبه. Zaghari-Ratcliffe بود به مدت پنج سال زندانی در سال 2016.

ایران در گفت و گو با 189,500 مردم در زندان با توجه به گزارشی که گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره حقوق بشر در ایران, جاوید Rehman ارائه شده به شورای حقوق بشر در ماه ژانویه است.

آنها بر این باور هستند که شامل صدها نفر دستگیر و یا پس از تظاهرات ضد دولتی در ماه نوامبر.

Coronavirus شیوع باعث شده است تا تماس از سازمان ملل متحد و ایالات متحده برای زندانیان سیاسی از جمله ده ها تن از اتباع دو و خارجی منتشر می شود از ایران به سر می برند زندان.

واشنگتن هشدار داده است ایران که آن را نگه تهران دولت به طور مستقیم مسئول مرگ هر زندانی آمریکایی است.

ایران نخبگان سپاه پاسداران بازداشت شده اند که ده ها تن از اتباع دو و خارجی در طول سال های اخیر از جمله شهروندان آمریکا, بریتانیا, کانادا, استرالیا, اتریش, فرانسه, سوئد, هلند و لبنان.

تهران آن را انکار می کند دارای افراد سیاسی در زمین است و عمدتا متهم خارجی, زندانیان از جاسوسی است.

در ماه ژوئن سال 2019 در ایران منتشر نزار Zakka لبنان و تاجر با ما اقامت دائم پس از چهار سال در زندان است. در سال گذشته ایران نیز منتشر شد Xiyue وانگ, یک شهروند آمریکایی که تا به حال برگزار شده است به مدت سه سال به اتهام جاسوسی.

فعالان حقوق متهم کرده اند ایران از دستگیری تعدادی از اتباع دو را امتحان کنید را به نفع خود امتیاز از کشورهای دیگر – یک مسئول جمهوری اسلامی ایران به طور منظم رد کرد.

تهران خواستار آزادی حدود چند ده ایرانیان برگزار شد در زندانهای ما عمدتا برای نقض تحریم های تحمیل شده بر ایران در مذاکرات هسته ای.

اصطکاک افزایش یافته و در بین دشمنان دیرین ایران و آمریکا پس از سال 2018 زمانی که واشنگتن ترک ایران با شش قدرت جهانی و reimposed تحریم که فلج تهران اقتصاد.

تهران است و از آنجا که به تدریج کوچک پشت آن تعهدات 2015 هسته ای ایران زیر نظر اکثر تحریم ها علیه این کشور برداشته شد در ازای تهران مهار آن حساس هسته ای کار می کنند.

منبع: خبرگزاری رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>